Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kańtoch Anna
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2015-08-28, 11:14   

A ja właśnie skończyłem nowo wydany zbiór (starych) opowiadań Anny Kańtoch - Światy Dantego. I tak czytając Wasze ostatnie posty utwierdzam się w przekonaniu, że autorka nie ma ręki do ciekawych zakończeń. Zaczyna z rozmachem, prowadzi pióro tak, że potrafi zaciekawić czytelnika wykreowaną rzeczywistością a na końcu zwykle jest albo zakończenie niedopowiedzeniem (niech czytelnik się domyśli) albo dziwne urwanie akcji w samym środku. Nie we wszystkich tekstach, ale dość często.

Przedksiężycowych jeszcze nie skończyłem, więc się nie wypowiadam. Ale po pierwszym i drugim tomie jestem nastawiony bardzo pozytywnie.

jagus 

Wysłany: 2015-08-30, 14:40   

Przymierzałam się do lektury już od pewnego czasu, ale po przeczytaniu 3 ostatnich postów seria spadła w rankingu i to znacznie. Może kiedyś :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-11-05, 10:51   

W zeszłym tygodniu przeczytałam dwa tomy opowiadań Anny Kańtoch. Pierwszy z nich to "Czwarta nad ranem" i tak jak wspomniał Raziel w innym temacie, jest to chyba najsłabsza książka autorki z jaką dotychczas się spotkałam. Opowiadania są nudne, odnoszę wrażenie, że bez pomysłu jak je zakończyć. Drugą pozycją jest "Anatomia cudu" tutaj wrażenia mam już lepsze, ponieważ wrócił Domenic Jordan. Tytułowe opowiadanie miało ciekawy pomysł, czyli grzeszników znikających w klatce. Za to drugie "Majstersztyk" było nudne i chyba go do końca nie zrozumiałam. :P

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2016-11-05, 11:16   

Tifa Lockhart napisał/a:
Drugą pozycją jest "Anatomia cudu" tutaj wrażenia mam już lepsze, ponieważ wrócił Domenic Jordan. Tytułowe opowiadanie miało ciekawy pomysł, czyli grzeszników znikających w klatce. Za to drugie "Majstersztyk" było nudne i chyba go do końca nie zrozumiałam. :P

O, a o czymś takim nawet nie słyszałem. Trzeba będzie sprawdzić.
www.lowking.pl

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2016-12-26, 15:11   

"Czarne" za mną. Zdecydowanie najlepsza ze znanych mi pozycji pani Kańtoch. Świetny język, narracja, która wprawdzie nie wymaga olbrzymiego skupienia, ale podsyca zainteresowanie rozwiązaniem historii i umiejętnie wplecione wątki fantastyczne.
Spoiler:
Po prawdzie, to do okolic 90 % na czytniku byłem przekonany, że delikatne fantastyczne elementy można równie dobrze utożsamiać z problemami psychicznymi bohaterki, względnie jakimiś podążającymi bez ładu i składu fantomami. W świetle zakończenia jednak trapi mnie pytanie - czy to Jadwiga wdarła się do narratorki, czy to może narratorka pasożytowała na Jadwidze?
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu