Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
John Boyne
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-05-19, 07:46   John Boyne

John Boyne jest irlandzkim pisarzem. Autor między innymi ''Spóźnionych wyznań'', ''W cieniu Pałacu Zimowego'' czy też ''Chłopca w pasiastej piżamie''.

Właśnie na tej ostatniej książce chciałabym się skupić. Kilka dni temu zobaczyłam nową książkę na półce u współlokatorki. Kiedy tylko skończyła ją czytać natychmiast zabrałam ją do siebie. :D Bohaterem historii jest dziewięcioletni Bruno, który mieszka w Berlinie. Akcja książki dzieje się w 1943 roku, ojciec chłopca zostaje komendantem obozu, więc cała rodzina wyjeżdża do Po- Świecia. Książka podobała mi się, bardzo szybko ją przeczytałam. Autor nie ustrzegł się jednak kilku nieścisłości. Bruno ma 9 lat, chodził do szkoły w nazistowskich Niemczech, a nie wie kim są Żydzi. To nie jest możliwe, przecież musiał kiedyś usłyszeć o czystości swojej rasy itp. I ogrodzenie obozu, które jednak nie jest tak pilne strzeżone. Poza tym jednak była to bardzo ciekawa lektura.

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 19:22   

czytałam Chłopca w pasiastej piżamie, prosta i trudna jednocześnie, naprawdę świetnie napisana, również ekranizacja mi się bardzo podobała

w ogóle uważam, że nadaje się na lekturę szkolną, w podstawówce (w starszych klasach) albo w gimnazjum

Odpowiedz do tematu