Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
King, Stephen
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-09, 11:16   

Cytat:
Tak jak cykl "Mroczna wieża", który nie wiem jak udało mi się skończyć. Ledwo wytrzymywałem rozwlekłe opisy, które nic nie wnosiły do akcji oraz ciągłe użalanie się bohaterów nad sobą i swym straszliwym losem. Fuuu... Fabuła się potwornie rozwlekała. Gdyby usunąć wszystkie zbędne wątki - każdą część można by skrócić do rozmiarów Rolanda

Racja, w niektórych częściach faktycznie można by bez szkody dla książki poobcinać część treści. Niemniej jako całość oceniam Mroczną Wieżę raczej pozytywnie. W końcu przez jedną z części o mało nie zawaliłem egzaminu czytając zamiast się uczyć. :)
A jak dotarłem do końca Ziem jałowych nie mając pod ręką Czarnoksiężnika i kryształu to ledwo mogłem wytrzymać złorzecząc w duchu autorowi. :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-12-10, 15:17   

King wywołuje u mnie mieszane uczucia. Bo ''Ostatni bastion'' i '' Nocna zmiana'' były świetne. Zresztą dalej boję się swojej szafy. Ale już ''Mroczna połowa'' była nieciekawa. No cóż zobaczymy jak to będzie dalej. Koleżanka ma mi pożyczyć inne jego książki.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-12-10, 15:28   

Przeczytałam Wielki Marsz i czuje rozczarowanie - ale to dlatego,że od sympatyka prozy Kinga słyszałam,że to wielkie dzieło.
Wstrząsająca książka, ale drugi raz jej nie przeczytam :)

BlueEyed Girl 

Wysłany: 2010-12-10, 18:34   

Ja jestem fanką raczej jego starych opowieści.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2011-01-01, 15:26   

Ze wszystkich ksiazek Kinga zdecydowanie najbardziej podobaly mi sie cztery Zielona Mila, To, Bastion i Carrie. Miasteczko Salem i krotkie formy nie przypadly mi do gustu. Po wielkim rozczarowaniu Komorka nie siegnelam juz do zadnej z jego ksiazek. Chcialabym ponownie przeczytac TO i Bastion.

Przemek0911
Stały czytelnik

Wysłany: 2011-01-01, 18:03   

Czytałem "Pod kopułą". Dosyć długa książka 900 stron. Opowiada o miasteczku, które zostało odcięte od reszty świata tytułową kopułą, przepuszczającą tylko trochę powietrza i wody. Radny tego miasta Jim Rennie za cel stawia sobie przejęcie władzy, a stara się temu przeciwdziałać Dale Barbara, weteran wojny w Iraku. W książce mamy sporą liczbę bohaterów. Czyta się ją dość ciekawie. Polecam
Zamierzam w niedalekiej przyszłości przeczytać: Miasteczko Salem, Carrie, Zielona mila.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-02-13, 21:08   

Jakoś nie mam ochoty teraz pisać dłużej o jednym z moich ulubionych pisarzy (a także człowieku, który zafundował mi w wieku 8 lat bezsenne noce po "Miasteczku Salem"). Może jutro zrobię edycję, na kilkanaście linijek nawet. Tak po krótce to powiem tylko, że cenię sobie jego styl, humor, pomysły i fakt, że mimo schematyczności (w większości dzieł) jest w stanie mnie zainteresować. Owszem, napisał kilka gniotów ("Komórka"), ale zawsze wyczekuję jego nowej książki. Żałuję, że nie mogę dostać u siebie we wsi "To". W sumie i tak zamierzam kupić tę książkę. Ulubione pozycje? Wspomniane "Miasteczko Salem", "Misery", cykl o Rolandzie, "Christine", "Wszystko jest względne", a z nowszych "Ręka mistrza" i "Desperacja" (postać pisarza to dla mnie geniusz pod względem charakteru i niektórych odzywek [np. coś w stylu odpowiedzi na hasło z rodzaju : "przegraliśmy ze złem, buu!", a mianowicie : "Nie martw się, załatwimy je w play-offach"]).
www.lowking.pl

Karolina912 
szatan

Wysłany: 2011-02-13, 22:15   

Według mnie Stephen King jest po prostu mistrzem horroru wszech czasów. Świadome wielbienie książek rozpoczęłam właśnie od "Pod Kopułą" i nie żałowałam tego w najmniejszym stopniu. Ale pierwsza świadoma książka i autor zapada w pamięć. Mam jedynie nadzieję, że uda mi się przeczytać jego wszystkie książki, bo taki autor w pełni na to zasługuje. A co do "gniotów", każdy szanujący się autor czasami musi stworzyć jakiś "gniot" aby istniała jakaś równowaga. Nie można non stop pracować na wysokich obrotach.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-02-14, 11:20   

Karolina912 napisał/a:
A co do "gniotów", każdy szanujący się autor czasami musi stworzyć jakiś "gniot" aby istniała jakaś równowaga. Nie można non stop pracować na wysokich obrotach.

