Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poszukuję - literatura erotyczna
Autor Wiadomość
czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2014-07-16, 16:18   

Okej, czy Rice wywalam i zajmuję się w to miejsce tym, co mi tu podrzuciła Ravena. Postaram się tym zacząć w najbliższym czasie. Dziękuję za propozycje!

P.S. Postaram się w najbliższym czasie wrzucić post z kilkoma propozycjami ode mnie.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-07-16, 19:44   

To Ci podrzucę jeszcze to, co mi się przypomniało:
"Dziewczyna, której jedno w głowie" Abby Lee (książka ma zdaje się jakąś kontynuację)
"Życie seksualne Catherine M." - piękna warstwa stylistyczna, a czytając ją nie mogłam nadziwić się niektórym potrzebom ludzkim w sferze seksualnej. Ciekawa ^^
"Zwrotnik raka" Henry Millera - powieść, która swego czasu wywołała wielki skandal, nie wiedziałam, ale sprawdzając ją do tego tematu, dotarłam do faktu, że to trylogia obejmująca: "Zwrotnik raka", "Czarną wiosnę" i "Zwrotnik koziorożca".
Ch. Daria "Siostrzenica markizy" (chyba wzorowana na Fanny Hill)
P. Reage - Historia O (*nie oceniam, nie czytałam)
A gdybyś miała ochotę na coś z półki psychologicznej to polecam "Chuć, czyli normalne rozmowy o perwersyjnym seksie" A. Depko i E. Wanat.

Lektury Kawoholiczki

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2014-07-17, 20:02   

Obiecane propozycje ode mnie.

"Pan" Emma Becker
W sumie ta książka to taki typowy romans, mimo, że główna bohaterka niejako chciała tego za wszelką cenę uniknąć. Cóż. Takie życie. Pozycja raczej średnia w tym temacie. Plusem są niezbyt nachalne sceny seksu. I to w sumie jest dość dziwne w tej książce. Nie zdradzę o co chodzi, żeby nie spojlerować. Jak mówiłam, średnio godna polecenia.

"Historia O" Pauline Reage
Opowieść młodej dziewczyny o związku, w którym ona jest wykorzystywana przez partnera. Za miłość uważa psie posłuszeństwo, a celem jej życia jest sprawianie mu przyjemności. Głównie poprzez puszczanie się z każdym jego znajomym. Sytuacja się komplikuje, kiedy na scenę wkracza dobry przyjaciel jej ukochanego i przejmuje ją na własność. Bardzo sado-maso. Momentami aż za bardzo jak dla mnie.

"Powrót do Roissy" Pauline Reage
Kontynuacja przygód O, bohaterki pozycji powyżej. W sumie w pewnym momencie staje się to pamiętnikiem kobiety porzuconej, nie tylko w sensie fizycznym, lecz przede wszystkim uczuciowym. Nie łatwo jest, kiedy prawdziwie kochany mężczyzna, po zdobyciu na własność duszy i ciała kochanki, zostawia ją jak przedmiot. Nawet jeśli tak właśnie traktuje ją przez cały czas. Dość dziwne zakończenie, jak na taką książkę. Wciąż dużo za dużo przemocy. Mają tam też dziwną praktykę kolczykowania i naznaczania kochanek piętnem.

"Smak miodu" Salwa an-Nu'ajmi
Ze świata brutalnego wykorzystywania kobiet przenosimy się na zmysłowy Wschód, do tajemnego miejsca pewnej kobiety zafascynowanej dawnymi księgami rozkoszy. Bohaterka daje nam pełen wgląd w swoje życie erotyczne, nie szczędząc przy tym cytatów z wielkich traktatów o miłości fizycznej. Jak wszystkie poprzednie bohaterki, także i ona ma swojego M, o którym opowiada z dużą dozą emocji, choć stara się przekonać czytelnika, że oddziela uczucie od seksu.

"Dziennik nimfomanki" Valerie Tasso
Europejska wersja "Smaku miodu". Zdecydowanie bardziej brutalna. Więcej przypadkowego seksu, mniej celebracji chwil z poszczególnymi partnerami. Byle dużo i szybko, nie ważne z kim. Także dość ciężkie przeżycia, m.in. toksyczny związek i przygoda z pracą w agencji towarzyskiej. Myślę, że warto przeczytać. Dużo się o niej powiedzieć nie da.

KJrun 

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 2014-07-21, 10:47   

Oj, "Zwrotnik raka" też poszukuję od dłuższego czasu. Ciężko, cieżko

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-07-22, 05:01   

KJrun napisał/a:
Oj, "Zwrotnik raka" też poszukuję od dłuższego czasu. Ciężko, cieżko

Jedna z moich ulubionych ksiazek. Wydaje mi sie, ze mam ja tez w ebooku wiec moge sluzyc jakby co. :)
Inne ebooki z literatura erotyczna tez bym znalazla jakbym troche poszperala w moich gigantycznych zbiorach ebookow.

feaa

Wysłany: 2014-07-27, 10:23   

Robin Schon - Kochanek i chyba Kobieta Gabriela.
Tej drugiej nie czytałam ale też ponoć dobra.

