Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
King, Stephen
Autor Wiadomość
Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-20, 09:54   

Saule napisał/a:
Nie czytałam "Misery", widziałam tylko film i muszę zgodzić się z Nieznanym - Kathy Bates była rewelacyjna. Annie Wilkes w jej wydaniu wzbudzała prawdziwą grozę.

Taka ciekawostka, Kathy Bates gra także Dolores Clairbone w ekranizacji innej książki Kinga pod tym samym tytułem. I oczywiście to także wychodzi jej genialnie.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-03-20, 12:08   

Może coś ze mną nie tak, ale jakoś bawią mnie odzywki uroczego klowna Pennywise'a - jakoś tak wręcz go polubiłem :lol: Sama książka na razie dobra, ale razi schemat - "historia z dzieciństwa - teraźniejszość - dzieciństwo, teraz coś strasznego - teraźniejszość, teraz coś strasznego".
www.lowking.pl

Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-20, 12:12   

Ja mam uraz po tej książce. Ilekroć widzę kanał, albo studzienkę ściekową, od razu mój umysł kojarzy to właśnie z Pennywise'em. Książkę czytałem jakieś 2 lata temu, tak więc trochę czasu minęło. A odchył pozostał.

Kamil 

Wysłany: 2012-03-20, 12:17   

Raziel napisał/a:
Sama książka na razie dobra, ale razi schemat - "historia z dzieciństwa - teraźniejszość - dzieciństwo, teraz coś strasznego - teraźniejszość, teraz coś strasznego".

Mi to się podoba. Nie ma w tej książce chaosu, wszystko jest przemyślane, dokładnie poukładane. Lubie ten podział i te rozbudowane spisy treści w książkach Kinga.
Cthulhu napisał/a:
Ilekroć widzę kanał, albo studzienkę ściekową, od razu mój umysł kojarzy to właśnie z Pennywise'em.

Po tej książce kanały nie są już tymi samymi kanałami ;-)

Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-20, 13:16   

kenaz napisał/a:
Po tej książce kanały nie są już tymi samymi kanałami ;-)

Żebyś wiedział drogi Kenazie... To nie są już zwykłe, betonowe studzienki, tylko...

...siedlisko zła...

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-03-20, 14:37   

Zauważyłam, że Kinga ma straszną tendencję do robienia w swoich książkach krzywdę psom O.o

Goldi_91 

Wysłany: 2012-03-22, 18:49   

Radament napisał/a:
Zauważyłam, że Kinga ma straszną tendencję do robienia w swoich książkach krzywdę psom O.o

Właśnie skończyłem 'Martwą strefę'. Nom... może coś w tym jest. W tej książce pies został popsikany gazem pieprzowym oraz skopany, poprzez co zdechł. Swoją drogą dobra książka (nie jest obszerna, jeśli chodzi o tekst), szybko się czyta i wątek dość interesujący :)

Kamil 

Wysłany: 2012-03-22, 19:18   

Cytat:
(nie jest obszerna, jeśli chodzi o tekst)

Dużo Kinga jeszcze nie przeczytałem, ale póki co zauważyłem, że te grubsze są lepsze :)
Ale ja ogólnie wole dłuższe opowieści a opowiadania najmniej.

Czytam komiks Mroczna Wieża. Angielska wersja ciężka jest.. Nie dość że pełno jakiś dziwnych słów, to jeszcze trudno wywnioskować z kontekstu, jak w dymku jedno zdanie jest... Kto by pomyślał, że powieść po ang. (np. Potter, dość prostym językiem napisany) łatwiej czytać niż ten komiks. Ale i tak większość powie, że komiks jest prymitywniejszy...
Czytam porównując angielską wersję, którą mam w rękach z polską na ekranie komputera. Jeden istotny błąd znalazłem (każdy laik by to zobaczył), do tego brakuje jednej mapy (ale to może wina pirata, któremu przy skanowaniu kartki się skleiły ;-) ).

Cthulhu 

Wysłany: 2012-03-23, 08:30   

kenaz napisał/a:
Dużo Kinga jeszcze nie przeczytałem, ale póki co zauważyłem, że te grubsze są lepsze :)
Ale ja ogólnie wole dłuższe opowieści a opowiadania najmniej.

