Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy się człowiek zaczyta...
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 20:50   

kenaz napisał/a:
Wtedy właśnie lepiej czyta się w twardej oprawie :)

Mnie się źle czyta, leżąc na boku, niezależnie od oprawy. Jakoś tak źle widzę tę leżącą tuż przed moim nosem książkę...

Viwoo napisał/a:
niestety czasem odkładam książkę pod poduszkę

Mój mąż na podłogę pod łóżkiem. Pod, bo robiłam awantury, jak kładł obok i zdarzało mi się nadepnąć. :roll: Ja odkładam na stare, poobijane krzesło, służące mi za stolik nocny. :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-10, 21:12   

Córka Lavransa napisał/a:

kenaz napisał/a:
Wtedy właśnie lepiej czyta się w twardej oprawie

Mnie się źle czyta, leżąc na boku, niezależnie od oprawy. Jakoś tak źle widzę tę leżącą tuż przed moim nosem książkę...

Mnie się czyta wygodnie w miękkiej nawet leżąc na boku, bo twarda jest cięższa i zawsze wbija mi się w ręce :D

Mój mąż na podłogę pod łóżkiem. Pod, bo robiłam awantury, jak kładł obok i zdarzało mi się nadepnąć.

Ha mam podobnie jak on kiedyś. wieczorem wszystko co mam przy sobie ląduje na podłodze, także rano dywan jest usłany nie tylko książkami, ale i butelką mineralnej, czasem jakimś papierkiem czy talerzykiem xD

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 21:44   

Radament napisał/a:
twarda jest cięższa i zawsze wbija mi się w ręce

Kiedy leżę, książka leży obok, więc dla mnie to nie ma znaczenia, wygląda to mniej więcej tak:

Niestety, tak jak pisałam, zsuwam się na łokciu coraz niżej, kąt padania wzroku jest niewygodny i ręka mi cierpnie.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-10, 21:50   

Kiedy leżę, książka leży obok, więc dla mnie to nie ma znaczenia, wygląda to mniej więcej tak:

Cóż to jest jeden z etapów czytania książek, ja zawsze przybieram przeróżne pozycje, które zaraz zmieniam x]

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-07-10, 22:02   

Sprawa jest prosta - nadal nikt nie wymyślił gadżetu, który by zapewniał wygodne czytanie papierowych książek podczas leżenia na plecach. :)

A zresztą może to i dobrze, bo partnerzy molek książkowych mogliby wieszać psy na konstruktorze, bo dziewczyny zamiast się skupić na stosunku skupiały by się na rozpatrywaniu zachowania Darcy'ego podczas balu u pana Bingley'a podczas siedemnastego czytania "Dumy i uprzedzenia" w łóżku. :hehe:
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 22:45   

Nieznany napisał/a:
partnerzy molek książkowych mogliby wieszać psy na konstruktorze

Podczas siedemnastego pewnie by wieszali... ale podczas siedemdziesiątego siódmego byliby pewnie nader wdzięczni, mogąc skorzystać chyłkiem z faktu absurdalnego i kompletnego zaczytania lepszej połówki... :-P

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-07-10, 22:53   

To, czy partnerka jest tą lepszą, czy raczej gorszą połówką wcale nie było tematem tej dyskusji, więc nie forsuj tu swoich opinii nie na temat. :-P

podczas siedemdziesiątego siódmego byliby pewnie nader wdzięczni, mogąc skorzystać chyłkiem z faktu absurdalnego i kompletnego zaczytania
Co do tego mogę się zgodzić. 8-)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 23:00   

Nieznany napisał/a:
To, czy partnerka jest tą lepszą, czy raczej gorszą połówką wcale nie było tematem tej dyskusji

A co ja niby forsuję...? Odnoszę się nader niewinnie, wspominając jedynie mimochodem, że mój małżonek także czytuje Jane Austen... :evil2:

Kamil 

Wysłany: 2012-07-10, 23:23   

Radament napisał/a:
Mnie się czyta wygodnie w miękkiej nawet leżąc na boku, bo twarda jest cięższa i zawsze wbija mi się w ręce

Niestety, tak jak pisałam, zsuwam się na łokciu coraz niżej, kąt padania wzroku jest niewygodny i ręka mi cierpnie.

Twarda wygodnie się opiera.... lewą częścią o łóżko, prawą czesc delikatnie sie podtrzymuje lewą (a czasami prawą) reką i w sumie to może być całkiem komfortowe czytanie :) Szczególnie gdy czyta się strone po prawej stronie (leżąc na lewym boku) lub po lewej stronie (leżąc na prawym boku). Tak jak na tym zdjęciu wyżej to ja nie czytam.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-10, 23:28   

kenaz napisał/a:
Twarda wygodnie się opiera.... lewą częścią o łóżko, prawą czesc delikatnie sie podtrzymuje lewą (a czasami prawą) reką i w sumie to może być całkiem komfortowe czytanie Szczególnie gdy czyta się strone po prawej stronie (leżąc na lewym boku) lub po lewej stronie (leżąc na prawym boku).

Czasem tak robię, ale jak już mówiłam, niewygodnie mi zostawać w jednej pozycji. A z tą opisana przez ciebie szczególnie nie przepadam, najbardziej z tego wszystkiego lubię chyba po prostu leżeć na plecach.

kenaz napisał/a:
Ale można sie położyć przecież całkim na boku

ale trzeba się przekręcać na drugą stronę, żeby zacząć czytać kartki na ... Drugiej stronie xD

Kamil 

Wysłany: 2012-07-11, 12:15   

Radament napisał/a:
ale trzeba się przekręcać na drugą stronę, żeby zacząć czytać kartki na ... Drugiej stronie xD

nie trzeba :) Chociaż to też zależy co się czyta. Takie "To" Kinga ciężko utrzymać w powietrzu...

Dolly 

Wysłany: 2012-07-11, 14:31   

Cytat:
"To" Kinga ciężko utrzymać w powietrzu...
Dokładnie;) Zgadzam się w 100 % :D

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-11, 15:59   

kenaz napisał/a:
Takie "To" Kinga ciężko utrzymać w powietrzu...

Dlatego ja te książki zawsze opieram na brzuchu x]

Dolly 

Wysłany: 2012-07-12, 13:42   

ja podobnie, jak Radament;)

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-07-12, 15:07   

Ja też tak nie umiem czytać, w ogóle nie umiem czytać leżąc, czytam tak jedynie w sytuacji kiedy jestem mocno przeziębiona i padnięta, ale jest to dla mnie bardzo męczące.

Odpowiedz do tematu