Swoją drogą autorka Day jest o wiele lepsza od James i jej książki są całkiem niezłe ;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-07-28, 16:30   

feaa napisał/a:
Robin Schon - Kochanek i chyba Kobieta Gabriela.

O, matko, tak. Książki w 98% to sceny erotyczne. Szalenie nużące...
Cytat:
Swoją drogą autorka Day jest o wiele lepsza od James i jej książki są całkiem niezłe

Pani Day przynajmniej ma jakiś talent literacki i faktycznie "Crossa" czyta się o dwa nieba lepiej niż "Graya" ^^

Lektury Kawoholiczki

fkacyniak 
Debiutant

Wysłany: 2014-07-30, 09:30   

Nie wiem, czy zadowolę wszystkie gusta, ale niebawem pojawi się taka pozycja, jak w temacie http://forum-ksiazki.kei....p?p=71220#71220

Maciek1988 
Maciek

Wysłany: 2014-07-30, 11:23   

"Sto pociągnięć szczotką przed snem"-Melissa Panarello
Podobno nic specjalnego ale zgodne z tematem.

ChocolatePengui

Wysłany: 2014-10-28, 14:42   

,,Dotyk Crossa" - Sylvia Day
,,Za sceną" Olivia Cunning" <3 <3 <3
,,Dotyk Złodziejki" -Mia Marlowe. Trochę delikatniejsze, ale również jest trochę erotyzmu + fantasy/paranormal
,,Ten mężczyzna" - Jodi Ellen Malpas
,,Wyspa namiętności" Lori O'Clare
,,Przebudzenie śpiącej królewny" - Anne Rice

natka8 

Wysłany: 2014-10-30, 20:57   

Zarówno Crossa i Greya przeczytałam. Cross o niebo lepszy, ale obie książki miały w sobie coś co mnie urzekło.
- "Po wyjęciu z pudełka" - Kallysten - Książka całkiem mi się spodobała. Jest napisana w formie listów do Afrodyty. Opisane są w niej różne sposoby zadowolenia kobiety. Jednak większość scen jest opisana na tyle delikatnie ( choć szczegółowo), że bardziej patrzyłam na to jak na romans.
- seria "80 dni" Vina Jackson - To już dla kogoś o mocniejszych nerwach. Został praktycznie pominięty wątek miłosny, czy emocjonalny. Opisane są same akty, niektóre dość brutalnie. Dla mnie momentami, aż zbyt bardzo, dlatego miałam problem, aby przebrnąć przez pierwszą część.
Przeczytałam też dość pokaźną ilość książek z pogranicza Fantastyki i Erotyki, ale napisanych niemal jak młodzieżówki. Książki o tyle łatwe i lekkie, że bardzo szybko się je czytało.

sylwica87 
sylwiszon

Wysłany: 2014-11-26, 19:01   

Tifa Lockhart napisał/a:
Nie polecam Anny Rice. Jej trylogia jest po prostu nudna. Nie ma tam nic poza opisami stosunków, używania trzepaczki, sznurów. W całym królestwie wszyscy tylko uprawiają seks na różne sposoby, nikt nie ma swoich obowiązków... Ile można naprawdę. :P

Ja czytałam inne książki tej pani i mi się podobały, aż trafiłam na to nieszczęsną trylogię, usiłowałam się w niej doszukać czegoś więcej ale mi się nie udało, pierwszy tom jakoś przebrnęłam ale do reszty nawet nie zajrzałam. Fragmenty pierwszego czytałam w pracy, koleżankom się podobało ;/

Belial

Wysłany: 2014-11-26, 20:11   

Ravena napisał/a:
Z tego co pamiętam sporo erotyki było w cyklu Jacqueline Carey "Kusziel". A także sporo intryg i szpiegostwa ;)
Do klasyki erotyki zaliczana jest "Emmanuelle", możesz spróbować.
Poza tym WAB ma zdaje się jakąś serię poświęconą literaturze dla dorosłych... już sprawdziłam, to się nazywa Zmysłowa Seria http://www.biblionetka.pl/bookSerie.aspx?id=15902
Klasyką są już "Wyznania chińskiej kurtyzany", chociaż to akurat erotyka w bardzo azjatyckim wydaniu z terminologią, która mnie osobiście nieco bawi, choć bez wątpienia jest poetycka... ale ja nie mam za grosz romantyzmu ;)

Bardzo lubiłam cykl o Kuszielu. :P
Wyznania chińskiej kurtyzany też przeczytane, chociaż nie pamiętam, by to wywarło na mnie jakieś większe wrażenie. Pamiętam, że znajoma przestała się interesować kulturą Japonii po tej książce. ;)

roxanka

Wysłany: 2015-03-11, 21:14   

Córka Lavransa napisał/a:
Ja zaczynałam w podstawówce od "Pamiętników Fanny Hill". Chyba mało co może zatrzeć takie wrażenia. :mrgreen:
ja czytałam to gdzieś w wieku 14 lat, okładkę owinęłam gazetą żeby nikt w domu nie widział co czytam :D a czytałyście wszystkie części? :evil2:

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2015-03-21, 22:17   

Jak mogłam zgubić ten wątek! A mam tyle ciekawych książek do opowiedzenia w temacie. :D Jutro się tym zajmę.

Odpowiedz do tematu