Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabryka Słów
Autor Wiadomość
Mefiztyo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-29, 11:19   

Coś w tym jest. Książki pisane przez babki, nie mają w sobie tego, co zazwyczaj chwyta za serca. Facet jakoś lepiej to w książce ujmuje... Kobita najczęściej zaraz jakiś romans wtrynia, a to niekiedy niszczy całą aurę powieści.
Sama próbuję napisać coś w stylu fantasy, jak na razie tylko Caro* to czytała i przez nią zaczęłam pisać o jakichś romansach :<. Nie wiem, co z tego wyjdzie. Jak dla mnie to kompletna kaszana, tak jak i niektóre książki z "Fabryki snów" :mrgreen:

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-29, 15:37   

kenaz napisał/a:

A myśląc o tej książce myślę jeszcze "Lampka Michaś Gabryś Lampka Michaś Gabryś...." brrr

Ototo.
Ćwiek dobry do autobusu, względnie jako odmóżdżacz. Pierwsze dwa tomy w miarę, potem równia pochyła, "Ciemność płonie" wręcz fatalna.
www.lowking.pl

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-06-14, 11:45   

Moje pierwsze zetknięcie z Fabryką to Kossakowska. Okładka urzekła mnie tak samo jak rysunki. Wgl mam słabość do tego wydawnictwa, bo już pomijając wrażenia estetyczne to nie zdarzyło mi się żałować kupnej od nich książki. Ba, często nawet w ciemno totalnie brałam, przyzwyczajona do tego, że nic złego z Fabryki nie wyjdzie :P Trochę naiwne takie myślenie, ale póki zawodu mi nie sprawili... Chociaż nie... Rozbicie "Malowanego Człowieka" doprowadziło mnie do szewskiej pasji, no i jakaś książka podczas czytania okazała się lekko nie doklejona. Na nadmiar rysunków narzekać nie mogę, bo zwyczajnie nie zapisało mi się w pamięci nic takiego. Ostatnio zakupiłam drugim tom Pana Lodowego Ogrodu i bardzo podobają mi się rysunki.

Kamil 

Wysłany: 2013-07-03, 11:44   

Nowy Hodder :)
Miałem już nie kupować książek Fabryki Słów, ale że mam pierwsze dwa tomy to jeszcze ten trzeci kupię :) bo ładnie wydany i pierwszy tom był świetny (drugiego jeszcze nie czytałem).

No i właśnie nowy Brett wyszedł (druga część Wojny w blasku dnia). Nuda. Nie kupie, mimo że mam Malowanego i Pustynną.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-07-03, 14:47   

Hodder :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

zaczytana 

Wysłany: 2013-09-04, 17:08   

Z FS nie wiążą się w moim przypadku jakieś negatywne skojarzenia. Na półce mam zaledwie ich cztery książki (Kossakowska i Pilipiuk). Nie przepadam za ich ilustracjami, choć okładki są w większości wypadków zachęcające. Z treścią książek różnie bywa: niektóre naprawdę mnie rozczarowały, inne zachwyciły. To prawda, że FS wydaje raczej polskich autorów i nie uświadczymy u nich żadnej klasyki gatunku (chyba że coś przeoczyłam), ale myślę, że czytadła też są nam (mnie :) ) potrzebne. No cóż, o gustach - również tych książkowych - nie ma co dyskutować.
Jeśli chodzi o jakość wydań, to nie powalają: większość jest klejona, więc nie są zbyt trwałe, papier też przypomina raczej makulaturowy, ale mnie on akurat odpowiada. Zresztą ostatnio miałam w rękach ich nowe wydanie Płomienia i krzyża Jacka Piekary z ładną wyklejką, zszywaną kapitałką i zakładką. Książka naprawdę mi się podobała.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-09-04, 18:49   

]
zaczytana napisał/a:
To prawda, że FS wydaje raczej polskich autorów [...] (chyba że coś przeoczyłam

Ponad trzy tuziny autorów zagranicznych :D
Co prawda większość jest zza wschodniej granicy, ale jednak - trzeba docenić, żeby już nie wspominać o bardzo poczytnym (inna sprawa czy warto) cyklu Bretta na przykład, albo ostatnio złapanego przeze mnie Hoddera. Mają kilka książek, które zasługują na coś więcej niż miano czytadła - a że niewiele to już inna sprawa. Generalnie Fabryka Słów idzie raczej na przód i nie jest to wydawnictwo u którego uświadczymy jakiejkolwiek klasyki (a przynajmniej z tego co ogarniam na półkach).

zaczytana napisał/a:
Nie przepadam za ich ilustracjami

W sumie ja je uwilbiam. Nie wszystkie owszem, mam wrażenie że FB ma cały sztab rysowników i trzeba trafić na swoich ulubionych. Na przykład ilustracje z Wędrowycza mimo że adekwatne i w sumie nie głupie, w ogóle do mnie nie trafił swoją estetyką.

