Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fabryka Słów
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-01-10, 19:30   

kenaz napisał/a:
Jak już przy tym jesteśmy... jedyna wada tych książek to odwrócony nadruk na grzbiecie (czyli jak sie położy w poziomie frontem do góry to widzimy odwrócony napis).

o, widzisz, zapomniałam o tym, a mnie to swego czasu wkurzało, mam serię "In Death" - część z tym odwróconym a część normalnie. Muszę układać książki do góry nogami, żeby ciągłość była tytułów ^^
Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
A tak obok tematu - wyobrażaliście sobie kiedyś wydać ponad 50 zł na książkę Fabryki? Ja nigdy nie brałem pod uwagę możliwości, że mogą tak podnieść ceny.

Zależy od ksiażki. Na szczęście wciąż są antykwariaty i serwisy aukcyjne, gdzie całkiem niedługo po premierze można książkę kupić przynajmniej o kilkanaście złotych taniej.

Lektury Kawoholiczki

Kamil 

Wysłany: 2013-01-10, 20:08   

Wiele to się różni od miękkich ze skrzydełkami?

Różnią się jedną bardzo istotną rzeczą: są zszywane. I choćby dlatego je lubie, je wolę i te 7 zł przeboleję (jedno piwo sobie odmówię).
No i te miekkie jednak znowu zaczeli robić bez skrzydełek więc się zaginają rogi :(

wyobrażaliście sobie kiedyś wydać ponad 50 zł na książkę Fabryki? Ja nigdy nie brałem pod uwagę możliwości, że mogą tak podnieść ceny.

Dlatego obiecałem sobie już nie kupować (chyba że ebooka w promocji). Pewnie ostatnią książką jaką kupie będzie Brett - żeby mieć do kompletu... A jak policzymy Malowanego człowieka 1+2 (w końcu to jest jedna książka) to cena wyjdzie 64 zł !! a przecież ten drugi tomik jest cieniutki. No i to było pare lat temu... strach sie bać jaką cene osiągną oba tomy "Wojny w blasku dnia".

Cytat:
Zależy od ksiażki. Na szczęście wciąż są antykwariaty i serwisy aukcyjne, gdzie całkiem niedługo po premierze można książkę kupić przynajmniej o kilkanaście złotych taniej.

a na Arosie zwykle 10 zł taniej jeśli chodzi o FS.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-01-10, 20:11   

W sumie nie mam pojęcia dlaczego Fabryka miałaby tak podbić cenę. ani jakiś arcydzieł nie wydają, ani wszystkie w twardych okładkach (te w miękkich tez mają czasem abstrakcyjne ceny)... Dawniej chętnie kupowałam ich książki, teraz cztery razy się zastanowię czy opłaca się płacić tyle za takie czytadło.
znaczy ja nie wątpię, że kryzys i tak dalej, ale wydaje mi się, że winnych wydawnictwach ceny, aż tak nie wzrosły.

Kamil 

Wysłany: 2013-01-10, 20:12   

Radament napisał/a:
, teraz cztery razy się zastanowię czy opłaca się płacić tyle za takie czytadło.

Tym bardziej że nawet ja (a powoli czytam) mam taką książke w dwa dni z głowy... W tej samej cenie kupiłem "To" Kinga a czytania miałem na dwa tygodnie.

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-01-11, 10:05   

A tak obok tematu - wyobrażaliście sobie kiedyś wydać ponad 50 zł na książkę Fabryki? Ja nigdy nie brałem pod uwagę możliwości, że mogą tak podnieść ceny.

Niestety prawie 55zł kosztuje ostatni tom "Pana Lodowego ogrodu", który prędzej czy później i tak kupię, bo już tylko ta część brakuje mi do całości. Chciałam już ostatnio kupić w Matrasie, bo był w przecenie -25% od tej ceny, ale stwierdziłam, że na razie jeszcze mam co czytać, a jak się zabiorę za PLO (pewnie dopiero w wakacje) to najwyżej wtedy sobie dopiero kupię. Może na allegro będzie taniej :P

Kamil 

Wysłany: 2013-01-11, 10:47   

motylek727 napisał/a:
Niestety prawie 55zł kosztuje ostatni tom "Pana Lodowego ogrodu",

39,99 zł (wersja nowa), a wersja pasująca do starego wydania - 32,78 zł

Od Matrasa tańszy jest Aros :) Z tym że w Matrasie pewnie będziesz mogła odebrać osobiście a Aros tylko wysyłki (ale sie opłaca jeśli zamawia sie kilka książek).

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-01-11, 11:29   

Cena okładkowa tego nowego wydania wynosi 54,90 :P Gdzie dorwałeś swoje ceny? xD

Kamil 

Wysłany: 2013-01-11, 13:06   

motylek727 napisał/a:
Gdzie dorwałeś swoje ceny? xD

Napisałem powyżej, w Arosie. Nie ma w necie tańszej księgarni, na Allegro też zwykle jest drożej (jeśli chodzi o nówki). Kupowałem nie raz (kilka większych zamówień, za każdym razem przysłali kurierem w ciągu 2 dni).

