Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
King, Stephen
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-07-16, 16:04   

Aż muszę to gdzieś dorwać x]

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-07-16, 21:36   

Zbierając porzeczki jakieś dwa tygodnie temu przesłuchiwałam opowiadanie ''Zdolny uczeń''. Nie udało mi się skończyć, ponieważ jest beznadziejne. Nudziłam się niemiłosiernie. Fabuła jak dla mnie absurdalna- były nazista szantażowany przez trzynastolatka.

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2013-07-26, 15:22   

Może ktoś jeszcze czytał 'Joyland'? Chętnie bym przeczytała więcej opinii o tej książce, zanim się za nią zabiorę. :D

No i jeszcze takie pytanie, czy ktoś może widział kiedyś na oczy (: D) 'Talizman'? Napisali ją King właśnie i Peter Straub. Ktoś coś słyszał? Ktoś coś wie? Chętnie bym usłyszała czyjąś opinię o tym, bo mnie się ogólnie podobała.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-07-26, 15:23   

Ja kiedyś czytałem, ale nie doczytałem. Czasem tak mam ze Stefanem, że wybitnie mi coś od niego nie siada.
www.lowking.pl

Julietta 

Wysłany: 2013-10-03, 11:29   

No właśnie... ;)
Myślę czy mojego ojca fana kinga zabrać na nową ekranizację Carrie :P

hromo

Wysłany: 2013-10-17, 14:13   

Koniecznie myślę, że może mu się spodobać. W ogóle ekranizacje Kinga wypadają zawsze bardzo dobrze. Uwielbiam Lśnienie na przykład. Jach Nickolson był tam rewelacyjny podejrzewam, że tutaj może być podobnie z Julianne Moore.

Mexic 

Wysłany: 2013-10-22, 00:02   

Mi się najlepiej czytało cykl Mroczna Wieża. Super:D Myślę, że warto, bo sam byłem:P Na ekranizację książki takiego autora trzeba iść:)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-10-28, 09:06   

Ostatnio obejrzałam z Kamilem pierwszy odcinek serialu ''Pod kopułą''. Niestety książkę porzuciłam po kilku stronach, przerzuciłam się za to na ''Cmętarz zwieżąt''. Niesamowicie wciągnęła mnie ta książka. Nie potrafiłam się od niej oderwać, czytałam nocami, a potem ledwo wstawałam na zajęcia. Przeprowadzka rodziny Creedów, tajemnicza ścieżka za domem, nie mogłam się doczekać co się dalej wydarzy. Jednak gdy miałam około 3/4 książki za sobą coś się popsuło. Przestałam czuć czające się wszędzie zło. :P
Spoiler:
A kiedy tylko zginął Gage od razu wiedziałam jak to się dalej potoczy...
Uważam jednak, że to całkiem dobra książka. Chciałabym też obejrzeć film na jej podstawie.

Gorgona 

Wysłany: 2013-10-28, 21:41   

Raziel napisał/a:
Ja kiedyś czytałem, ale nie doczytałem. Czasem tak mam ze Stefanem, że wybitnie mi coś od niego nie siada.

Mam podobne odczucia - czasem czytam całość, niedosypiając (np "Bastion" ), a czasem nie byłam w stanie przebrnąć choćby połowy (nieszczęsna "Carrie"

Redrum 
Dreamcatcher

Wysłany: 2013-11-01, 18:35   

ja nie byłam w stanie skończyć 'Bezsenności' i 'Talizmanu'
i jak czytałam 'Łowcę snów', to też zrobiłam sobie długą przerwę i dopiero po jakimś czasie wróciłam do tej książki

Saule 

Wysłany: 2013-11-23, 15:59   

"Dallas '63"
[z okładki]
Jake Epping to nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls. Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake'owi szaloną - i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną - misję ocalenia prezydenta Kennedy'ego.

