Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pratchett Terry "Złodziej czasu"
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-04-04, 13:16   Pratchett Terry "Złodziej czasu"

Tytuł: Złodziej czasu
Autor: Terry Pratchett
Tytuł oryginału: Thief of Time
Kategoria: fantasy
Data wydania: 11.09.2007

W Świecie Dysku powstaje zegar. Ten prosty fakt może mieć tak daleko idące konsekwencje, że sam Śmierć postanawia działać. Bo jeśli zegar zostanie uruchomiony nastąpi Apokalipsa czyli zwyczajowy koniec świata z całą przynależną mu otoczką. No wiecie, czterech jeźdźców, Anioł w Biel Odzian, trąby i katastrofy. Oczywiście muszą się znaleźć bohaterowie, którzy powstrzymają ostateczny koniec. To zadanie spada na:: Lu-tse sprzątacza i mnicha Oi Dong, choć nie tak do końca zwykłemu mnicha, jego ucznia Lobsonga Ludda, choć nie takiego zwykłego ucznia i Pannę Susan. Tak, tak, nie tak do końca zwyczajną nauczycielkę. Rzecz jasna musi być i strona przeciwna, która do końca świata pragnie doprowadzić. Ta rola przypada Audytorom. Mamy już pełną scenę, a zatem „show must go on.” Czeka Was, jak to u Pratchetta mnóstwo zabawy, sporo prawdziwych, choć przedstawionych w krzywym zwierciadle obserwacji na temat ludzkiej natury, intryga i kilka zaskoczeń. Towarzysząc bohaterom po drodze spotkacie Yeti i gadającego kruka, odwiedzicie parę naprawdę dziwnych miejsc, stoczycie ostateczną bitwę, w której niebagatelną rolę odegrają czekoladki, a nawet spotkacie piątego Jeźdźca Apokalipsy. Tak, tak, bo było ich pięciu. No i dowiecie się, że Czas... A, tego to już wam nie powiem. Musicie przeczytać sami :] Warto wybrać po raz kolejny (lub po raz pierwszy!) na Świat Dysku. „Złodziej czasu” to gwarancja doskonałej rozrywki, inteligentnego humoru i dobrze skonstruowanej fabuły. Ale przede wszystkim postacie. Siła prozy Pratchetta tkwi w kreowanych przez niego bohaterach, nie tak do końca zwykłych ^^.
No to, ruszajcie! Aha i jeszcze jedno: nigdy nie zapominajcie o Pierwszej Zasadzie!
Polecam!

Lektury Kawoholiczki

algreholt 

Wysłany: 2009-04-04, 21:08   

Zgadzma się z przedmówczynią, od siebie mogędodać coś co kiedyś napisałem

Tą książkę Pratchetta czytałem w oryginale, (zresztą nie wiem czy jest po polsku)
Czas to surowiec, wszyscy wiedzą, że ktoś musi tym zarządzać, a w świecie dysku robią to mnisi czasu, którzy przechowywają czas i go przemieszczają z miejsc, gdzie jest mniej potrzebny np. z dna oceanów, (ile potrzeba czasu rybie?), do miejsc gdzie jest bardziej potrzebny, np miast. Jednal skonstruowanie pierwszego RZECZYWIŚCIE dokładnego zegara na świecie, może zburzyć delikatny balans na świecie. Rozpoczyna się wyścig z hm... czasem :) Lu Tze i jego uczeń Lobsang Ludd próbują zatrzymać konstruktora przed stworzeniem takiego zegara, gdyż zatrzyma to czas na całym świecie już na zawsze. Znowu mamy starych znajomych (Śmierć, Śmierć szczurów, Susan) oraz nowych (2 głównych bohaterów, przynajmniej ja o nich nie słyszałem wcześniej, pojawia sięteż Ronnie - piąty jeździec Apokalipsy, który odszedł od nich zanim stali się sławni :) ) Oczywiście rolę najgorszych charakterów grają Audytorzy, ale nie tylko....

Mizuumi 

Wysłany: 2010-10-14, 18:49   

Moim ulubionym bohaterem jest Jeremy - sama dokładnie nie wiem dlaczego. :)
Pewnych rzeczy można było się domyślić prawie na samym początku, ale i tak Złodziej czasu jest fajny.

Odpowiedz do tematu