Zwykle wszystko można znaleźć w internecie te 20-30% taniej od ceny okładkowej.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-01-11, 13:36, w całości zmieniany 1 raz  

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-01-11, 13:35   

Faktycznie! Dzięki wielkie :)

Kamil 

Wysłany: 2013-01-11, 14:41   

no nie rozumiem tego kasowania linków, nie rozumiem.
Spam to co innego, a podanie linku (nawet do sklepu) przez stałego bywalca po to żeby komuś pomóc spamem nie jest.
Jest tu jakiś dziwny regulamin?

A linki tu dodane i tak pewnie mają atrybut nofollow więc nie chodzi tu o SEO.

EDIT:
no dobra coś znalazłem:
http://forum-ksiazki.kei.pl/viewtopic.php?t=1061 napisał/a:
Prosimy o nie umieszczanie reklam na forum, w tym linków do stron o tematyce reklamowej !

Forum Książki nie jest słupem ogłoszeniowym, prosimy o nie umieszczanie postów typu Sprzedam/Kupię, od tego jest Allegro i inne tego typu portale.

A teraz bardzo proszę wytłumaczyć mi jaki to ma związek do umieszczonego przeze mnie linka bo ja związku nie widzę. Ani to nie była reklama, ani do strony o tematyce reklamowej, ani nie ogłaszałem swojej działalności, ani nie do Allegro...
Ten link był adekwatny do treści forum, do poruszonego tematu (nie pojawił sie ni z gruszki ni z pietruszki) i służył za pomoc dla motylka (i nie tylko, wszyscy tu lubimy księgarnie).

PS. Tak se podskakuje, bo nie masz tasaka a na klątwe chyba sie nie łapie jeszcze :evil2:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-11, 15:18   

Radament napisał/a:
W sumie nie mam pojęcia dlaczego Fabryka miałaby tak podbić cenę. ani jakiś arcydzieł nie wydają, ani wszystkie w twardych okładkach (te w miękkich tez mają czasem abstrakcyjne ceny)... Dawniej chętnie kupowałam ich książki, teraz cztery razy się zastanowię czy opłaca się płacić tyle za takie czytadło.

Dokładnie to samo zdanie mam. Kiedyś co niektóre książki FS chętnie kupowałem. Niektórych autorów całkiem przyjemnie się czyta - dobra rozrywka za dobrą cenę. Teraz każą za czytadła płacić jak za zboże. Przyznam, że mi szkoda. Nie dlatego, że nie byłoby mnie stać, ale jest wiele lepszych książek, lepiej wydanych i w podobnej cenie.
Wypożyczyłem sobie 2 tomy opowiadań Pilipiuka. Chętnie bym je kupił, żeby nie kosztowały pod 40 zł. A przecież to literatura na jedno popołudnie. Przyjemna, ale na krótko.

keram 

Wysłany: 2013-01-14, 19:15   

Dawniej kupowałem z Fs 90% tego co wydawali chyba, ale dzisiaj już wybieram to co mnie interesuje.
Polska fantastyka zajmuje większość wśród przeczytanych przeze mnie książek.
Szczerze to nie byłem zachwycony tymi oprawami zintegrowanymi na początku, bo ani to miękkie, ani twarde, a cena zdecydowanie jak przy twardym wydaniu... Jednak trzeba przyznać, że swój urok to ma, szczególnie te wstążki-zakładki, bardzo praktyczne.
Z cenami muszę się zgodzić, bo podskoczyły strasznie! Ciekawe ile będzie kosztowała kolejna Achaja, ma mieć 700 stron.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-16, 09:03   

keram napisał/a:
Ciekawe ile będzie kosztowała kolejna Achaja, ma mieć 700 stron.

Pewnie pod 50 zł. Zdaje się, że widziałem w Empiku jeden z tomów Pomnika cesarzowej Achai za coś koło tego. :(

keram 

Wysłany: 2013-01-16, 14:14   

Pierwszy tom ma ok 670 i kosztował 49,90. Jednak nie zamierzam kupować, bo pierwszy tom nie zrobił na mnie żadnego wrażenia, takie odcinanie kuponów od popularności Achaji.

Obecnie na nic specjalnie z FS nie czekam :( Trzeba poszukać nowych ciekawych autorów, bo nie będę miał co czytać

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-16, 14:38   

keram napisał/a:
Obecnie na nic specjalnie z FS nie czekam :( Trzeba poszukać nowych ciekawych autorów, bo nie będę miał co czytać

Jakoś tak właśnie nie ma na co czekać. Kiedyś co raz wychodziło coś ciekawego, a to Kossakowskiej, a to Piekary, również innych autorów. Ostatnio Maja zeszła na mało mnie interesującą tematykę spaceoper, Piekara odcina kupony od Mordimera, ale coraz słabiej mu to idzie. Na Pana Lodowego Ogrodu czekałem, ale już się ukazał... :)

Odpowiedz do tematu