Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy się człowiek zaczyta...
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-01-06, 12:14   

Ja też nie umiem przejechać przystanku, jestem zbyt czujna. I dlatego nie lubię czytać książek w środkach komunikacji miejskiej, właśnie ze względu na ten stres przegapienia wysiadki. Boję się, wiec nie umiem się skupić, poza tym nie znoszę sobie przerywać rozdziału w połowie. Do autobusu albo tramwaju zabieram więc najczęściej gazety albo notatki.

Czytanie w łóżku też raczej nie wchodzi w grę, bo zasypiam nad książką - to pewnie dlatego, że okropny ze mnie śpioch. :D Jeśli wiec mam czytać w nocy, męczę się w fotelu albo na kanapie.
Ostatnio, oczywiście, z "Millenium". Wisiałam polową tyłka na niewygodnym kuchennym krzesełku, kontakt na ścianie wrzynał mi się w plecy, ale zabolało dopiero, gdy skończyłam ostatnią stronę... :)

Jeden przypadek czytania do drugiej nad ranem pamiętam szczególnie boleśnie - ostatni tom sagi "Zmierzch". nie lubię porzucać książek, staram się je doczytać do końca, i to było na zasadzie "przemęcz się jak najszybciej, od jutra już będziesz miała spokój". Ech, to była orka na ugorze... ale dałam radę! :->

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-01-06, 15:36   

Córka Lavransa napisał/a:
Czytanie w łóżku też raczej nie wchodzi w grę, bo zasypiam nad książką - to pewnie dlatego, że okropny ze mnie śpioch.

Zawsze mnie to dziwi ;-) Raz tylko jeden jedyny zdarzyło mi się nad ksiażką zasnąć, ale tłumaczy mnie to, że byłam wtedy bardzo zmęczona. A tak, po prostu nie umiem zasnąć przy czytaniu. Jak się robię śpiąca, to książkę odkładam, a jak książka jest ciekawa i naprawdę wciąga, to choćby mi się oczy na zapałkach miały trzymać, to muszę skończyć :D

Lektury Kawoholiczki

Dolly 

Wysłany: 2012-07-08, 20:08   

oooo taaaaaak, ja od kilku dni tak mam. ;)

alibaba 

Wysłany: 2012-07-09, 21:35   

Nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy żebym zasnęła nad książką. Podobnie jak Ravena, gdy jestem senna- odkładam książkę. Gdy książka jest niezwykle interesująca- myję twarz zimną wodą i czytam aż skończę. Zdarzyło mi się natomiast zasnąć nad klawiaturą komputera co o mały włos nie skończyło się poważna awarią. Ale trwało to na szczęście tylko kilka sekund.
Do autobusu czy tramwaju zabieram książkę tylko wtedy, gdy wiem że podróż potrwa dość długo. Gdy zbliżam się do kresu podróży, kończę rozdział i nie zaczynam nowego.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-07-09, 22:04   

Mnie się zdarzyło nieraz, choć rzadko czytuję na leżąco, bo po prostu niezbyt lubię tak czytać. Natomiast kiedy siedzę w fotelu przed kominkiem w zimie a książka lub dzień mi się dłużą, to potrafię zasnąć nad książką. :)
Caroline*

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-09, 22:12   

alibaba napisał/a:
Do autobusu czy tramwaju zabieram książkę tylko wtedy, gdy wiem że podróż potrwa dość długo. Gdy zbliżam się do kresu podróży, kończę rozdział i nie zaczynam nowego.

Ja biorę książkę nawet na kilka minut jazdy. Zawsze sobie mówię, że skończę w jakimś sensownym momencie, ale przeważnie nie mogę się zatrzymać i już doczytuje cały akapit wysiadając z autobusy :D

Chyba nigdy nie zdarzyło mi się zasnąć nad książki... No wyjątkiem są bodaj podręczniki do fizyki, bo czytając je kimałam nawet przy biurku. Straszne, po prostu.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 09:02   

Nieznany napisał/a:
rzadko czytuję na leżąco

No, ja już teraz też. :-/
Odkąd strzelił mi kręgosłup, nie mogę czytać tak, jak zawsze, czyli leżąc na brzuchu i podparta na łokciach, tylko raczej leżąc na boku. A wtedy ręka szybko cierpnie i w ogóle jest jakoś mniej wygodnie...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kamil 

Wysłany: 2012-07-10, 09:56   

Córka Lavransa napisał/a:
leżąc na boku. A wtedy ręka szybko cierpnie i w ogóle jest jakoś mniej wygodnie...

