Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Złodziejka książek- Markus Zusak.
Autor Wiadomość
Hydrauliczka 
Pogromca

Wysłany: 2011-06-09, 16:27   

Książkę widziałam wiele razy w księgarniach, lecz nigdy nie miałam sposobności jej przeczytać. Kilka miesięcy temu się udało. Zaciekawiło mnie to, że narratorem jest sama śmierć, co zaskoczyło mnie konceptem.

Sposób pisania także przypadł mi do gustu. Krótkie zdania, obrazowe metafory. Później dopiero zaczęło mnie trochę wkurzać pojedyncze zdania i przenośnie, np. słowa wciąż "upadały na schody".

Na środku książka zaczęła mi się nieco dłużyć, i choć nic nie było utrzymywane w tajemnicy, to nadal czytałam i czytałam.

A końcówka to była już zabójcza :D .

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-03, 10:00   

Ravena napisał/a:
Eve, i jak "Złodziejka"? ;]

A dziękuję, bardzo dobrze. Bardzo ciekawie napisana, w tej tematyce to zupełnie coś nowego, dużo w niej ciepła i humoru, bohaterowie przesympatyczni. Przez to chyba jeszcze bardziej porusza, pokazuje jak wojna niszczy życie zwyczajnych ludzi, postronnych i niezaangażowanych w żadne polityczne spory. Przynajmniej na mnie to tak działa. Bardziej dotyka krzywda tych, których człowiek lepiej poznał. Końcówka wyciska łzy z oczu.Bardzo mi żal rodziców Liesel i Rudy'ego.
Ciekawi mnie, jak dokładnie toczyły się dalsze losy Liesel. I jeszcze próbuję sobie wyobrazić te cytrynowe włosy Rudy'ego ^^ One były cytrynowe jak skórka czy miąższ? :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-03, 16:10   

Eva del Dolores napisał/a:
jeszcze próbuję sobie wyobrazić te cytrynowe włosy Rudy'ego ^^ One były cytrynowe jak skórka czy miąższ? :)

Kto by to pamiętał po takim czasie... ;-)
Płakałaś? ^^
Z ciekawości kiedyś sięgnęłam po inne, wcześniejsze książki Zusaka i byłam niemile rozczarowana. Zupełnie inny poziom, dość prostacki humor i jakieś to takie było "hamerykańskie" :-?

Lektury Kawoholiczki

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-03, 16:35   

W książce chyba nie było to sprecyzowane, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić naturalnych włosów tego koloru :D

Ravena napisał/a:
Płakałaś? ^^

Tak, trochę mi się popłakało. Liesel dwa razy straciła rodzinę, a z przybranymi rodzicami udało jej się przecież stworzyć tak dobrą relację. Przykre :( No i Rudy i cała Himmelstrasse :(

Nie interesowałam się, póki co, innymi książkami tego autora. A jakie tytuły czytałaś?
Jeszcze co do "Złodziejki", zanim zaczęłam czytać, obwiałam się, czy nie będzie trochę tendencyjna. W tym sensie "O! Pokażemy dobrych Niemców", ale nie było tak. Zusak pokazał całe zaplecze wojny, tych zaangażowanych i tych, którzy musieli w tym wszystkim jakoś przetrwać...

Christine Wolf 
Nikt istotny.

Wysłany: 2013-05-30, 19:00   

Od pewnego czasu chcę przeczytać tą książkę i mam nadzieję, że szybko się to stanie. Już sam tytuł zaciekawia, według mnie.

czwartaoslpoj 

Wysłany: 2013-07-29, 13:22   

najpierw widzę kolory, potem ludzi. / widziałem gwiazdy, spaliły mi oczy.

jedna z najulubieńszych moich książek.

ale mi się Wysłannik na przykład Zusaka też podobał. =C

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-06, 11:19   

No i wzięłam to wreszcie do ręki. I doszłam do wniosku, że chyba jestem jakaś inna...

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach wystarczy podprowadzić kilka motywów, które osiągnęły sukces, pomieszać je razem i powodzenie z metką bestsellera gwarantowane. Vide: seria o Greyu i jego nudnej panience.
Tutaj mamy kolaż przygód Mikołajka, Cienia wiatru Zafona i - przy całym szacunku dla tej ostatniej - dziennika Anny Frank.
Niestety, treść nie okazała się na tyle wciągająca, żebym była w stanie dłużej zmagać się z infantylną formą przekazu. Zdaję sobie sprawę z faktu, że są ludzie, którym pewne rzeczy trzeba przekazywać za pomocą obrazków, ale ja do nich nie należę.
Rozczarowanie.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-11-06, 19:09   

Córka Lavransa napisał/a:
Zdaję sobie sprawę z faktu, że są ludzie, którym pewne rzeczy trzeba przekazywać za pomocą obrazków, ale ja do nich nie należę.

Dziękuję ^^

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-07, 11:10   

Zawsze do usług. ^^

Nigdzie nie napisałam, że tylko tacy czytali "Złodziejkę książek". Napisałam, że są tacy, do których tylko tą drogą dociera jakiś przekaz. Mnie osobiście ten styl irytował, czułam się jak podczas wykładu, który doskonale rozumiem, zakłócanego przez jakiegoś inspicjenta dla początkujących, który tłumaczy banały.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 19:15   

TA KSIĄŻKA JEST REWELACYJNA <3 pod każdym względem! ekranizacja również trzymała poziom

Odpowiedz do tematu