Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzwania czytelnicze
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-17, 20:46   

Oni się wściekli chyba, co to za białe kruki...? :shock:
Dziękuję za pomoc, Tifko i Raveno :) będę szukała dalej, może gdzieś się trafi w okazyjnej cenie (ponad 40 zł zdecydowanie nią nie jest...)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-01-17, 21:26   

Wśród dostępnych dla mnie źródełek nie ma książek tej pani, ale zarzuciłem już sieci, jeśli ktoś ma, to będę pewnie wnet wiedział. :)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-18, 20:30   

Dziękuję, Tomaszu. :*

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2014-01-20, 16:00   

Przeczytałam temat, ale w sumie nie wiem, czy mnie to kręci. Te blogowe wyzwania nigdy mnie nie rajcowały, teraz myślę, że owszem, jest to okazja to poszerzenia czytelniczych horyzontów. Ale chyba wolę je poszerzać tak jak mi się podoba, a nie tak, jak ktoś inny wymyślił :-D

andy 

Wysłany: 2014-01-20, 16:41   

Aura napisał/a:
Te blogowe wyzwania nigdy mnie nie rajcowały

Dokładnie. Czytam to co lubię. Czasami też to co nie lubię, ale ponoć warto? W większości nie było, ale to ponoć subiektywne jest. Im człek starszy tym mniej ma czasu do czytania. Wszystkiego się nie da . Ot takie motto.
Czyli czytajcie to co lubicie i nie katujcie się np. tym nagrodzone. W większości nie warto/ Lub człek co to czyta jeszcze do tego poziomu nie dorósł. A czasu coraz mniej

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-20, 23:38   

Wydaje mi się, że bez sensu rzeczywiście byłoby czytać wyłącznie według takich wyzwań. Ale - hej! - to tylko 16 książek, czyli mała część tego, co ja jestem w stanie przeczytać w ciągu roku. Dobrze jest chyba od czasu do czasu wyjść poza swoją comfort zone i spróbować czegoś, po co normalnie by się nie sięgnęło (jak np. "Zły" Tyrmanda - zawsze miałam przed tym jakiś opór, a teraz mam motyw i wierzę, że będzie dobrze... ;) )

Belial

Wysłany: 2014-01-21, 00:10   

Nikt wam nie każe na szczęście brać udziału w wyzwaniach.

Aura, nie wiem co w ramach "sama sobie wybierasz co czytasz" jest czytaniem według czyjegoś widzimisię. Ale nie wnikam. Bo chyba nie pijesz do tego, że ktoś dobrowolnie zdecydował się dołączyć do zabawy, której regulamin wcześniej znał, co? :D

Niektórzy mają tak, że jak mają konkretny cel, jest im łatwiej coś zrobić. Niektórzy mają ochotę rozszerzyć swoje horyzonty czytelnicze właśnie przez taką zabawę.

Wyzwanie dot. polskiej literatury - czytam więcej polskich książek. Nikt mnie tam nie zmusza do czytania romansów, których nie cierpię. Kolejne wyzwanie, sięgam po kolejną książkę, która mnie zainteresowała na półce. Co z tego, że gdyby nie wyzwanie, pewnie książka (jak i półka) zostałaby zignorowana przeze mnie/? Nie bądźmy tacy drobiazgowi. ;) Też czytam to co mi się podoba. Biorę udział w 10 wyzwaniach. Dla sportu. :D

Ja się nie sugeruję opiniami ludzi, ani żadnymi listami czy nagrodami. Zwalczam wszelkie listy, np. "książek, które musisz przeczytać przed śmiercią". (Moja lista o takim tytule pewnie sporo osób wgniotła by w ziemię przed skończeniem;)) etc. Nikt mnie, pod groźbą kary śmierci nawet, nie zmusi do przeczytania Austen czy romansów. W żadnym z "moich" wyzwań więc nie ma ściśle określonej (zwłaszcza przez kogoś innego) listy książek.

