Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką fantastykę lubicie najbardziej?
Autor Wiadomość
Janosik

Wysłany: 2011-04-21, 21:03   

Ja lubię praktycznie każdy rodzaj fantastyki i z każdego zawsze wyłowie cos dla siebie :) Jakiś czas temu wciągnąłem się w militarną SF za sprawą "Starfist" ale tak samo spodobały mi się Tern" Pierumowa czy chociażby wznowione niedawno książki Nivena. Wszystko zależy tak naprawdę od tego co kto lubi :)

Trauma

Wysłany: 2011-04-30, 17:57   

Cytat:
Ja lubię praktycznie każdy rodzaj fantastyki i z każdego zawsze wyłowie cos dla siebie

Podpisuje sie pod tym. Rownie duzo frajdy sprawia mi dobre klasyczne SF typu Diuny co nowoczesne Fantasy spod piora Pierumwa. Swoja droga zauwazylem, ze im blizej jestesmy opisywanej przed laty przeszlosci tym popularniejsze staje sie fantasy

Janosik

Wysłany: 2011-04-30, 22:05   

Ale to właśnie dobrze dzięki takim autorom jak Pierumow czy Niven fantasy i SF mogą przeżyć odrodzenie.

andy 

Wysłany: 2011-05-02, 16:14   

Z byłego ZSRR dorzucę jeszcze Diwowa, Gromyko i Rudazowa

karola174

Wysłany: 2011-08-08, 20:54   

Uwielbiam Wampiry i inne stworzenia :D
Ostatnio przeczytałam super książkę Keri Arthur "Całując Grzech" już nie mogę się doczekać kolejnej części. Czytał ktoś? Wiecie kiedy ma być w księgarniach trzeci tom? :P

Qrczak:P 
life.

Wysłany: 2011-08-12, 13:05   

hmmm faktycznie w tym fantasy cos jest...:) uwielbiam je:) magia, inny swiat to przyciaga... :mrgreen: mam za soba mnóstwo tych książek, ale wciąż nie dość, chociaz może czas siegnąć do innych lubianych gatunkow? Ale czy z fantasy sie wyrasta?? nie! I to jest piekne he he :lol:

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-25, 19:02   

Preferuję high fantasy lub fantasy-powieść rycerską bądź też humorystyczną fantastykę. Praktycznie fantastyka to dla mnie niewyczerpane źródło, bo w każdym z podgatunków znajdę coś co lubię. Tak więc ocieram się o Tolkiena, Martina, Anthony'ego, Norton...czy Herberta. W sf stanowczo mniej gustuję niż w fantasy, jednak i tam jest wiele wspaniałych książek, które tylko czekają na odkrycie ^^
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Najaa 

Wysłany: 2011-11-17, 22:09   

Ja natomiast zdecydowanie preferuje s-f, za szczególną słabością do space oper, choć rzadko są to książki ambitne. Fantasy czytam również, ale tu jestem nieco bardziej wybredna, zwłaszcza, że zwykle jak już jakaś książka minie zainteresuje, to raczej ją kupuję, niż wypożyczam. Staram się także wybierać tytułu, które nie okażą sie 30 tomowymi cyklami, co niestety, chyba ostatnio grozi Martinowi. Z pisarzy s-f to przed wszystkim Lem, choć nie wszystkie książki, Dick,Walter Jon Williams, Roberta Sawyera, Jack McDevitt,Ursula Le Guin, R. Heinlain C.J. Cherryh i paru innych. Z pisarzy fantasy Marcin Mortka,Scott Lynch,Patrick Rothfuss,Lynn Flewelling. Z fantasy czytam w zasadzie wszystkie podgatunki, choć nie przepadam za urban fantasy

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-11-17, 22:13   

O ja preferuję typową fantastykę, wiecie, rycerze, smoki, magowie, wielkie bitwy, szalone misje... Nie mam też nic przeciwko różnym innowacjom na przykład urban fatasy, zdecydowanie przepadam za fantastyką z jakimś tłem historycznym...
Hm, natomiast rzadko trafiam na fajne, interesujące mnie s-f. Chociaż wydaje mi się, że to przez fakt, że czasem zwyczajnie tego nie rozumiem. Najczęściej w s-f autorzy strzelają jakimś hiper mechanizmem, jakąś fizyką, chemią, dziwaczną biologią.. Czuję się przy tym głupia i omijam te fragmenty z tłumaczeniem co i jak działa (znaczy czytam je, ale niewiele to wnosi).
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2011-11-17, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-17, 22:14   

Najaa napisał/a:
Staram się także wybierać tytułu, które nie okażą sie 30 tomowymi cyklami, co niestety, chyba ostatnio grozi Martinowi.

Bardzo to trudne, trafić na fantastykę, która nie będzie dorównywała objętością Encyclopædia Britannica...

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Najaa 

Wysłany: 2011-11-17, 22:27   

Czasami jednak się udaje

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-18, 10:36   

Najaa napisał/a:
Staram się także wybierać tytułu, które nie okażą sie 30 tomowymi cyklami, co niestety, chyba ostatnio grozi Martinowi.
Piszesz o PLiO? Póki co ukazało się pięć tomów (nie mylić z polskim tłumaczeniem, podzielonym przez wydawcę na kawałki) i jeszcze zostały do napisania i wydania dwa kolejne, razem siedem, nie mniej i nie więcej. A że polski wydawca tnie tomy na kawałki, to inna bajka...
Caroline*

Kamil 

Wysłany: 2011-11-18, 12:25   

30-tomowe? może mowa o Ludziach Lodu lub innej serii tej autorki? :D

Najbardziej popularna liczba tomów to chyba 3 i 7, nie licząc jednotomowych - najliczniejszej grupy... Spokojnie można ograniczyć się do jednotomowych jak komuś nie pasują dłuższe opowieści.

Czarna_Smoczyca 

Wysłany: 2011-11-18, 17:47   

Najaa, co czytalas
Najaa napisał/a:
Lynn Flewelling
??Ja pierwsze 3 tomy serii Nightrunner, bardzo mi sie podobalo.

Najaa 

Wysłany: 2011-11-18, 18:50   

Te 30 tomów to była ironia. Ale nie pamiętam dokładnie, ale takie cykle jak "Oko świata" chyba liczył sobie około 20.
A co do Martina, to wiem, że w Polsce notorycznie dzieli się książki na dwa tomy. Po drugie autor paskudnie zaczął rozmywać główne wątki i pisać o mało znaczących bohaterach. W przedostatnim tomie zdarzało nie się pomijać całe rozdziały.A Tańca ze smokami raczej nie czytać.
Z Lynn Flewelling czytałam wszystkie pięć tomów Nightrunner i trylogię opisującą losy królowej Tamír. Miłym zaskoczeniem był fakt, że autorka trzyma poziom.

Odpowiedz do tematu