Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze kryminały
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-11-22, 09:29   

Bru, ja chodzę wokół tego Akunina i chodzę, a dojść jakoś nie potrafię. Może teraz, skoro polecasz, wreszcie się odważę. :lol:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Bruixa 

Wysłany: 2012-11-22, 21:04   

Córko, tu nie trzeba odwagi - Akunin to nie Joyce ani Dostojewski, pisze bardzo przystępnie ;) .
Spróbuj, choć nie gwarantuję, że Ci się spodoba.

annaK 

Wysłany: 2012-11-23, 13:12   

Atłasowa napisał/a:
A ja nie lubię, cóż zrobię. Filmy na podstawie kryminałów mogę oglądać, ale na czytanie szkoda mi czasu. Oczywiście nie mówię tu o Umberto Eco, ale u niego jest tyle innych plusów, że wątek kryminalny mi nie przeszkadza.

Ale ja nie o tym, założyłam sobie wątek, w którym pytam o jeden kryminał oparty na faktach. Dla takiego jestem w stanie zrobić wyjątek. Zapytam tu, zawsze to większe szanse na odpowiedź: Niewierni 8-)

Włąsnie chciałam zapytac o "Niewiernych" i "Nielegalnych". Nie znam tych ksiażek, a ostatnio mi sie autor objawił w TV - wypowiadał sie jako ekspert ze służb specjalnych, w sprawie tego udaremnionego zamachu na nasz cyrk na wiejskiej. Zastanawiam się zatem czy warto czytac te jego "cegły". Nie myśl sobie, że mnie objętosc odstrasza, ale jak coś czytam, to wolę żeby było porywająco a nie usypiająco ;)

Alice4

Wysłany: 2012-11-28, 15:10   

A czytał ktoś tego Severskiego? Warto, dobre to? :)

alibaba 

Wysłany: 2012-11-28, 17:05   

Wypożyczyłam dziś dwa kryminały autorstwa Charlotte Link: "Drugie dziecko" i "Grzech aniołów". Odstrasza mnie notatka że okrzyknięto ją "następczynią Agaty Christie" bo akurat tej nie lubię. Mało czytam kryminałów choć czasem mam taką potrzebę. Mankel i Akunin - ich da się czytać choć nie od razu wszystkie. Kryminały medyczne, szpiegowskie i takie w których jest sporo akcji odbywa się na sali sądowej- to mogę od czasu do czasu przeczytać.
Jak przeczytam to co dziś przyniosłam -napiszę o czym to jest. Trochę mało mam czasu na czytanie więc upłynie trochę wody zanim to przeczytam.

Procella 

Wysłany: 2012-11-28, 18:13   

alibaba napisał/a:
Wypożyczyłam dziś dwa kryminały autorstwa Charlotte Link: "Drugie dziecko" i "Grzech aniołów". Odstrasza mnie notatka że okrzyknięto ją "następczynią Agaty Christie" bo akurat tej nie lubię.

Porównanie z Agathą Christie jest w przypadku Charlotte Link z... nie powiem skąd ;) wzięte. Zwykły chwyt reklamowy.

Czarna_Smoczyca 

Wysłany: 2012-11-28, 19:27   

Mam "Dom sióstr" tej autorki, ale musi swoje odczekać bo dostałam w swoje łapy Cobena sztuk 2 i obie z Myronem Bolitarem :D

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-11-29, 09:52   

alibaba napisał/a:
Wypożyczyłam dziś dwa kryminały autorstwa Charlotte Link: "Drugie dziecko" i "Grzech aniołów". Odstrasza mnie notatka że okrzyknięto ją "następczynią Agaty Christie" bo akurat tej nie lubię.

Ja też nie przepadam za Christie, natomiast czytałam Link "Dom sióstr" i wiem, że książki tej autorki nie tknę już nawet kijem.
Jak dla mnie - sztuczna, pompatyczna, wydumana i męcząca.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Procella 

Wysłany: 2012-11-29, 10:25   

Ja miałam parę podejść do Link - w miarę dobrze mi się czytało dopóki czytałam. Kiedy odłożyłam książkę na dłużej, niż kilka minut, kompletnie nie chciało mi się brać jej z powrotem.

alibaba 

Wysłany: 2012-11-29, 21:38   

U! Trochę mi się odechciało czytać Link. Ale skoro już mam - trochę przeczytam i jeśli mi się nie spodoba, to wbrew zasadom-odstawię ją tam skąd się wzięła. Mam za mało czasu na czytanie bzdurnych książek.

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2012-12-10, 16:53   

Alice4 napisał/a:

Severski co prawda nie jest jedyny, który pisze w Polsce kryminały ale twoje pytanie brzmi prawie bluźnierczo.:) Może nie każdy musi zostać fanem, ale raczej należałoby spróbować przeczytać chociaż część Severskiego z tego powodu, że pisze w dużej części ze swoich wspomień. :) Sam mówi, że po przejściu na emeryturę musiał coś pisać, bo przyzwyczaił się do pisania raportów... Nie rozsadzę czy Severski jest lepszy od np. Larsona ale miło się czyta w poczuciu, że coś się mogło stać naprawdę.:)

Bruixa 

Wysłany: 2012-12-11, 00:29   

Molencius napisał/a:
Alice4 napisał/a:

Severski co prawda nie jest jedyny, który pisze w Polsce kryminały ale twoje pytanie brzmi prawie bluźnierczo.:) Może nie każdy musi zostać fanem, ale raczej należałoby spróbować przeczytać chociaż część Severskiego z tego powodu, że pisze w dużej części ze swoich wspomień. :)

Dlaczego zaraz prawie bluźnierczo? W końcu to nie klasyk, tylko autor dotąd nieznany. To dobrze, że wie, o czym pisze, ale to nie przesądza, że pisze dobrze. Chętnie sprawdzę, jak mi wpadnie w ręce.

Alice4

Wysłany: 2012-12-11, 13:32   

Mankell jest dla mnie mistrzem budowania napięcia. Czytałam dwie jego książki, ale jakoś na kolejne nie mam ochoty bo trochę brak mi lit. faktu czy chociaż jakiś spraw natury politycznej, które właśnie znajduje w "Niewiernych", których sprawiłam sobie w weekend. Postaci agentów są niesamowicie dopracowane oprócz tego "czarny charakter" - Polak jako członek Al-Kaidy podbija wątki, które są bardzo intrygujące. Jestem dopiero na 200 str wiec przede mną jeszcze 600... mam co robić w zimę :P

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2012-12-13, 16:38   

Bruixa - może masz rację. :) Z drugiej strony to już druga część jego trylogii. Severski naprawdę ma wielką przewagę z powodu swojego życia przed pisaniem. Jeszcze mnie Zielke zaczyna intrygować ale nie wgłębiałem się czy on też kiedyś pracował w służbach. :)

malinka100
Malinka100

Wysłany: 2013-01-23, 19:49   

stieg larssen trylogia millenium :)

Odpowiedz do tematu