Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabryka Słów
Autor Wiadomość
keram 

Wysłany: 2013-01-16, 15:32   

W moich jedynych planach jest nowy Mortka, ale obecnie data premiery jest zagadką :/ Teraz autor skupia się na wydawaniu dla dzieci i młodzieży.

Piekara nigdy mi specjalnie nie podchodził, z resztą ile można pisać o Mordimerze o.O Nowa Achaja też szału nie robiła. Kossakowska faktycznie rzuciła się na jakieś mdłe tematy. Grzędowicz teraz pewnie odpocznie zanim coś wyda nowego. Ćwiek wydał fajne opowiadania, ale to już nie w FS. I tak można wymieniać dalej... Wniosek, trzeba poszukać czegoś nowego.

Kamil 

Wysłany: 2013-01-16, 16:57   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Jakoś tak właśnie nie ma na co czekać.

Ja czekam tylko na Bretta :)

Wcześniej czekałem jeszcze na Przedksiężycowych 2 (Anna Kańtoch), ale autorka przeszła do Powergraph, tam wydała "Czarne" i ponoć tam też wyda Przedksiężycowych. W sumie bardzo dobra zmiana :)

Procella 

Wysłany: 2013-01-16, 17:13   

keram napisał/a:
Trzeba poszukać nowych ciekawych autorów, bo nie będę miał co czytać

A to jest w ogóle możliwe? :shock: Bo ja mam w tej chwili ponad 1200 książek oznaczonych jako "do przeczytania" na GoodReads i to wcale nie jest wszystko...

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-01-16, 19:19   

Procella napisał/a:
A to jest w ogóle możliwe? Bo ja mam w tej chwili ponad 1200 książek oznaczonych jako "do przeczytania" na GoodReads i to wcale nie jest wszystko...

+1

keram 

Wysłany: 2013-01-17, 15:31   

Możliwe, możliwe... Moje doświadczenia czytelnicze skupiały się głównie na literaturze fantastycznej z FS. Jak wspominałem czytam wolno, więc jak do tej pory to co wydawali mi wystarczało... Ale teraz trzeba więcej wybierać z tego co wydają, dlatego mówiłem o poszukaniu czegoś nowego... Najlepiej polskich autorów fantastyki :)

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-01-27, 17:35   

Fabryka Słów koszmarnie dała ciała z czwartym tomem Pana Lodowego Ogrodu. Pominę błędy, ale fani wyraźnie prosili o jakieś przeprosiny, słowo "sprostowania" - FS milczała albo robiła głupie żarty.
Poza tym, bardzo dobre wydawnictwo. Czołówka polskiej fantastyki tam pisze.

No i nazwanie Kossakowskiej kiłą i postawienie jej poniżej Pilipiuka bardzo mnie bawi [początek tematu]...

Jestem sobie Skromnym Autorem bloga recenzenckiego. Jeżeli ktoś chce głębiej poznać mój gust na drodze innej niż dyskusja, zapraszam: www.review-library.blogspot.com

Kamil 

Wysłany: 2013-01-28, 12:51   

MewaTrzech napisał/a:
No i nazwanie Kossakowskiej kiłą i postawienie jej poniżej Pilipiuka bardzo mnie bawi

To miło, że Cie rozbawiłem :)
Kossakowska jest dla mnie całkowicie niestrawna. Ani to ambitne, ani rozrywkowe, tylko irytujące i nudne. Pilipiuk ambitny nie jest, ale chociaż rozrywkowy i dość często zabawny.

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-01-28, 19:25   

Kossakowskiej chociażby Siewca Wiatru. Całkiem rozrywkowy, nie pozbawiony ambicji, z punktu widzenia fantasty na uwagę zasługuje też wykreowany przez autorkę świat. Rewelacji, to fakt, nie ma. No ale żeby Pilipiuk...

