Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Lindgren Astrid
Autor Wiadomość
KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-05-12, 09:12   

Ja uwielbiam Dzieci z Bullerbyn! Najbardziej ich lekkość :) Zresztą skandynawscy pisarze mają coś w sobie. Teraz już jako większe dziecko czytam z zapałem szwedzkie kryminały;)

Kamil 

Wysłany: 2011-05-12, 10:21   

elfrun napisał/a:
Kiedy przeczytalam po raz pierwszy caly cykl opowiesci z Narnii zblizalam sie do trzydziestki a jednak zatracilam sie bez pamieci w magii tej niezwyklej opowiesci.

Ja przeczytałem w wieku 20 lat. Gdy zacząłem byłem troche zawiedziony formą (dość dziecinnie napisana), ale już po kilku stronach dałem się totalnie wciągnąć w ten świat i teraz to jest jedna z moich ulubionyc opowieści..
Dzieci z Bulerbyn to chyba pierwsza książka jaką sam przeczytałem (jakoś w zerówce), od dawna mam ochotę przypomnieć to sobie, ale jakoś ciągle odkładam... I chyba wolałbym sięgnąć po Ronie córke zbójnika, ale nie posiadam.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-05-13, 09:07   

kenaz nie odkładaj Dzieci Z Bullerbyn. Przeczytanie to kwestia maksymalnie kilku godzin. A ile radości :)

bookfan 

Wysłany: 2011-07-14, 15:21   

Czekam na przesyłkę. Moje dzieci dostaną Dzieci z Bullerbyn (są zachwyceni od czasu obejrzenia filmu), Pippi Pończoszankę, Emila ze Smalandii.
Będzie lektura na letnie i zimowe wieczory.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-07-14, 15:31   

Czytam teraz Millenium, gdzie jeden z głównych bohaterów ma przydomek Kalle Blomkvist, od bohatera z pod pióra Lindgren :) naszła mnie ochota, żeby przeczytać i zobaczyć czy to trafny przydomek :P

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-07-14, 20:57   

kenaz napisał/a:
I chyba wolałbym sięgnąć po Ronie córke zbójnika, ale nie posiadam.

Ja mam, nawet pod ręką. Wpadniesz? :)

bookfan napisał/a:
Będzie lektura na letnie i zimowe wieczory.

Aż im zazdroszczę... :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

bookfan 

Wysłany: 2011-07-20, 15:28   

Córka Lavransa napisał/a:

Aż im zazdroszczę... :)

A ja już się cieszę. Na myśl o tym dziecięcym zachwycie i chichach-śmichach dostaję już gęsiej skory. To będzie wielka domowa przygoda z książką :D

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-29, 07:03   

Oh, z łezką wspominam chwile z Astrid...Zakochałam się w "Braciach Lwie Serce", było to jak dotknąć czegoś nieodgadnionego, co ciągnie cię na strony książki i wtapiasz się w nią, jakbyś był częścią historii, ale historii tak wspaniałej, że śniłeś o niej daleko przed przeczytaniem książki.

Tak właśnie odbieram tę powieść.

Poza tym "Mio, mój Mio" i "Ronja, córka zbójnika" to także przednie opowieści i czytałam je z wypiekami na twarzy i sercem w gardle.

Uwielbiam panią Lingren i chyba sobie zakupię wymienione wyżej książki, żeby jeszcze raz przeżyć ten czar :)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-09-29, 10:09   

Loki, moim zdaniem odświeżanie pięknych chwil to świetna sprawa. Sama chętnie podczytuję sobie "Dzieci...", bo akurat mam w domu ;)

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-29, 12:25   

Ja właśnie nigdy nie miałam ich na własność, zawsze z biblioteki. Ojciec, jak jeszcze żył, nie chciał kupować książek. Ale teraz zawsze można wydać te pieniądze, które ma się na bułki na książki :-P
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-09-29, 13:37   

U mnie wręcz na odwrót. Cały dom zasypany książkami. To raczej ja jako dziecko wolałam wydawać pieniądze na co innego ;) dopiero na studiach ponownie odkryłam książki :D

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-29, 13:40   

Woo, u mnie z ponad 1500 książek się wala, ale to dopiero po śmierci taty, a i babcina biblioteczka nam weszła ;)

Ale jakoś nie przyszło mi nawet na myśl, by kupić coś Astrid. Może zapomniałam, może wyparła je literatura dla dorosłych...w każdym bądź razie poszperam na Allegro, może coś wyczaję tej autorki i kupię :)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2011-09-29, 13:46   

Polecam. To dobry sposób na chandrę :D

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-29, 20:16   

Loki napisał/a:
"Ronja, córka zbójnika"

Bardzo mi się tam podobały imiona kobiet - Lovis i Undis. :) I to podzielone zamczysko - wyobraźnia szalała... :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2011-10-29, 12:22   

Podczas ostatniego pobytu w Szwecji wybralismy sie na wycieczke do pieknego rezerwatu przyrody w malenkiej osadzie Salto. W drodze mijalismy male jeziorka w ktorych brodzily czaple, cudnej urody lasy, osady pelne bialych drewnianych domkow. W pewnej chwili moja kolezanka Vibeke pokazala mi malusienka wiejska szkole. Mowila ze uczeszcza do niej okolo 20 dzieci. Rozejrzalam sie w okol. Po drugiej stronie byl niewiele wiekszy kosciolek, rowniez bialy i drewniany, wzdluz glownej ulicy rosl szpaler drzew lipowych. Pomyslalam o ksiazkach Astrid Lindgren i zrozumialam skad w nich tyle ciepla i kojacego poczucia bezpieczenstwa. To byl wlasnie ten swiat. Otaczalo mnie miejsce, ktore wzbudzalo w sercu cieple uczucia - spokojne i bezpieczne.

Odpowiedz do tematu