Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czytelnicze kryzysy
Autor Wiadomość
elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2009-10-24, 11:14   

Ja tez ostatnio nie mam zbyt wiele czasu na czytanie. Teraz musze przylozyc sie do norweskiego bo jesli nie skoncze nauki do czerwca w przyszlym roku, w kolejnym semestrze musze juz zaplacic za szkole i za egzaminy. A rok w mojej szkole jezykowej kosztuje w przeliczeniu na zlotowki 10 tysiecy zlotych. Absolutnie mnie na to nie stac. Oczywiscie czytam jednak jesli chodzi o dzielenie sie wrazeniami z lektury tutaj na forum jest to problem. Nie mam komputera w domu. Korzystam jedynie z sieci w bibliotece miejskiej. A tutaj ciezko mi sie skoncentrowac bo bynajmniej nie jest tak cicho jak w polskich bibliotekach.

Agatka37

Wysłany: 2009-10-24, 18:39   

Rzeczywiście dzisiejszy tryb życia sprawia, że mamy coraz mniej czasu na to żeby czytać. Jednak jak się chce to się może. Chodź nie ukrywam, że mi samej biorąc pod uwagę to, że pracuje i studiuje jest ciężko wziąć do ręki książkę i zatopić się w jej fabule. Jednak księgarnie internetowe tak kuszą cenami, a tysiące e - booków jest tak łatwo dostępnych, że żal po nie nie sięgać:)

Panna Jeż 

Wysłany: 2009-10-25, 13:47   

elfrun napisał/a:
rok w mojej szkole jezykowej kosztuje w przeliczeniu na zlotowki 10 tysiecy zlotych.

10 tysięcy? :shock: Elfrun nie daj się, powodzenia :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2009-10-26, 13:20   

Nie dam sie Evo del Dolores! Bede ciezko walczyc z moja jezykowa niekompetencja. :D

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-06-03, 09:15   

Może to nie tyle kryzys, co brak czasu spowodowany ogromem spraw na głowie. Nie mogę się ostatnio skupić, żeby przeczytać coś większego. Czasem tylko kilka stron w pociągu. Czerwiec nie zapowiada się lepiej. Jak ja tego nie lubię..

Tina 

Wysłany: 2010-06-15, 11:11   

Mnie ostatnio tak zaabsorbowały kontakty towarzyskie, że ciężko było mi znaleźć choć pół godziny dziennie, aby poczytać. Choć bardziej chyba martwi mnie fakt, że wcale się tym nie przejmuję. A wakacje pod względem czytelniczym wcale lepiej się nie zapowiadają.
Bardzo też niepokoi mnie fakt, że od dłuższego czasu kompletnie nie ciągnie mnie do fantastyki i jak już mam ochotę coś przeczytać to wyłącznie prozę współczesną.

Procella 

Wysłany: 2010-06-15, 12:17   

Tina napisał/a:
Bardzo też niepokoi mnie fakt, że od dłuższego czasu kompletnie nie ciągnie mnie do fantastyki i jak już mam ochotę coś przeczytać to wyłącznie prozę współczesną.

A co w tym niepokojącego? Naturalne jest, że czasem upodobania się czasem zmieniają, na stałe lub chwilowo (np. przesyt jednym gatunkiem, poszukiwanie nowych wrażeń). Wydaje mi się, że takie zmiany mogą wręcz zapobiec kryzysom czytelniczym :)

Tina 

Wysłany: 2010-06-15, 19:20   

Procella napisał/a:
Naturalne jest, że czasem upodobania się czasem zmieniają, na stałe lub chwilowo (np. przesyt jednym gatunkiem, poszukiwanie nowych wrażeń). Wydaje mi się, że takie zmiany mogą wręcz zapobiec kryzysom czytelniczym

Zgodzę się z Tobą, ale znalazłam się w takiej dziwnej sytuacji. Z jednej strony chciałabym czytać fantastykę, coraz bardziej zapoznawać się z gatunkiem, wznowić sobie uwielbienie dla niego, które dość niedawno trochę przygasło (zwłaszcza, że pod koniec wakacji wybieram się na Tricon i chciałabym jak najbardziej z niego skorzystać), z drugiej ostatnio najlepiej czyta mi się właśnie prozę współczesną i to po nią najchętniej sięgam.
I nie ukrywam, że na moich półkach najwięcej miejsca zajmuje właśnie fantastyka i chciałabym kiedyś to wreszcie przeczytać.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-06-15, 21:45   

Na pewno nie należy się ograniczać i zamykać się w jednym gatunku literackim. Sam również mam, jeśli tak policzyć, najwięcej procentowo fantastyki na półkach, ale sięgam i kupuję także inne książki. Ot, ostatnio Hosseiniego. Niejednokrotnie doświadczyłem takiego "znudzenia" fantastyką, ale przeciwnie również, "znudzenia" prozą realistyczną także.

Różnorodność lektur jest na plus. Gorzej jakby w ogóle nie chciało się czytać.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-06-16, 16:14   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Różnorodność lektur jest na plus. Gorzej jakby w ogóle nie chciało się czytać.

No właśnie, mnie się w ogóle nie chce jakoś ostatnio... ^^'

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-06-17, 08:22   

Ravena napisał/a:
No właśnie, mnie się w ogóle nie chce jakoś ostatnio... ^^'

Ja nie mam czasu. Tyle wisi mi na głowie, że nie mogę się skupić na lekturze. Ale chęci są, więc jeszcze nie czuję, że coś jest nie tak. :)

M 

Wysłany: 2011-01-07, 09:04   

Swego czasu zjawisko zwane potocznie "kryzysem czytelniczym" miałem dość często. Objawy były stosunkowo prozaiczne - brak apetytu do książki, apatia, niechęć do słowa pisanego, a podczas lektury nudności, wymioty i biegunka ;-) Z reguły trwały od dwóch tygodni do ponad pół roku, czego jednym z efektów jest ilość nieprzeczytanych książek zalegających na półce. Na szczęście ostatnimi czasy na tę przypadłość nie zapadałem ;-)

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-02-11, 00:35   

Typowym kryzysem czytelniczym to nie jest, ale podpada...
Chciałabym przeczytać coś, co mnie zachwyci. To nie ma być po prostu dobra książka... Jeż szuka nowego przedmiotu kultu, któremu postawi na półce ołtarzyk i będzie co roku składać ofiarę w postaci ponownej lektury ^^ Choć obecnie byłabym nawet skłonna iść na kompromis i zająć się czymś "zwyczajnie" ciekawym. Ostatnio żadnej książki nie udaje mi się doczytać do końca. I z zadziwiającą regularnością wena urywa mi się po piątym rozdziale, a dalej nie ma mocnych... Help :-/

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-02-11, 00:48   

Jeżyku, a może coś, co ma w ogóle pięć rozdziałów...? ;-)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-02-11, 14:13   

To byłoby jakieś rozwiązanie... :hehe:

Odpowiedz do tematu