Nie do końca się zgodzę. Spadek formy - owszem, jak najbardziej. Ale pisanie rzeczy bardzo słabej, totalnie na odwał zasługuje na naganę.

"Pod kopułą" - gdyby nie fatalne zakończenie - oceniłbym całkiem wysoko. Ale zakończenie ciągnie z dobrej powieści z przebłyskami do (w końcowej fazie) wymuszonej opowiastki z komiczno - tragicznym końcem.
www.lowking.pl

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2011-02-14, 11:39   

Skończyłam przed wczoraj Pod Kopuła, dla mnie ta książka była bardzo nużąca, gdyby tak wyciąć środek może lepiej by mi się czytało.
Teraz zaczęłam czytać Talizman, generalnie bardzo skrajne opinie czytałam na temat tej książki, zobaczymy.

Ja do Kinga nie umiem się ustosunkować - jest kilka książek które bardzo lubię - np. Podpalaczka, Nocna Zmiana czy cykl Mrocznej Wieży .
Reszta np. Stukostrachy, Sklepik z marzeniami, Wielki Marsz,...czy całkiem nudne Wszystko jest względne...generalnie mnie lekko wynudziły i były ciężkostrawnymi lekturami.

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-25, 09:20   

Mam co do Kinga mieszane uczucia...Po lekturze "Rose Madder" byłam zachwycona, powieść była świetna i z chęcią sięgnę po nią po raz kolejny. Jednak "Desperacja" tak mnie znużyła, ze po 100 stronach spasowałam; nie mogłam po prostu czytać dalej. Czytałam jeszcze opowiadania i były takie sobie.

Nie ciągnie mnie do Kinga, wątpię, bym poza wspomnianą "Rose Madder" jeszcze po coś sięgnęła. Nawet w tej książce przyciągała mnie fabuła i postacie, nie styl Kinga.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-09-25, 13:10   

Akurat "Rose Madder" nie jest reprezentatywna do końca. Jak czytać Kinga to starsze pozycje na początek, "Lśnienie" czy "Miasteczko Salem". "Desperacja" odstaje od klasycznych pozycji tego pana, ale i tak ją lubię, momentami naprawdę obrzydliwa (w sposób, który z jednej strony nie wydaje się sztucznym nabijaniem klimatu, bo nie z tego Stefan znany, a z drugiej momentami aż mi się gorzej robiło, a mówi to człowiek, który na np. "REC" wył ze śmiechu), do tego ciekawy "ten zły" i postać pisarza mistrzowska. Odzywka o załatawieniu sił ciemności w play offach cudna :D
www.lowking.pl

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-25, 13:12   

Jeśli King to jego powieści, bo po zbiorze opowiadań "Marzenia i Koszmary" czułam się strasznie zawiedziona. Znaczy było kilka dobrych opowiadań, kilka przeciętnych i kilka, które wydały mi się zupełnym nieporozumieniem. Trudno złapać klimat i wczuć się w całość, tak jak dzieje się to przy dłuższych formach.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-10-21, 15:33   

A propos Kinga i jego kontynuacji "Lśnienia", o której ktoś wspomniał przy okazji zapowiedzi "Dallas" (Kenaz, Raziel? nie pamiętam), to znalazłam taki oto artykulik i fragment tej planowanej powieści, którą czytał na spotkaniu z czytelnikami Autor.

http://www.literatura.gil...ment-lsnienia-2

Lektury Kawoholiczki

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-10-21, 15:45   

Nie słuchałem co prawda tego fragmentu (obawiam się, że mój odbiór słuchanego ingliszu mocno by mi to utrudnił), ale streszczenie zawarte w tym linku...brrr, Stefan chyba znowu wrócił do substancji odurzających :/
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu