Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ĆWIEK, Jakub
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2013-08-10, 00:11   ĆWIEK, Jakub

nie ma to zakładam, bo jest okazja.

Pojawiła się zapowiedź:

Chłopcy 2. Bangarang

Wrócili!

Dzwoneczek i jej banda wyrośniętych, wiecznie niedojrzałych Chłopców po raz kolejny pokazują, że nie da się oddzielić dobrej zabawy od solidnych kłopotów. I nieważne, czy to klubowy Zjazd, motocyklowa wycieczka do pobliskiego miasta czy pozornie leniwe popołudnie w opuszczonym Lunaparku – każdy dzień to nowa przygoda, a na końcu czai się ta największa. I najbardziej przerażająca. Śmierć…

Droga znowu wzywa, nie ma odwrotu ani chwili na oddech. Tylko co jeśli tym razem wiedzie wprost do znienawidzonej dorosłości?

Jak dla mnie okładka "Chłopców" dużo lepsza.. no ale trudno. Dla przypomnienia link.
Ale czemu w ogóle wspominam o "Chłopcach 2"? a bo poprzedni tom był zaskakująco dobry, czytał mi sie bardzo przyjemnie, w przeciwieństwie do kiepskiego i nudnego "Dreszcza".
Z Ćwieka znam jeszcze tylko serie "Kłamca" - dwa pierwsze tomy świetne, dwa pozostałe gorsze. Tom czwarty troche za bardzo poszedł w kierunku odniesień do popkultury itp. stracił na klimacie, no ale nie psioczę, bo w sumie i tak dobrze mi się czytało.

Po "Chłopców 2" sięgnę na pewno.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-08-10, 00:51   

Pierwsze dwa tomy "Kłamcy" to nawet fajne czytadła, a przynajmniej tak mi się zdawało końcem podstawówki/początkiem gimnazjum. Kolejne dwa to już niestety dla mnie taka lekka strata czasu była, no ale zazwyczaj kończę co zacząłem.
"Ciemność płonie" mnie zniesmaczyła, poziomem dodajmy.
Po więcej twórczości Ćwieka sięgać nie zamierzam.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2013-08-10, 10:45   

Raziel napisał/a:
Po więcej twórczości Ćwieka sięgać nie zamierzam.

mi Chłopcy bardziej sie od Kłamcy podobali.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-08-10, 12:07   

Jak będzie w bibliotece, a ja nie będę miał czego czytać to może w takim razie wezmę.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2013-09-11, 21:25   

Właśnie jestem świeżo po spotkaniu z Ćwiekiem, odwiedził Ełk w ramach swojej trasy Read&Rock. Prawie trzy godziny stania, a mnie nawet nogi nie zaczeły boleć bo szybko i ciekawie zleciało. Jeśli ktoś przynajmniej troche lubi książki Ćwieka to warto na spotkanie sie udać. A jak nie lubi to też, bo jest co posłuchać i na co popatrzeć (tło Autora :mrgreen: :mrgreen: ).
Sam autor - "rockendrolowiec", mówi dużo i ciekawie, żartuje, opowiadał anegdoty z trasy, o swoich początkach, o tym jak wygląda jego praca itd.
Reszte wieczoru spędziłem grając w nową gre karcianą związaną z Kłamcą (premiera w grudniu, graliśmy w jakby wersje beta), piękne dziewcze wytłumaczyło zasady i rozegraliśmy partię (zasad i tak nie załapałem do końca ale gra wydaje sie fajna)

Powiem wam, podoba mi sie taka forma promocji, żałuje że nie gram na basie bo zrobiłbym sobie wolne i pojechał z nimi. Świetna ekipa i widać że sie znakomicie bawi. (czemu bas - bo akurat im basista odpadl i przygarną innego).

Wspominałem że Ćwiek to wielki fan FireFly? Były w związku z tym fajne koszulki do kupna (i z Dreszczem i z Chłopcami i inne), dobrze że portfela zapomniałem bo bym chyba kupił wszystko :shock: Choć boli mnie że nawet jednej nie miałem jak kupić :/

Ide kupie Chłopców 2 (bo jedynka była świetna).

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2013-09-12, 11:08   

Wspominał, że kiedyś należał do KMF?:)

Kamil 

Wysłany: 2013-09-12, 12:08   

Nie, nie pamiętam go z KMF, teraz udziela sie chyba tylko na Hataku.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2013-09-12, 12:15   

Nie dziwię się, to było super, super dawno, na samym początku działalności. Miał wówczas nick Lecter i napisał ze dwie czy trzy krótkie recki, w tym, jeśli mnie pamięć nie myli, "Szósty zmysł".

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-12, 16:33   

To ja się bliżej przyjrzę temu panu po takiej rekomendacji... :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Goldi_91 

Wysłany: 2013-10-23, 20:04   

Mam za sobą "Ciemność płonie" i moim zdaniem przeciętna książka. Kłamca mnie zbytnio nie zadowolił, ponieważ wolę raczej dłuższe opowiadania, w które można się porządnie wciągnąć. W kolejce do przeczytania leży "Krzyż południa", i wtedy dopiero będę mógł więcej powiedzieć o twórczości Ćwieka.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-11-11, 09:09   

Zaczęłam w październiku chyba wszystkie książki Ćwieka jakie mam, ale udało mi się skończyć tylko ''Liżąc ostrze''. Szczerze mówiąc to dosyć średnia pozycja. Minęły bodajże dwa tygodnie od jej przeczytania, a ja już mało pamiętam z fabuły. Nuda to uczucie, które mi towarzyszyło podczas tych godzin spędzonych w pociągu z Ćwiekiem. Głównym bohaterem jest Kacper Drelich, który nie pamięta nic sprzed swoich dziewiętnastych urodzin (potem dowiadujemy się dlaczego). Nie wzbudził on mojej sympatii. Pomysł na to, że
Spoiler:
aniołowie po śmierci wysyłają ludzi z powrotem na Ziemię
jest całkiem ciekawy, ale autor mógłby go wykorzystać w lepszy sposób. Na pewno do książki nigdy już nie wrócę.

Odpowiedz do tematu