Nie będę wchodził w tą dyskusję i się powtarzał bez potrzeby. To po prostu kolejna rzecz, przy której się zgadzamy ;-)

Kamil 

Wysłany: 2012-03-23, 10:02   

Cthulhu napisał/a:
Nie będę wchodził w tą dyskusję i się powtarzał bez potrzeby. To po prostu kolejna rzecz, przy której się zgadzamy

:)

--
Skończyłem wczoraj cały album "Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca".
Wydanie amerykańskie jest piękne http://2.bp.blogspot.com/...00/P1040791.JPG obwoluta, twarda okładka z fajnego materiału, kartki cienkie, śliskie i błyszczące a na nich druk najwyższej jakości.
Wydanie polskie z tego co widzę w internecie gorsze: brak obwoluty, okładka twarda ale nie taka :-( papier grubszy i chyba nie taki dobry.
A treść? Fabuła oparta jest na czwartej części Mrocznej Wieży: "Czarnoksiężnik i kryształ", czyli młody Roland rusza do Humbry i spotyka Susan. Graficznie jest genialnie:
http://x.annihil.us/u/pro...5224/detail.jpg
http://s3.hubimg.com/u/71206_f520.jpg
W albumie są dwie mapy, w drugim widze że też jest, super, tego mi brakowało w książkach :)

To mój pierwszy komiks jaki przeczytałem (bo ogólnie za tą formą nie przepadam).
Podobało się :) dziś zaczynam tom drugi.

May your days be long upon the earth. :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-03-23, 16:37   

kenaz napisał/a:
"Mroczna Wieża: Narodziny rewolwerowca"

Och widziałam to w empiku, tylko tak drogo T_T

Saule 

Wysłany: 2012-03-25, 13:54   

Cthulhu napisał/a:
Saule napisał/a:
Nie czytałam "Misery", widziałam tylko film i muszę zgodzić się z Nieznanym - Kathy Bates była rewelacyjna. Annie Wilkes w jej wydaniu wzbudzała prawdziwą grozę.

Taka ciekawostka, Kathy Bates gra także Dolores Clairbone w ekranizacji innej książki Kinga pod tym samym tytułem. I oczywiście to także wychodzi jej genialnie.

W tym przypadku, dla odmiany "Dolores Clairbone" tylko czytałam. Filmu nie widziałam, ale doskonale potrafię sobie wyobrazić Kathy jako Dolores :)

"Zielona mila"... Najpierw widziałam film - zrobił na mnie niesamowite wrażenie; świetnie nakręcony, bardzo dobra gra aktorska. Teraz była książka. Nawet nie wiedziałam, że była to powieść pisana w odcinkach. Film wywarł wpływ na odbiór bohaterów - nie było mowy o wyobrażaniu sobie, na podstawie opisów, jak mogliby wyglądać. W mojej głowie mieli bardzo konkretne twarze - twarze aktorów grających w filmie. Zresztą, nie tylko na wizerunek bohaterów film wpłynął, ale i na odbiór całej powieści. Książkę czytało mi się rewelacyjnie i, tak samo jak film, wzbudziła we mnie niemałe emocje.

Bartek 

Wysłany: 2012-04-06, 14:13   

Pierwsze zetknięcie - "Łowca Snów". Baardzo, bardzo ciężko, najczęściej w autobusie czy na lekcji w szkole, ale brnę do przodu. 400 stron za mną, zostało jeszcze 200. Generalnie książka nie jest zła, ale "to nie jest to", nie wciąga mnie :-|

katherine 
katherine

Wysłany: 2012-04-10, 13:04   

ja zaczęłam od książki w przypadku zielonej mili i to, co mnie zaskoczyło, to że nie wpłynęło to znacząco na odbiór filmu, wciąż uważam, że jest znakomity :)

Goldi_91 

Wysłany: 2012-04-11, 10:02   

Ostatnio miałem styczność z filmem ''Dolan's Cadillac''. Gdy lektor powiedział, że film został stworzony na podstawie książki Kinga, postanowiłem po 5 minutach wyłączyć i przeczytać książkę. Już nie raz mi się tak zdarzało. Między innymi tak wpadłem na Wiedźmina :)

Odpowiedz do tematu