Wtedy właśnie lepiej czyta się w twardej oprawie :)

-
W autobusach nie czytam, nie lubię, w ogóle na zewnątrz nie lubie. Słońce przeszkadza, kartki oślepiają, okularów przeciwsłonecznych nie lubie bo mi nos boli i swędzi. Czytam w pociągach i w domu.
Nigdy nie zasnąłem z książką, na samą myśl że mógłbym zasnąć i pogiąć odechciewa mi się spać :)

alibaba 

Wysłany: 2012-07-10, 10:28   

A mnie się marzy taki niby stolik, coś w rodzaju pulpitu, który można postawić na tapczanie i czytać leżąc na plecach. Do niedawna miałam w pokoju b. wygodny fotel, świetnie się w nim czytało, ale gdy do pokoju trzeba było wstawić łóżko rehabilitacyjne dla męża, fotel musiał zniknąć. Teraz muszę zadowolić się tapczanem i nie jest to zbyt wygodne. Czasem czytam siedząc na podłodze.
Dla przyjemności czytania mogę znieść wiele niewygodnych miejsc.

Żabka 

Wysłany: 2012-07-10, 12:55   

Ja nie mogę czytać na leżąco, ponieważ zawsze usnę nawet gdy mi się spać nie chce. Po prostu mam tak, że wystarczy, że się położę i już niemalże śpię. Nawet gdybym zasnęła przy najciekawszej książce czy filmie ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2012-07-10, 13:08   

Wiele razy zarwalam noc dla ksiazki. Kiedys nawet podczas wakacji w Miedzyzdrojach tak sie zaczytalam ze rodzinka spedzala beze mnie dzien na plazy a ja zafascynowana ksiazka zostalam w lozku co dla takiej aktywnej osoby jak ja jest rzecza niebywale nietypowa.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-07-10, 13:19   

Nigdy nie zasypiam i zerwałem raczej z nawykiem czytania po nocach, ale kilka lat temu zazwyczaj 2 - 3 godziny po położeniu się do łóżka jeszcze czytałem, obecnie tylko w wybitnych przypadkach.
www.lowking.pl

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-07-10, 14:25   

Och, zarywanie nocy, to inna bajka. Oczywiście, że się zdarzało. :)
Caroline*

Najaa 

Wysłany: 2012-07-10, 14:49   

Dla mnie w tramwaju czytanie to norma, ale do centrum miasta jadę 20 minut do pracy jeszcze dłużej, a z wysiadaniem w jedną stronę nie mam problemy, bo wysiadam na pętli i trudno nie poczuć, że tramwaj robi zwrot o 180 stopni, a poza tym zawsze pan motorniczy lub sąsiadka przypomni, że trzeba wysiąść. Nie czytam, gdy jadę trasą , której nie znam i muszę pilnować przystanków.A raz (kiedy mieszkałam jeszcze gdzie indziej) tak się zaczytać, że wysiadłam dopiero na pętli tramwajowej, jechałam prawie godzinę dłużej nim się zorientowałam, że coś jest nie tak.

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-07-10, 17:54   

kenaz napisał/a:

W autobusach nie czytam, nie lubię, w ogóle na zewnątrz nie lubie. Słońce przeszkadza, kartki oślepiają, okularów przeciwsłonecznych nie lubie bo mi nos boli i swędzi. Czytam w pociągach i w domu.
Nigdy nie zasnąłem z książką, na samą myśl że mógłbym zasnąć i pogiąć odechciewa mi się spać :)

Mam podobnie, czytam zwykle tylko w czterech ścianach, na zewnątrz zawsze coś mi przeszkadza. Niektórzy się temu dziwią. :)

Zaczytać dosyć często mi się zdarza, tylko że umiarkowanie ;-) Nie zasypiam nigdy nad książką, ale niestety czasem odkładam książkę pod poduszkę : /

Odpowiedz do tematu