Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KING, Stephen - Cykl Mroczna Wieża
Autor Wiadomość
Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-08-03, 23:01   

Nie rozumiem po co to ekranizować, naprawdę akurat ten cykl ciężko będzie (sensownie) przenieść.
www.lowking.pl

M 

Wysłany: 2012-08-04, 10:13   

Raziel napisał/a:
Nie rozumiem po co to ekranizować, naprawdę akurat ten cykl ciężko będzie (sensownie) przenieść.
Nie tylko z ten cykl, ale całą twórczosć Kinga. Historie, jakie on opisuje są niczym scenariusze filmów klasy C i takież filmy są na ich podstawie kręcone. Choć nie wszystkie (Skazani na Shawshank, Zielona Mila), przyznam, ale wiekszość. Każdemu zdarzyć się może coś mniej kiczowatego od reszty. Jednak książka, a jej adaptacja, to dwie różne sprawy. Na podstawie słabej książki można nakręcić świetny film (np. Lśnienie czy serial Bastion) i odwrotnie...

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-08-04, 11:28   

Coś w tym jest, ale "Bastionowi" bym słabości nie zarzucał, podobnie jak "Lśnieniu" (choć film faktycznie przebija dzieło Kinga). W każdym razie i tak unikam ekranizacji.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2012-08-04, 11:29   

M, Ty musisz naprawdę nie lubić twórczości Kinga. Tylko jeśli uważasz jego książki za kiczowate, a pare pozycji jest dobra przypadkowo (bo każdemu może znarzyć się coś mniej kiczowatego od reszty) to po co przeczytałeś tyle jego książek? Masochizm? Może jednak sprawiają Ci jakąś przyjemność?
Po co czytałeś cały cykl MW do końca jeśli nawet pierwszy tom jest dnem i kiczem?

Raziel napisał/a:

Uważam że mało jaka książka daje tyle możliwości filmowcom. Bardzo jestem ciekaw jak to pokażą.

M 

Wysłany: 2012-08-06, 10:33   

kenaz napisał/a:
M, Ty musisz naprawdę nie lubić twórczości Kinga.
Ależ mylne wnioski wyciągasz, drogi kolego. Nie minę się z prawdą, jeśli napiszę, że ja nie "nie lubię" Kinga, a jedynie nie cenię zbyt wysoko jego umiejętności pisarskich, a to różnica. Może, gdyby ktoś Kingowi uświadomił jego słabości, to z ogromnym nakładem pracy nad sobą, coś by dobrego napisał. Powinien jedynie nieco staranniej dumać nad tematem głównym utworu, bo te brednie, jakie wypisuje, stanowią o sile jego kiczowatości.

kenaz napisał/a:
Tylko jeśli uważasz jego książki za kiczowate, a pare pozycji jest dobra przypadkowo (bo każdemu może znarzyć się coś mniej kiczowatego od reszty) to po co przeczytałeś tyle jego książek? Masochizm? Może jednak sprawiają Ci jakąś przyjemność?
W pewnych książkach Kinga to przynudzanie, o który cały czas się rozchodzi kompletnie mi nie przeszkadzało, w innych wręcz odstręczało od lektury. Niemniej, King pisze naprawdę sprawnie i jego utwory mogą być interesującą odskocznią od szarości dnia codziennego... co oczywiście wcale nie zmniejsza kiczowatości tematyki poruszanej przez autora.

kenaz napisał/a:
Po co czytałeś cały cykl MW do końca jeśli nawet pierwszy tom jest dnem i kiczem?
Już chyba kiedyś o tym pisałem. Zacząłem cykl i byłem ciekawy jak się skończy, choć - nie ukrywam - ostatnie dwa tomy to była droga przez mękę. Nudna historia, która zdaje się nie mieć końca, wiele, wiele, bardzo wiele słów, bez których cykl mógłby się obyć... i lepiej by to dla niego wyszło. Opisy wielu zdarzeń i rzeczy, które są całkowicie zbędne i nie mające jakiegokolwiek związku z fabułą, co niezaprzeczalnie wpływa na całkowite znużenie czytelnika.

Bruixa 

Wysłany: 2018-05-14, 00:22   

Kamil napisał/a:

Raziel napisał/a:

Uważam że mało jaka książka daje tyle możliwości filmowcom. Bardzo jestem ciekaw jak to pokażą.

Ciekawam, czy ktoś z dyskutantów obejrzał film "Mroczna wieża". Ja dopiero kilka dni temu.
Kiedy przeczytałam, że Rolanda gra Idris Elba, mocno mnie to zraziło. Zastanawiałam się, czy z Susannah zrobili blondynkę, a z Eddiego Azjatę; jak się okazało, niepotrzebnie, bo żadne z nich w filmie się nie pojawia - jest tylko Roland, Jake i Człowiek w czerni. Film nie jest adaptacją powieści Kinga, tylko wariacją na jej motywach. I w tej mocno okrojonej i zmienionej wersji, jako odrębne dzieło daje radę. Nastawiona byłam nieprzychylnie, a obejrzałam bez przykrości.

Odpowiedz do tematu