Jestem sobie Skromnym Autorem bloga recenzenckiego. Jeżeli ktoś chce głębiej poznać mój gust na drodze innej niż dyskusja, zapraszam: www.review-library.blogspot.com

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-28, 19:39   

Poza "Rudą Sforą" Kossakowska mogłaby dla mnie nie pisać.
www.lowking.pl

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-01-28, 19:42   

Raziel napisał/a:
Poza "Rudą Sforą" Kossakowska mogłaby dla mnie nie pisać.

I z pewnością nie pisze dla Ciebie 8-)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-28, 19:44   

To boli, ale co robić, takie moje życie :(
www.lowking.pl

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-01-28, 20:54   

Raziel, jak ty tak na mnie patrzysz tym avatarem, to ja się PRAWIE boję pisać. :shock:

Z Kossakowską nie miałam przyjemności, obiło mi się o uszy z właściwej strony, że to taka fantastyka "dla dziewczyn", a mnie się takie coś bardzo źle kojarzy. Może się kiedyś zejdziem.
Pilipiuk mnie zupełnie nie bawi. Błe.

Z Fabryką jest mi bardzo nie po drodze, narazili mi się na 100 sposobów (o Grzędowiczu już nie wspominam nawet), głównie rozdmuchiwaniem każdej książczyny na x tomów oraz wydawaniem chłamu typu Izmajłowa pod mianem fantastyki.
Powiedziałam, że od nich już niczego nie kupię i jak na razie bez trudu się trzymam tego postanowienia. Trochę szacunku dla czytelnika, moi państwo.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-28, 20:59   

Córka Lavransa napisał/a:
Raziel, jak ty tak na mnie patrzysz tym avatarem, to ja się PRAWIE boję pisać. :shock:

Początkowo miało być moje zdjęcie, ale nie chciałbym bana dostać :P
Z Fabryki mnie właściwie obecnie tylko ostatni Grzędowicz i Brett interesują, przy czym być może zamiast bawić się w rozbitego na ileś tomów "Malowanego..." wyłapię używkę w oryginale i za jakiś czas śmignę.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2013-01-28, 21:10   

(o Grzędowiczu już nie wspominam nawet),

To Ci psikus zrobili :lol:
wybacz, ale to nawet zabawne :D

, głównie rozdmuchiwaniem każdej książczyny na x tomów oraz wydawaniem chłamu typu Izmajłowa pod mianem fantastyki.
Powiedziałam, że od nich już niczego nie kupię i jak na razie bez trudu się trzymam tego postanowienia. Trochę szacunku dla czytelnika, moi państwo.

Miałem nic nie kupować, ale weź nie kup Bretta jak już sie ma dwa poprzednie tomy... :-| Jak zdąże Kindla dostać to może sobie ebooka jakiegoś promocyjnego dorwę. Albo jeszcze lepiej: pobiore pirackiego. Bo ten drugi odcinek Malowanego Człowieka to zwyczajne naciąganie jest, dlaczego więc ja mam sie czuć nie w porządku pobierając sobie Wojnę w blasku dnia 1 i 2 ?
Nie dość że przerwali w takim ciekawym momencie to jeszcze za te marne 300 stron zaśpiewali dodatkowe 30 zł i w ten sposób wyszło jakieś 65 zł za jedną książkę... Ale w tym temacie już sie użalałem pare razy więc stop sobie mówię. I FS będę unikał, co by sie nie denerwować... coś czuję że Wojna w blasku dnia wyniesie jakieś 90 zł

MiSz 

Wysłany: 2013-01-28, 22:01   

Z Kossakowską nie miałam przyjemności, obiło mi się o uszy z właściwej strony, że to taka fantastyka "dla dziewczyn"

Niespecjalnie - "Siewca wiatru" na przykład to taki Rambo, tylko ze skrzydłami. Główny bohater biega/lata, rozwala wszystko, przechodzi etap emo-młodzieńczego buntu, znowu biega, znowu rozwala, a w wolnych chwilach mści się. Ot, czytadło do pociągu (jak większość tego, co wydaje FS). Druga część już jest zupełnie niestrawna, nawet podczas korzystania z usług PKP.

Odpowiedz do tematu