FB jak widziałam właśnie idzie ku tym ładnym wydaniom, klejonym, z zakładką i tak dalej, co prawda nie wszystkie (tak myślę?) ale wszędzie ich widzę coraz więcej O.O I trzeba przyznać, że taki nowy Pan Lodowego Ogrodu prezentuje się na półce wyśmienicie.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-04, 21:41   

Kamil napisał/a:
Nowy Hodder :)

Gdzie? Jest? E-book? :zlo

Kamil 

Wysłany: 2013-09-04, 22:36   

zaczytana napisał/a:
Jeśli chodzi o jakość wydań, to nie powalają: większość jest klejona, więc nie są zbyt trwałe,

Klejone, bo wszystkie książki w miekkich okładkach sie klei. A w życiu nie rozpadła mi sie książka z FS, pod względem jakości ich cenie.
Za rysunkami nie przepadam, u Bretta - nuda, bo wszystkie na jedno kopyto, choć.. przyznaje, znakomite.

Córka Lavransa napisał/a:
Gdzie? Jest? E-book?

Oba poprzednie przeczytałaś? a na mnie drugi tom czeka nadal :D
Miałem teraz czytać ale chyba wreszcie tego Jonathana Stranga wezmę, bo sam zaproponowałem i wypadałoby przeczytać :P

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-05, 00:10   

Kamil napisał/a:
Oba poprzednie przeczytałaś? a na mnie drugi tom czeka nadal :D

Jasne, że tak, są świetne. :D Dlatego nie-manie części trzeciej w formie e-booka bardzo mnie drażni... :evil:

Procella 

Wysłany: 2013-09-05, 09:09   

A w wielkim świecie właśnie wyszedł tom czwarty. Na razie jestem po pierwszym, ale pójdę dalej. Tylko ja po angielsku czytam, bo mi się pierwsza część tanio trafiła ;)

Kamil 

Wysłany: 2013-09-10, 08:47   

Fabryka pojawiła sie na wykopie... :lol:
http://www.wykop.pl/ramka...-sobie-w-stope/

warto też zajrzeć na posty użytkowników na ich facebooku https://www.facebook.com/fabryka

Był ktoś na forum SFFH?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-10, 10:04   

Nie od dawna wiadomo, że to wydawnictwo ma swoich czytelników głęboko pod ogonem. Teraz dodatkowo dali przykład wyjątkowego chamstwa.
Ktoś jeszcze chętny zapłacić im choćby złotówkę...?

Kamil 

Wysłany: 2013-09-10, 10:21   

Córka Lavransa napisał/a:
Ktoś jeszcze chętny zapłacić im choćby złotówkę...?

No miałem sobie kupić nowego Hoddera, ale chyba pobiore ebooka z chomika... (moralność moralnością, ale wciąż w Polsce jest to legalne). Przykre tylko że i autor na tym traci :P Może kupie angielskie wydanie na Kindla?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-09-10, 12:03   

Kamil napisał/a:
Fabryka pojawiła sie na wykopie... :lol:
http://www.wykop.pl/ramka...-sobie-w-stope/

warto też zajrzeć na posty użytkowników na ich facebooku https://www.facebook.com/fabryka

Był ktoś na forum SFFH?

Ale przecież nam ksiazki.pl zrobiło dokładnie tak samo. Działało działało, stopniowo coraz mniej ktoś z administracji się nim interesował, ale dawaliśmy sobie jakoś radę. Aż nagle po prostu znikło. To, że teraz tu jesteśmy jest efektem tego, że trochę użytkowników miało ze sobą inny kontakt niż tylko przez forum.
Nie odwiedzałem nigdy forum SFFH, ale w pełni się z użytkownikami solidaryzuję, Fabryka popełniła zwykłe chamstwo.

Odpowiedz do tematu