Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A.A. Milne - Kubuś Puchatek
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-11, 08:15   A.A. Milne - Kubuś Puchatek

Chyba nie ma jeszcze tematu traktującego o tym małym pociesznym niedźwiadku. Zdarzyło Wam się czytać w dzieciństwie? :)

Ja, szczerze mówiąc, nie pamiętam dokładnie. Wydaje mi się, że przynajmniej w jakiejś części zapoznałem się z książką Milne'a, ale to musiało być w bardzo wczesnym dzieciństwie.
Ale zawsze można nadrobić to czego się nie zrobiło, więc postanowiłem kupić sobie Kubusia Puchatka. Bardzo ładne to wydanie z Naszej Księgarni z pięknymi rysunkami w środku.

Będę miał okazję porównać książkę z bajkami Disney'a, bo te akurat dobrze pamiętam i bardzo miło je wspominam. Jak przeczytam na pewno podzielę się wrażeniami.
I chętnie wysłucham Waszych wspomnień i opinii. :)

Czarna Stopa 

Wysłany: 2011-11-11, 09:42   

Obok "Dzieci z Bullerbyn" i Muminków "Kubuś Puchatek" był moją najukochańszą książką. Na niej zresztą uczyłem się czytać i jako pierwszą przeczytałem samodzielnie. To taka magiczna książeczka z dzieciństwa, której kocham do tej pory właściwie za wszystko - za fantastyczne historyjki i ilustracje, za Kłapouchego i Prosiaczka, za piosenki, których uczyłem się na pamięć, a także za te wszystkie ulotne myśli i wrażenia, które teraz są trudne do przypomnienia.
"Chatkę Puchatka" kupiono mi później, "Kubuś Puchatek" pozostał więc na pierwszym miejscu, ale obie uwielbiałem całym swoim dziecięcym sercem. Jeśli istnieje prawdziwa miłość do książek, to myślę, że w moim przypadku dotknęła właśnie tych dwóch.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-11, 09:45   

Czytałam "Kubusia Puchatka" i "Chatkę Puchatka", ale również nie pamiętam dokładnie treści. Na pewno była urocza i zabawna. Te rysunki chyba autorstwa Milne'a. Pamiętam tylko tekst Kłapouchego "Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to". True :D

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-11-11, 11:21   

Jakoś mi nie podeszło za młodu, ale ja będąc w wieku wczesnej podstawówki wolałem przygodowe rzeczy jak Pan Samochodzik itp.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2011-11-11, 12:39   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Ja, szczerze mówiąc, nie pamiętam dokładnie. Wydaje mi się, że przynajmniej w jakiejś części zapoznałem się z książką Milne'a

Mógłbym pod tym się podpisać.
Coś mi się kojarzy, że po książkę sięgnąłem, ale nie wiem ani kiedy ani czy na pewno. Była jeszcze bajka, więc mogło mi się coś pomieszać.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-11, 14:24   

a ja całkiem niedawno wracałam do Puchatka. Bardzo lubię, do dzisiaj :) Przygody mieszkańców Stumilowego Lasu są i zabawne i rozczulające. Szereg postaci, których chyba nie da się nie lubić: wieczny pesymista Kłapouchy (mój ulubieniec), mądralińska Sowa, której zwykle gdzieś coś dzwoni, ale na jakiej dzwonnicy? ;-) Troskliwa Mama Kangurzyca, rozbrykany Tygrysek, drżący o wszystko Prosiaczek, racjonalny Królik i miodny Puchatek. Jak byłam mała uwielbiałam Kubusiowe mruczanki, a teraz doceniam te wszystkie proste i mądre myśli, które płyną z tych książeczek. Niby banalne, ale u Coelho takich prawd nie znoszę, a Puchatkowe mądrości przyjmuję z rozczuleniem ^^
Musze też powiedzieć, że Puchatek miał szczęście do Disneyowskiej ekranizacji. Polski dubbing i muzyka bardzo zapadły mi w pamięć, ten rozwlekły głos ponuraka Kłapouszka, roztrzęsiony Prosiaczka, przemądrzały Królika i zadowolony z życia Puchatka :)

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-11, 21:20   

Podpisuję się pod opinią Wiedźmy wszystkimi klawiszami.
Ja też jestem fanką Kłapouchego, swego czasu nawet nabyłam "Ponurnik Kłapouchego", zawierający wiele jego złotych myśli, między innymi tę, którą zacytowała Eva. :)
Do moich ulubionych "poprawiaczy nastroju" należą również:
- bardzo prawdziwe: Bez śladu mózgu są niektórzy z nich.
- nieco buntownicze: Nie popędzaj mnie. Nie dalejwięcuj mnie.
- oraz odkrywcze: Nie wszyscy mogą i któryś z nas też nie może. I w tym cała rzecz.
:D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-12, 08:59   

Ravena napisał/a:
a teraz doceniam te wszystkie proste i mądre myśli, które płyną z tych książeczek. Niby banalne, ale u Coelho takich prawd nie znoszę, a Puchatkowe mądrości przyjmuję z rozczuleniem ^^

Dla dzieci świat jest prosty, jest albo tak, albo tak, bez "może", "nie wiem" itp. Dopiero gdy dorastamy wkradają się do naszych myśli takie jak "łatwo ci mówić", "to nie jest takie proste". Życie dorosłego jest oczywiście bardziej złożone, ale dobrze byłoby zachować na nie trochę owego dziecięcego optymizmu, wiary że się da, bez "ale, no nie wiem, muszę pomyśleć..." :) Nieomylny Sherlock Holmes mawia: "Pamiętaj zawsze o podstawowym prawie: im bardziej skomplikowane jest z pozoru zagadnienie, tym prostsze rozwiązanie".

Żabka 

Wysłany: 2011-11-12, 17:12   

Kubuś Puchatek to jedna z pierwszych książek, które już jako dorosła kobieta kupiłam sobie do domu. Dla mnie jest to niesamowita opowieść, wyjątkowo opisana przyjaźń i w subtelny sposób przekazanie prawd o życiu. Jest to na prawdę jedyne w swoim rodzaju przeżycie literackie.
Fakt, że dawno czytałam tę książkę spowodowało u mnie chęć powrócenia do stumilowego lasu.
Podobała mi się również "Chatka Puchatka" :)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Czarna_Smoczyca 

Wysłany: 2011-11-12, 18:01   

,,Kubus Puchatek" to pierwsza ksiazka jaka kupilam i przeczytalam w jezyku niemieckim. Mieszkalam tam wtedy zaledwie od roku i balam sie konfrontacji z czyms ciezszym. Z tego wzgledu na dlugo zapadnie w mojej pamieci

Renata122 

Wysłany: 2012-01-13, 23:28   

Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Nie jestem pewna czy pierwsza, ale na pewno jedna z pierwszych książek, które przeczytałam samodzielnie i w całości :P

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-01-18, 11:29   

130 lat temu, 18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin kreatora misia o bardzo małym rozumku stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-01-18, 11:46   

Aż przyszła mi ochota na przeczytanie Kubusia. W programie pierwszym Polskiego Radia cały czas przypominają o tej rocznicy przytaczając co ciekawsze cytaty z Kubusia. :)

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-01-18, 11:58   

Aż zerknęłam na stronę google, czy może mają z tej okazji specjalną grafikę. ^^ Nie mają.

Planeta 

Wysłany: 2012-09-27, 13:39   

Czytałam! I to kilka razy! Polecam dorosłym interpretacje "Kubusia Puchatka", szczególnie "Tao Kubusia Puchatka". :) )

Odpowiedz do tematu