Książka jest pokaźnych rozmiarów, ale absolutnie nie można się przy niej nudzić (a przynajmniej tak było w moim przypadku :) ). Bardzo mi się podobała. Wciągnęła mnie, momentami trzymała w napięciu, czasem wzruszała.
Fabuła toczy się wokół wydarzeń, a właściwie poszczególnych elementów, prowadzących do zabójstwa Kennedy'ego. King przedstawia Oswalda, różne teorie spiskowe, tło polityczne. Ale to nie jest tylko książka o historii tego zamachu. Oprócz tego w książce pojawiają się też inne drobne wątki, mniej lub bardziej powiązane z tematem "jak możemy wpłynąć na życie innych ludzi, i jak inni wpływają na nas". Przede wszystkim jest to jednak historia Jake'a, czyli głównego bohatera - człowieka, który wyrusza w przeszłość. Musi wtopić się w tamten świat, żyć w nim, musi podejmować wiele, czasem ciężkich decyzji. Podporządkowuje swoje życie określonej misji, niejako skazując się na samotność - w końcu w przeszłości jest tylko "przejazdem", a w takiej sytuacji raczej nie jest wskazane nawiązywanie bliskich relacji. Jednak czy da się tak żyć całkiem na uboczu? Jake wkracza do roku 1958, więc do czasu zamachu na Kennedy'ego ma trochę czasu. Trudno więc, aby w tej książce nie było normalnego życia, w którym raz jest lepiej, a raz gorzej.
Książkę bardzo dobrze się czyta, wszystkie elementy łączą się w spójną całość. Postacie są realistyczne, namacalne, szczególnie sam bohater - ze swoimi myślami, wątpliwościami, poczuciem obowiązku. Świetnie można wczuć się w klimat lat 60-tych - King pokazuje ich podejście do życia, ówczesny stan techniki, mentalność (która - mam wrażenie - w niektórych przypadkach niewiele się zmieniła;)). Ciekawa jest też kwestia rozważań na temat przeszłości - czy można ją zmienić? a jeśli tak, to jak takie zmiany wpłyną na przyszłość? a może wszystko jest z góry ustalone i żadnych "poprawek" wprowadzić się nie da? Bardzo fajna książka :)
Podoba mi się styl Kinga - wyczuwa się w nim jakąś taką harmonię. Po przeczytaniu "Dallas '63" dochodzę jednak do wniosku, że zdecydowanie bardziej wolę jego dłuższe formy.

"Życie zmienia się w mgnieniu oka"

Kamil 

Wysłany: 2013-11-23, 18:41   

Saule napisał/a:
zdecydowanie bardziej wolę jego dłuższe formy.

Też do takich wniosków doszedłem. U Kinga właśnie samo snucie opowieści jest najlepsze, a długo forma temu sprzyja. Dallas, Ręka mistrza, To, Mroczna Wieża...
Niedawno mamie wepchnąłem Dallas i łykneła w kilka dni :)

Saule 

Wysłany: 2013-11-24, 15:27   

Kamil napisał/a:
U Kinga właśnie samo snucie opowieści jest najlepsze, a długo forma temu sprzyja.

Dokładnie :)
W tych pojemniejszych pozycjach potrafi stworzyć świetny klimat, bardzo żywe postacie, sprawia, że ten cały jego świat jest bardzo prawdziwy.
Tak czy siak, czyta się doskonale :)

Kamil 

Wysłany: 2014-01-24, 16:29   

"Pod kopułą" skończyłem. Bardzo dobra książka, ale nie należy do jego najlepszych ("Ręka mistrza", "Dallas", "To"...). Koniec troche rozczarowujący, bo szybki i ucinający dość brutalnie wszystkie ciekawe wątki. Wolałbym poobserwować jeszcze troche zmagania z Dużym Jimem :)

A i serial zacząłem oglądać, ale o tym w innym temacie...

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2014-01-24, 21:17   

A ja właśnie odkryłam "Serca Atlantydów". Niby to nie jest taka typowo jego pozycja, ale jednak ma coś w sobie co mnie zachwyciło i oczarowało. Chyba się zakochałam. :oops:

Odpowiedz do tematu