Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Shriver Lionel - "Musimy porozmawiać o Kevinie"
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-12, 15:25   

Radament napisał/a:
czy Kevin w książce to też takie bydle

Boję się oglądać ten film. :)

Ja bym go "bydlęciem" na nazwała. Był agresywny i nieprzyjemny, to prawda, ale jednak większość czasu było mi go żal.

Radament napisał/a:
tylko mi się wydaje się taki nieogarnięty, mimo wszystko

Nie tylko Tobie. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-09-12, 16:56   

Córka Lavransa napisał/a:
Był agresywny i nieprzyjemny, to prawda, ale jednak większość czasu było mi go żal.

Nie wiem czy to tylko moje mylne wrażenie, ale w filmie wyszło z niego takie zwyczajne bydle, owszem matka w ogóle nie umiała do niego podejść, zwłaszcza miała z tym problemu, gdy był mały zwłaszcza, widać że rola matki nie była dla niej, ale jego postawa nawet odrobiny żalu we mnie nie wzbudziła. Nawet to matczyne spapranie sprawy w ogóle nie usprawiedliwia takiego postępowania. Muszę serio gdzieś dorwać tę książkę, ale u mnie w bibliotece takie potworne kolejki do niej są >.>

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-12, 19:21   

Radament napisał/a:
rola matki nie była dla niej, ale jego postawa nawet odrobiny żalu we mnie nie wzbudziła

U mnie to różnie bywało, ale chyba bardziej jednak byłam wściekła na nią, niż na niego. Jego postępowanie wydawało mi się reakcją obronną - owszem, psychopatyczną, ale nadal obronną.

Dziwi mnie bardzo zachowanie ojca Kevina. Podczas lektury miałam takie wrażenie, że jest nieobecny w domu 20h na dobę, że w ogóle nie wie, co się wokół niego dzieje.

Ciekawa jestem, co by było, gdyby decyzja o rozwodzie została podjęta - czy udałoby się ten rozwód przeprowadzić (czy Kevin zareagowałby wcześniej), czy po rozwodzie Kevin zdecydowałby się zostać z matką, czy odszedłby z ojcem?

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-09-12, 19:27   

Nie właśnie mi się po tym filmie tej matki żal robiło, a nie tego dzieciaka. A o ojcu to nawet nie ma co mówić, bo to była druga w kolejności osoba, która zasługiwała na solidnego kopa, żeby się ogarnął i zauważył co się dookoła niego dzieje o.O

Odpowiedz do tematu