Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Christie Agatha
Autor Wiadomość
Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-07-30, 11:20   

Ale "Morderstwo na plebanii" nawet całkiem udane :3

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-06-27, 08:03   

Wczoraj spędziłam uroczy dzień z porzeczkami na działce. Żebym się nie nudziła za bardzo przy zbieraniu wgrałam na mp3 audiobooka ''Niespodziewany gość''. Książka okazała się niezbyt obszerna, gdyż już wczoraj się skończyło nagranie.
Cytat:
W mglisty i zimny listopadowy wieczór na jednej z bocznych dróg Południowej Walii wpada do rowu samochód prowadzony przez samotnego kierowcę. Uznawszy, że sam nie zdoła wyprowadzić auta na drogę, mężczyzna postanawia szukać pomocy w położonym przy drodze domu. Dochodzi północ, więc zrazu puka nieśmiało, nie doczekawszy się jednak odpowiedzi, wchodzi do środka. Tu zastaje zwłoki mężczyzny oraz kobietę, która oświadcza, że właśnie popełniła morderstwo.
za: lubimyczytac
Cóż, nie powiem żeby ten kryminał był fantastyczny. Przyjemnie się słuchało, wyobrażałam sobie bohaterów, ale nic poza tym. Zirytowało mnie to, że odnaleziono trupa pana domu, a wszyscy zachowywali się jakby nic się nie stało. Rozumiem, że miał charakter jaki miał, ale to jednak zwłoki, przesłuchania, śledztwo... Jednak zakończenie mnie zaskoczyło i to było miłe. Za to właśnie lubię Christie, nigdy niczego nie można być pewnym. :D

ciapek111 

Wysłany: 2014-07-25, 10:53   

Odwołując się do Twojej wypowiedzi: kilka koleżanek mówiła mi, że nudzą ich powieści Christie - właśnie za przewidywalność. Zawsze mnie to dziwiło, ponieważ mi nigdy nie udało się zgadnąć kto jest mordercą (pamiętam, że w jednej książce była to dziewczynka!). Więc cieszę się, że nie tylko ja uważam, że Christie jest nieprzewidywalna.

Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-08-09, 20:23   

Bardzo lubię Christie, przeczytałam jak na razie sześć jej książek:

Morderstwo w Orient Expressie - sprawa była nietypowa i zaskakująca, dlatego właśnie taka niesamowita. Książka urzekła mnie od pierwszej strony i przeczytałam ją jednym tchem!

N czy M? - nie jest to typowy kryminał Agathy Christie, ale bardzo mi się podobał. Uwielbiam powieści szpiegowskie, a zwłaszcza toczące się podczas wojny. Książka jest zaskakująca i do ostatniej strony trzyma w napięciu. No i małżeństwo Beresford, a zwłaszcza Tuppence, to wspaniale wykreowani bohaterowie!

Noc w bibliotece - ta książka mnie zawiodła, bo po Christie spodziewałam się czegoś więcej. Doceniam, że stworzyła "coś z niczego", czyli że rozpoczęła samym ciałem bez żadnych dowodów, a na końcu wskazała winnego. Jednak, jak tylko poznałam postacie, od razu wytypowałam, kto jest odpowiedzialny za zbrodnię. Chociaż przyznaję, że zaskoczeniem był dla mnie drugi, ważniejszy, zabójca.

Zatrute pióro - historia ciekawa, ale momentami przedstawiona w nudny sposób. Rozwiązanie sprawy bardzo mnie zaskoczyło. Zdziwił mnie jednak fakt, że prawie wszystkie zasługi zostały przypisane pannie Marple, która pojawiła się właściwie na końcu. No i to miłosne zakończenie wydało mi się z lekka naciągane.

A. B. C. - bardzo dobry kryminał! Sprawa mnie zaskoczyła i nie spodziewałam się, kto będzie sprawcą. Jedyny minus, to jak dla mnie, kapitan Hastings. Momentami niezwykle mnie irytował!

Dlaczego nie Evans? - tę książkę słabo pamiętam, ponieważ czytałam ją kilka lat temu. Była to moja pierwsza książka pani Christie i podobała mi się w takim stopniu, że sięgnęłam po kolejne jej dzieła.

Lubię pannę Marple, ale Poirota uwielbiam! Jak dla mnie wygrywa wszystko!

Procella 

Wysłany: 2014-09-03, 09:28   

Potrzebuję (i to w miarę szybko) "Pułapki na myszy" w formie sztuki teatralnej, nie opowiadania. Czy to wyszło drukiem?

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2015-02-03, 19:16   

A ktoś czytał może kontynuację przygód Herculesa spod pióra Sophie Hannah, fanki Agaty?

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-05-09, 18:00   

Jakiś czas temu przesłuchałam "Morderstwo na plebanii". Lubię kryminały Christie. :) Niby fabuła nie porwała mnie od początku, a jednak miałam ochotę zagłębiać się dalej w treść książki. Historia z pozoru wydaje się prosta, morderca przyznał się jako jeden z pierwszych. Jednak to nie zwiodło ciekawskiej Panny Marple i drążyła dalej. Polecam.

aybige 

Wysłany: 2016-04-24, 10:20   

Przeczytałam "Spotkanie w Bagdadzie" i "Morderstwo w Orient Expressie", ale jakoś mnie te książki nie porwały... Raczej nie sięgnę po kolejne tej autorki. Może to dlatego, że nie przepadam za kryminałami (ale książek z tego gatunku innych autorów nie czytałam w ogóle). Po prostu rozwiązywanie zagadki morderstwa nie wydaje mi się pasjonujące, choć spostrzegawczość Poirota w kwestii komunikatów niewerbalnych była imponująca. :)
But we live in different ones”.
– Mark Knopfler, „Brothers In Arms”

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 22:27   

czytałam tylko Pierwsze, drugie... Zapnij mi obuwie... i w ogóle nie poczułam klimatu, nie zachwyciła mnie ta książka, ale może nie zaczęłam od odpowiedniej pozycji ;)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-09-28, 08:56   

castagna napisał/a:
czytałam tylko Pierwsze, drugie... Zapnij mi obuwie... i w ogóle nie poczułam klimatu, nie zachwyciła mnie ta książka, ale może nie zaczęłam od odpowiedniej pozycji ;)

Może spróbuj jeszcze raz? Christie pisała naprawdę ciekawe, zajmujące książki. Czasami kiedy słucham jej kryminałów (bo ja jestem fanką audiobooków) początkowo czułam się zirytowana,że np. morderca jest znany od pierwszego rozdziału, ale kończąc lekturę zawsze czułam się zaskoczona.
"Pierwsze, drugie... Zapnij mi obuwie..." kupiłam kiedyś koleżance w prezencie urodzinowym. Zdecydowałam się wybrać akurat tę książkę ze względu na zabawny tytuł :)

castagna 

Wysłany: 2016-09-28, 09:00   

możliwe, że jeszcze dam tej autorce szansę, na pewno sięgnę po te jej "głośne" książki, ale na razie jakoś mnie nie ciągnie, jak nie będę miała co czytać, to wtedy zapewne powrócę i może wtedy bardziej przypadnie mi do gustu? ;)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-09-28, 09:39   

castagna napisał/a:
jak nie będę miała co czytać, to wtedy zapewne powrócę i może wtedy bardziej przypadnie mi do gustu? ;)

To jest pomysł. :) Też tak czasami robię, jak czytam pod rząd kilka książek jednego autora/ gatunku. Przerwa na inną i znowu wracam.

Odpowiedz do tematu