Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dolnośląskie
Autor Wiadomość
Belial

Wysłany: 2014-01-14, 21:31   dolnośląskie

Książki związane z województwem dolnośląskim (fikcja, literatura faktu).

Pytania, dyskusje, przeczytane książki.

Utopiste

Wysłany: 2014-01-16, 14:30   

Ja się w takim razie zwrócę z prośbą do osób, które już miałay do czynienia z twórczością pana Krajewskiego. Od której z jego książek najlepiej zacząć? Nigdy nie miałam okazji zapoznać się z jego książkami i wolałabym uniknąć rozczarowania (jak już gdzieś wspomniałam kryminały nie sprawiają mi zbytniej przyjemności, ale może czas najwyższy przekonać się do tego gatunku :) )

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-16, 22:17   

Utosiu, ja przeczytałam wszystkie i nie umiałabym chyba jakiejś wyróżnić.
Pierwsza w cyklu jest "Śmierć w Breslau" i może od niej zacznij - intryga jest dość ciekawa, a jak ci się spodoba, to możesz iśc dalej bez dyskomfortu, że "zaczęłaś od środka". Choć, oczywiście, każdą można czytać osobno i nie wpływa to na fabułę. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Utopiste

Wysłany: 2014-01-16, 22:23   

Najlepiej zaczyna się od początku więc pewnie pójdę tym tropem :) Dziękuję za nakierowanie.

Yacek 

Wysłany: 2014-01-17, 12:40   

Ja przeczytałem Dżumę w Breslau i to zanim do Wrocławia się wybrałem, może dlatego tak mi się to miasto spodobał. Klimat książko/miasta fajny ale ten cały inspektor to straszny opój.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-03-01, 22:10   

Joanna Bator - "Ciemno, prawie noc"
Reporterka Alicja Tabor wraca do Wałbrzycha, miasta swojego dzieciństwa. Osiada w pustym poniemieckim domu, z którego przed laty wyruszyła w świat. Dowiaduje się, że od kilku miesięcy w Wałbrzychu znikają dzieci, a mieszkańcy zachowują się dziwnie. Rośnie niezadowolenie, częstsze są akty przemocy wobec zwierząt, w końcu pojawia się prorok, Jan Kołek, do którego w biedaszybie przemówiła wałbrzyska Matka Boska Bolesna. Po jego śmierci grupa zbuntowanych obywateli gromadzi się wokół samozwańczego „syna", Jerzego Łabędzia. Alicja ma zrobić reportaż o zaginionej trójce dzieci, ale jej powrót do Wałbrzycha jest także powrotem do dramatów własnej rodziny: śmierci rodziców, samobójstwa pięknej starszej siostry, zafascynowanej wałbrzyską legendą księżnej Daisy i zamku Książ. Wyjaśnianiu tajemnicy Andżeliki, Patryka i Kalinki towarzyszy więc odkrywanie tajemnic z przeszłości Alicji. W swojej najnowszej książce Joanna Bator nawiązuje do konwencji powieści gotyckiej. Nie po to jednak, by bawić czytelnika: w tym, co niesamowite, często ukryta jest prawda o nas, której na co dzień nie chcemy pamiętać.
za: lubimyczytac.pl

Nagromadzenie nieszczęść i tragedii w tej powieści jest duże, i niektórzy mogą uznać to nagromadzenie za sztuczne, a tragedie za potraktowane zbyt powierzchownie. Ja do nich nie należę, choć dokładnie taki zarzut postawiłam "Trafnemu wyborowi" Rowling.
Może za dużo siebie widzę w Alicji, czy w kociarach, może odpowiednio dużo mojego otoczenia widzę w społeczności przedstawionej w "Ciemno, prawie noc" - nie wiem, wiem, że ta książka do mnie przemówiła, zrobiła wrażenie i będę o niej pamiętała.

6/16

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-06-16, 12:49   

Michal Witkowski "Lubiewo"

2/16

Utopiste

Wysłany: 2014-06-17, 07:26   

"Miedzianka" Filip Springer.

Jak wszystko tego autora - rewelacja. Książkę czytało mi się, pomimo niesprzyjających warunków czasowych, bardzo dobrze. Wszystkie opisywane sytuacje miałam jak żywe przed oczami - nie jest to suchy reportaż opisujący kolejność wydarzeń. Wszystko jest opisane z perspektywy ludzi, ich dzieje są najważniejsze. Nabrałam niesamowitej ochoty żeby zobaczyć samej to co pozostało z Miedzianki. Sądząc po opisach musiało to być niegdyś piękne miasto.

3/16

Belial

Wysłany: 2014-09-28, 17:04   

Wrocław. "Nomen Omen" Marty Kisiel. YA urban fantasy ze studentami (chociaż plus za włączenie 85-letnich staruszek). Moim zdaniem tragedia.

Aż zacytuję: Nagle, nie wiadomo skąd, wystrzeliła drobna postać, ruchliwa niczym żywe srebro i uzbrojona w złożony parasol wagi ciężkiej. Zanim Salka zdążyła choćby mrugnąć, przyparty do muru Niedaś kulił się już pod gradem ciosów, które spadały zewsząd, jakby atakowało go co najmniej stado rozjuszonych ośmiornic parodiujących słynny numer taneczny Gene’a Kelly’ego.

2/16.

Odpowiedz do tematu