Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
King, Stephen
Autor Wiadomość
Dolly 

Wysłany: 2012-04-15, 10:40   

Ja zaczęłam właśnie czytać "czarnoksiężnik i kryształ" podobno powieść fantasy... no i "miasteczko salem"... jestem ciekawa obu poiweści:)

Kamil 

Wysłany: 2012-04-15, 14:55   

Dolly napisał/a:
Ja zaczęłam właśnie czytać "czarnoksiężnik i kryształ" podobno powieść fantasy...

To jest czwarty tom Mrocznej Wieży. Dziwnie tak od środka zaczynać... Ten konkretny tom bliższy jest westernowi niż fantasy. Serie bardzo lubie i polecam, ale w kolejności :)

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 00:33   

Stephen King mój mistrz!! TO - to jego najlepsza książka...
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

Dolly 

Wysłany: 2012-07-07, 14:02   

Ja czytam własnie Rose Madder i to wspaniałe działo wciągnęło mnie na dobre;)

Alchemik

Wysłany: 2012-07-29, 10:37   

S King chyba mój ulubiony autor. Serii Mrocznej Wieży jeszcze nie czytałem, myślałem ale jakoś nie doszło to do skutku. Na koniec przeczytanych mam np. Rękę Mistrza, Worek Kości, Komórkę, Bezsenność, Chudszy, zbiór opowiadań Szkieletowa Załoga gdzie znajduję się Mgła i jego najnowsze dzieło Dallas 63(świetna książka polecam wszystkim którzy Kinga lubią a nie czytali. W planach mam przeczytać To i Miasteczko Salem.

Scarlett89 

Wysłany: 2012-07-30, 15:52   

Do tej pory jakoś zatrzymałam się na filmach na podstawie książek Kinga, ale już od jakiegoś czasu planuję w końcu coś przeczytać. Czytając posty dwa tytuły jakoś najbardziej mi utkwiły w pamięci "To" i "Lśnienie". Może zacznę właśnie od nich. A może polecicie mi jakieś inne jego książki do przeczytania na początek?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-08-09, 21:34   

"Uciekinier" Richard Bachman (Stephen King)
Tytuł znałam do tej pory z neonowej ekranizacji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej. Nie ukrywam, że mam sentyment do tego filmu, więc gdy w oko w bibliotece wpadł mi literacki odpowiednik, nie wahałam się długo.
Spore zaskoczenie - film i książka wspólne mają tylko nazwiska i ogólną ideę. W książce Ben Richards jest kimś innym, walczy z innych pobudek, walczy i ucieka na innych zasadach.
Książki Kinga pisane pod pseudonimem Bachman są z reguły uważane za słabsze. Mnie się "Uciekinier" podobał - i wizja świata, niezbyt przyjemna, i koncepcja Gier, jakże bliska dzisiejszym "talent show" i "reality show", prowadzenie akcji i jej zakończenie.
Spoiler:
Szkoda, że wątek zanieczyszczeń i podminowanej atmosfery, która mogła się pięknie rozwinąć w rebelię, nie został rozwinięty. Końcówka to rozpaczliwy gest jednego człowieka. Ale i w tym jest sens.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Turn The Page 

Wysłany: 2012-10-18, 09:51   

Przeczytałam jak narazie Komórkę, Christine, Martwą Strefę i Szkieletową Załogę. :)

Patty 

Wysłany: 2012-10-20, 21:28   

Próbuje znaleźć gdzieś "Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści ", ale nie udaje mi się. Nie spocznę póki nie będę mieć :D

Natalia 

Wysłany: 2012-11-27, 19:49   

Czytałam kilka książek tego autora i muszę przyznać, że mam takie poczucie, że muszę lepiej zapoznać się z jego powieściami. Jakoś tak głupio lubić czytać horrory i nie znać Kinga.

mała 

Wysłany: 2012-11-28, 11:18   

Uwielbiam, uwielbiam, uwielbiam! Odpowiada mi jego styl pisania, takie proste opowiadanie jakiejś historii, tak, jakbym siedziała z nim przy ognisku a on mówiłby prosto do mnie. Podobają mi się jego bohaterowie, tacy realni. To jedyny znany mi pisarz, przy książkach którego całkowicie się odprężam. I wolę powieści, niż opowiadania, bo te drugie wydają mi się takie płytkie, bez duszy.

Kamil 

Wysłany: 2012-11-28, 11:54   

mała napisał/a:
I wolę powieści, niż opowiadania, bo te drugie wydają mi się takie płytkie, bez duszy.

Wiele Kinga jeszcze nie przeczytałem, ale póki co dłuższe = lepsze ;)

mała 

Wysłany: 2012-11-28, 12:15   

kenaz napisał/a:
mała napisał/a:
I wolę powieści, niż opowiadania, bo te drugie wydają mi się takie płytkie, bez duszy.

Wiele Kinga jeszcze nie przeczytałem, ale póki co dłuższe = lepsze ;)
Bo więcej historii, więcej bohaterów, więcej sytuacji. Więcej i głębiej, tak bym to nazwała. ;)
A w opowiadaniach jest tak szybko i płytko, nawet się nie zacznę do bohatera przyzwyczajać, a już go nie ma i koniec. Właśnie.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-11-28, 21:47   

Jeśli chodzi o opowiadania mam wrażenie, że większość nie ma sensu, ale King wpycha go tam jakoś na siłę. Też wolę dłuższe twory... Nawet jeśli regularnie maltretuje psy xD

Siedem Sokołów 

Wysłany: 2013-01-10, 19:15   

Nie przepadałem za Kingiem do czasu aż przeczytałem Bastion. Książka fenomenalna, powaliła mnie na kolana, wytarła mną podłogę, a ja jeszcze się z tego cieszyłem.

Od tamtej pamiętnej chwili jestem miłośnikiem literatury w wydaniu Stephana Kinga, ale nadal jestem zdania, że Bastion, to jego najlepsza powieść.

Odpowiedz do tematu