1mirinda 

Wysłany: 2014-01-21, 00:29   

Ja zarejestrowałem się na to forum ,żeby właśnie poszukać zachęty do przeczytania książki którą sam mógłbym zignorować na półce w bibliotece.Na forum są ludzie o rozbieżnych gustach i nie mam obawy o to ,że będą zachęcać wszyscy do jednego typu książek czego nienawidziłem w szkole."To masz czytać i tak masz to interpretować dany tekst" to dewiza nauczycieli z którymi miałem styczność,a to mnie odrzucało od czytania lektur

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2014-01-23, 17:45   

Cytat:
Aura, nie wiem co w ramach "sama sobie wybierasz co czytasz" jest czytaniem według czyjegoś widzimisię. Ale nie wnikam. Bo chyba nie pijesz do tego, że ktoś dobrowolnie zdecydował się dołączyć do zabawy, której regulamin wcześniej znał, co?

Eee... nie, nie denerwuj się :mrgreen: Do niczego nie piję, wyrażam swoje zdanie, jak to bywa na forum :->
Np. jeśli jest przykładowe wyzwanie "rosyjska literatura XX wieku" - wezmę udział, jeśli mam na to ochotę, a jeśli nie mam ochoty na XXwiecznych Rosjan, to nie wezmę, tyle. W zasadzie jednak takimi wyzwaniami się nie interesuję - mam swoją długaśną listę książek do przeczytania, która wciąż się poszerza - a czas z gumy niestety nie jest. Czytajmy zatem co chcemy, w blogowych wyzwaniach i bez nich :mag:

Belial

Wysłany: 2014-01-23, 18:40   

Nie denerwuję się. Tylko nadal nie rozumiem o co ci chodzi z czytaniem według czyjegoś widzimisię, tylko dlatego że ktoś bierze udział w wyzwaniu.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2014-01-23, 20:47   

W sumie raczej nie biorę udziału w wyzwaniach, bo niezbyt mnie to kręci, ale mam też swój własny sposób na poszerzenie horyzontów. Idę alfabetycznie - nazwiskami. Z biblioteki u mnie mogę brać po 3 książki, 2 biorę jakie chcę, a ostatnią na... Zależy jaka literka mi przypada. Zapisuje nazwiska, żeby mi się nie powtarzały - ani razu!
No i oczywiście lista schodzi na dalszy plan gdy widzę 3 ksiażki, które akurat TERAZ muszę przeczytać, już, już, ju :3

Belial

Wysłany: 2014-01-24, 07:57   

Ciekawy sposób. :)

A jak z reprezentacją "krajów"?

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2014-01-24, 08:39   

To nie ma znaczenia, pomykam po całej bibliotece i biorę co mi jakoś wpadnie w ręce. Najwięcej jest oczywiście literatury angielskiej i amerykańskiej, ale zdarzały się niemieckie, rosyjskie czy włoskie ^^ Tę kwestię pozostawiam przypadkowi, przeglądam działy literkami, aż coś mnie zainteresuje - jak nic takiego nie znajdę to już zamykam oczy i losuję.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-01-26, 12:45   

Pomysl z wyzwaniami jest ciekawy. Lubie wyzwania, nie tylko czytelnicze. Tylko, ze jestem jak kot, ktory zawsze chodzi swoimi wlasnymi drogami i lubie wymyslac sobie swoje wlasne wyzwania. W tym roku jak juz wspominalam w innym temacie na forum chce przeczytac 150 ksiazek w tym 60 w jezyku norweskim. Bede jednak z uwaga sledzic do ilu zakatkow Polski uda mi sie zawitac na stronach czytanych ksiazek. :) kto wie, moze znajde sie w szesnastu wymaganych zakatkach. Uwazam, ze to wyzwanie jest ciekawe i bardzo wzmacnia kreatywnosc, bo przeciez nie bede czytac co popadnie bo akcja rozgrywa sie na tym wlasnie okreslonym terenie, ale sprobuje odkryc jakas lekture, ktora bedzie mnie fascynowac. Zdecydowanie wchodze w to. Jestem z wami. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-26, 13:11   

elfrun napisał/a:
Zdecydowanie wchodze w to. Jestem z wami. :)

Witaj na pokładzie, Elfie. :)

Odpowiedz do tematu