Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka w obcym języku
Autor Wiadomość
Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-03-25, 14:17   Książka w obcym języku

Czy czytacie książki w innych językach?
Usiłuję się przygotować do egzaminu FCE (jeszcze dużo pracy przede mną), do którego mam zamiar przystąpić najpóźniej rok przed maturą i dlatego czytuję książki w języku angielskim.
Zaczęłam od takich króciutkich, a konkretniej "King Arthur and The Round Table". W końcu się zorientowałam, że jestem w stanie przeczytać już coś ambitniejszego.
W związku z tym, że w mojej bibliotece dział literatury w obcym języku jest bardzo ubogi, rzadko trafiam na coś godnego uwagi, jednak raz na jakiś czas staram się wypożyczyć.

A u Was jak to wygląda?
Ostatnio zmieniony przez Strzyga 2009-03-25, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

andy 

Wysłany: 2009-03-25, 14:21   

Kotzur to czytal dawno temu, ale tylko techniczne. Z językiem naturalnym (a uczyl się i rosyjskiego, niemieckiego i angielskiego) to ma problemy. Po cholerę mam się umartwiać przy końcu wędrówki na tym padole i się jeszcze to i owo przypominać i douczać?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-03-25, 14:56   

Ja próbowałem czytać jakiś czas temu The Northern Lights (Zorza Północna) Pullmana, na początku co 3 słowo zaglądałem do słownika, ale później, już tak w połowie książki zaczynało być znośnie. Obiecuję sobie, że będę więcej czytał po angielsku, ale jakoś po prostu czasu mi zawsze brak, bo nie jestem jakoś specjalnie biegły w tym języku i przeczytanie książki angielskiej jest dla mnie o wiele dłuższe niż po polsku. I takie błędne koło, bo gdybym więcej czytał po angielsku, czytałbym teraz o wiele szybciej. :)

montano 

Wysłany: 2009-03-25, 15:20   

Mi się to zdarza czasami, nawet mam teraz na rozkładzie "Specimen Days" Cunninghama. Mi bardzo przyjemnie czytało się komedie Wilde'a - prawie w ogóle nie musiałem do słownika zaglądać. Pamiętam, że "Perfume" Suskinda sprawiło mi pewne problemy ze względu na opisy, ale dało się to przeczytać. Mam jeszcze pięknie wydane "Selected Works" Poego - ale tam zaglądam głównie do wierszy, bo opowiadania czyta się bardzo ciężko. A z takiej bardziej rozrywkowej literatury, to czytałem Hammetta i Chandlera - na początku się męczyłem i dosyć często zaglądałem do słownika, ale dało się przeczytać.

Ja książki po angielsku czytam trochę inaczej niż po polsku, tzn. przeczytam kilka stron, zrobię chwilę przerwy, znowu kilka stron, itd. Nie robię tak, że połykam 100 stron za jednym zamachem, że tak powiem ;) . Wówczas czytanie w obcym języku jest mniej męczące - przynajmniej dla mnie.

Utopiste

Wysłany: 2009-03-25, 20:00   

bardzo przyjemnie czyta się Harrego Pottera, można się nauczyć wielu ciekawych słów, poza tym polecam Hobbita. Jak będę dla Ciebie zbyt proste, to proponuję Pratchetta, napisany jest bardzo znośnie i właściwie nie trzeba za wiele zerkać do słownika.

Ja z konieczności czytam bardzo dużo po angielsku, ale niestety tkwię ostatnio w 18-wiecznej noweli i jakoś nie mam czasu na ciekawsze pozycje :evil: Poza tym zdecydowanie nie polecam geniusza literatury brytyjskiej, czyli Miltona. Boże, jakie on straszne rzeczy pisał. Do przyszłego tygodnia muszę się zmierzyć z jego "Rajem utraconym". Koszmar.

algreholt 

Wysłany: 2009-03-25, 20:04   

Uti napisał/a:
Miltona. Boże, jakie on straszne rzeczy pisał
Herezja! :Paradise Lost" był super :!:

A co do czytania po angielsku to popieram Uti, Harry Portier całkiem przyjemne, i od tego bym zaczął, a potem w miarę umiejętności za coś trudniejszego.

Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-03-25, 20:06   

Utopiste, niestety, moje pole do popisu jest ograniczone. Literatura po angielsku zajmuje u nas w bibl niecałe dwie półki, w większości są to romansidła albo kryminały (za którymi nie przepadam). Jutro idę, więc może będzie coś ciekawego... A jak nie to wypożyczę coś mniej ambitnego..

Utopiste

Wysłany: 2009-03-25, 20:06   

Czytałam już inwokację i myślałam, że nie wytrzymam. Na dodatek muszę się nauczyć pięknie deklamować jakiś fragment, brrrrr. To nie jest książka dla mnie, zdecydowanie wolę Donna i Herberta, albo Chaucera.

algreholt 

Wysłany: 2009-03-25, 20:07   

Strzyga napisał/a:
niestety, moje pole do popisu jest ograniczone. Literatura po angielsku zajmuje u nas w bibl niecałe dwie półki,
Polecam antykwariat lub aukcje, naprawdę za śmieszne ceny można dostać ciekawe rzeczy. Nie wspomnę o cudzie internetu, bo o tym kaźdy wie ;)

Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-03-25, 20:10   

problem polega na tym, że ja na gazetę nie mam ;)
mogę sobie pozwolić co najwyżej gdy są jakieś święta albo na urodziny i babcia się szarpnie ^^

algreholt 

Wysłany: 2009-03-25, 20:15   

Jak pisałem zawsze zostaje wujek google on Ci wskaże drogę... :P

burli 

Wysłany: 2009-03-26, 18:01   

tu jest aukcja. jeszcze 2 dni i jakoś nikt się nie chwapi ....
http://www.allegro.pl/ite...nix_okazja.html

jakiś prattchet
http://www.allegro.pl/ite..._pratchett.html
http://www.allegro.pl/ite...rds_guards.html

książki po angielsku są mimo wszystko często tańcze niż te po polsku. mam nadzieję, że masz konto na allegro ;-)

Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-03-27, 07:45   

burli, dzięki, ale ja muszę się wstrzymać, bo spłukana jestem. na święta coś sobie kupię.

burli 

Wysłany: 2009-03-28, 18:03   

spoko! chętnie się z czymś odezwę i poszukam jeśli chcesz :mrgreen: tylko powiedz jakie pozycje najchętniej zobaczyłabyś na swojej półce - po angielsku

Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-03-28, 20:42   

nie wiem.... może Irvinga coś? albo Kena Keseya....

Odpowiedz do tematu