Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mazowieckie
Autor Wiadomość
Belial

Wysłany: 2014-02-07, 19:24   

No więc w końcu moja pierwsza książka w ramach wyzwania. Wspominana wcześniej "Zaremba" Michelle Granas. Większość akcji dzieje się w Warszawie, choć pojawiają się też Zabrzeg i Bieszczady. Fikcja polityczna w amerykańskim stylu (też CIA), ale osadzona konkretnie w Polsce, za czasów politycznych polowań CBA.

Obrazki. *_*

Belial: 1/16. :evil2:

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2014-02-08, 02:43   

To mi przypomina o istnieniu "Dziecka ciemności" Mastertona. Akcja w Warszawie, horror w kanałach, Graham promuje bezpieczny seks. Taka raczej szmirka prawdę mówiąc. Z uwagi na rodzinne koneksje Masterton ma ewidentnie duży szacunek i sympatię dla Polaków, problem w tym, że ani w ząb nie chwyta polskiej mentalności i to widać;)

1mirinda 

Wysłany: 2014-02-12, 23:32   

Na zaliczenie mazowieckiego przeczytam chyba "Rozmowy z katem".Czas najwyższy zabrać się i za tą książkę

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-03-16, 12:57   

Dzisiaj rano skończyłam ''Boso, ale w ostrogach'' Stanisława Grzesiuka. Dawno nie czytałam tak dobrej książki. :) Przedwojenna Warszawa nigdy specjalnie mnie nie interesowała. Teraz jednak to się chyba zmieni. Pan Grzesiuk to niezwykle ciekawa osoba. Upartym, umiejący walczyć o swoje i przede wszystkim nigdy się nie poddający człowiek. W tej książce opisał naprawdę trudne warunki życiowe, brak perspektyw na przyszłość. Jednocześnie wskazywał w tym wszystkim dobre strony, nigdy nie pozwolił sobie na przegranie. Książka zdecydowanie ma swój niepowtarzalny klimat. Z pewnością przeczytam dwie następne książki Grzesiuka.

Utopiste

Wysłany: 2014-04-23, 18:52   

"Zły" mnie całkowicie zaskoczył, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Dawno nie miałam takich wypieków na twarzy. Wartka akcja, wzbudzający emocje bohaterowie, piękny język i takie opisy Warszawy, że gdyby nie moja miłość do Krakowa od razu bym się przeprowadziła. Zastawiam się jakim cudem nie trafiłam na tego autora wcześniej i czemu o jego twórczości się za dużo nie mówi. Na pewno sięgnę po inne jego książki :)

Niniejszym pierwsza książka z wyzwania przeczytana i zachęca do dalszych lektur.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-10-29, 10:20   

Anna Herbich "Dziewczyny z powstania". 7/16

Odpowiedz do tematu