Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bookrage
Autor Wiadomość
Belial

Wysłany: 2014-10-15, 13:59   Bookrage

Kojarzycie BookRage ? To polska strona sprzedająca e-booki po polsku za "co łaska" (min. 1 zł). Sami ustalacie ile zapłacicie za komplet e-booków, a jeśli zapłacicie powyżej średniej, dostajecie bonusową książkę lub książki. Książki można też komuś sprezentować.

Jak na razie kupno wszystkich 5 książek kosztuje niecałe 17 zł.

Akcje trwają przez dwa tygodnie - zostało już 12 dni. Tym razem temat "wyprzedaży" to CopyCamp 2014. CC 2014 to konferencja w Warszawie nt. praw autorskich. Na która mam nadzieję się wybiorę. :P

Korzystacie z Bookrage? Co sądzicie?

Obecne książki:

Cytat:

Jeśli zginiesz w grze, zginiesz naprawdę" Michała R. Wiśniewskiego - Michał Radomił Wiśniewski, pisarz, bloger i publicysta jest graczem. Nie hardkorowym, ale i nie każualowym. Izie swoją drogą, z przekory często omijając popularne tytuły. Interesuje go wszystko, co dzieje się na granicy – gatunków, kultur i mediów. Lubi śledzić, jak popkultura rozmawia ze sobą – i z odbiorcą. Napisał o tym trochę tekstów i one właśnie stanowią treść tego zbioru. I szczerze wierzy, że jeśli się zginie w grze, to się zginie naprawdę.

Media, wersja beta" Mirosława Filiciaka – słowami profesora Marka Krajewskiego: Książkę Mirosława Filiciaka można czytać w sposób co najmniej dwojaki. Po pierwsze jako pogłębioną analizę relacji zachodzących dziś pomiędzy mediami, jako refleksję na temat sposobów ich używania przez odbiorców oraz kulturowych i społecznych konsekwencji przeobrażeń, jakim ulega system medialny. Po drugie jako tekst zawierający propozycję znaczącej korekty w sposobie uprawiania nauk humanistycznych, propozycję detronizującą tekst jako podstawowy przedmiot analiz na rzecz przyglądania się społecznym praktykom, technologiom, działaniom aktorów jako czynnikom odpowiedzialnym za formowanie się określonego porządku społecznego i kulturowego".

Książka jako towar" Marcina Rychlewskiego – to według profesor Bogumiły Kaniewskiej: Książka Marcina Rychlewskiego stanowi śmiałą i nowatorską próbę rewitalizacji tradycyjnej socjologii literatury, dostosowanej na potrzeby współczesnego rynku wydawniczego. Do najciekawszych wątków książki należy zaliczyć redefinicję obiegów literackich (traktowanych jako »obiegi książkowe«) oraz koncepcję odbiorcy, będącego zarazem empirycznym czytelnikiem, konsumentem, a nierzadko również internetowym recenzentem. Na uwagę zasługuje także analiza reklamowych not wydawniczych, stanowiących rodzaj interpretacji i będących jednocześnie swoistą manipulacją ze strony wydawców, kształtującą coś, co autor nazywa »prerecepcją«.

Bez dubbingu. Z bandytą w windzie" Macieja Parowskiego – Jak pisze sam autor: "Uzbierało się tego kilka teczek wycinków, niektóre, jeśli nawet nieaktualne, niosą chyba świadectwo epoki. Toteż, korzystając z zaproszenia Book Rage, dołączam do wznowienia „Bez dubbingu” kilkadziesiąt przebranych tekstów z następnych dekad, zatytułowanych zbiorczo "Z bandytą w windzie". Wszystkie próbują penetrować zjawiska społeczne na styku kultury i polityki. A że wolę uprawiać sztukę felietonu jako sposób życia a nie dziennikarski szablon, to podczas selekcji dawałem pierwszeństwo tekstom krótszym, zabawnym, raczej opisującym wydarzenia niż konstruującym teorie."

Natomiast ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkową pozycje. Którą stanowi polska premiera!

Kontekst“ Corego Doctorowa – "Cokolwiek teraz robisz, odłóż to i otwórz tę książkę na stronie 190. Rozdział o tym, jak Cory Doctorow, bywały w Internecie i znający wszystkie sztuczki, jednak dał sobie wykraść swoje hasło do Twittera, to lektura obowiązkowa dla każdego. Nie wmawiaj sobie, że jesteś ostrożny i się na tym znasz, bo on też jest ostrożny i też się na tym zna. A co gorsza, mogą wykraść ci coś poważniejszego od hasła do Twittera. Dostęp do rachunku bankowego? Sieci korporacyjnej? Archiwum w chmurze, na którym trzymasz osobiste zdjęcia? Przeczytaj, jak łatwo to stracić. A jak już przeczytasz to - polecam resztę książki" - pisze Wojciech Orliński o zbiorze esejów Cory'ego Doctorowa, "Kontekst. Eseje o wydajności, kreatywności, rodzicielstwie i polityce w XXI wieku.".

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-10-15, 21:11   

Skorzystałam już dwa albo trzy razy. Uważam, że to bardzo fajna inicjatywa, podoba mi się, że książki może kupić każdy, nawet ten, kto w normalnym trybie nie mógłby sobie pozwolić na zapłacenie pełnej ceny pakietu.
I podoba mi się, że niektórzy płacą dużo wyższe kwoty, dzięki czemu reszta wspomniana wcześniej ma możliwość zakupu.
I podoba mi się, że sama wybieram, jak zostaną rozdysponowane pieniądze, które płacę za książki.
Ogólnie mi się podoba. :P

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu