Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze ulubione księgarnie
Autor Wiadomość
Camelai 
forumowa Kolumbijka

Wysłany: 2009-08-19, 13:25   

Tina napisał/a:
ak jestem w Krakowie to zawsze odwiedzam Skład tanich książek (możliwe, że przekręciłam nazwę) na Grodzkiej - byłam tam dwa razy, a kupiłam już 9 książek W Centrum Taniej Książki też byłam, ale nie wypatrzyłam tam niczego interesującego, chyba wejdę tam kiedyś ponownie.

Muszę tam w końcu zajrzec, bo nawet przez rok mieszkania w Krakowie, wiedząc o ich istnieniu nie byłam tam ani razu :oops:
poza tym mam w planach pobuszowac we wrocławskich antykwariatach :)

Empik jest fajny, bo pozwala na czytanie i nawet zachęca do tego wygodnymi fotelami i sofami - szkoda tylko, że tak często zajętymi ;-)
(...)
Nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd'

Coma "Leszek Żukowski"

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-08-19, 13:29   

Camelai napisał/a:
Empik jest fajny, bo pozwala na czytanie i nawet zachęca do tego wygodnymi fotelami i sofami - szkoda tylko, że tak często zajętymi

Zależy gdzie. Aja sie przyznam, klimatu Empiku nie lubię a bardzo ;-) Nie czuje się, że pracują tam ludzie, którzy rzeczywiście kochają książki. Sprzedać, zapakować, do widzenia (przynajmniej w Krakowie). Lubię za to ksiegarnie Matras (też jest miejsce do poczytania, a jest dużo spokojniej!) i sieć księgarni Nova ^^

Lektury Kawoholiczki

Camelai 
forumowa Kolumbijka

Wysłany: 2009-08-19, 13:44   

ja także bardziej lubię księgarnie Matras, bo są przytulniejsze :) u mnie w Częstochowie sa dwie ich księgarnie i ta troszeczkę większa z nich ma taki fajny układ pomieszczeń i taką ciszę, że bardzo lubię tam zaglądac. Dodatkowym plusem jest dobrze zaopatrzona półka z poezją (w częstochowskim empiku jest z poezją straszna bieda :-| ). Jakby jeszcze wstawili sobie w Matrasie sofy to już w ogóle bym stamtąd nie wychodziła :mrgreen:
(...)
Nadwrażliwość jest jak bilet w jedną stronę stąd'

Coma "Leszek Żukowski"

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-08-19, 13:46   

Ravena napisał/a:
Nie czuje się, że pracują tam ludzie, którzy rzeczywiście kochają książki.
Jak to sprzedawcy w sklepach, sprzedają coś czego nie znają. Nawet w tych mniejszych księgarniach ludzie co pracują to nie zawsze są w stanie komuś coś doradzić. Najczęściej jedyne co są w stanie polecić to nowości wydawnicze, które nie zawsze są dobre.

Tina 

Wysłany: 2009-08-19, 13:49   

Mam sentyment do Matrasu w bielskiej Sferze, bo tam po raz pierwszy zrobiłam duże książkowe zakupy (za jakieś 200zł). Kilka razy jeszcze odwiedziłam tą księgarnie i z pewnością spędziłam w niej wiele godzin. Całkiem przyjemnie tam.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-08-19, 13:51   

Camelai napisał/a:
Dodatkowym plusem jest dobrze zaopatrzona półka z poezją (w częstochowskim empiku jest z poezją straszna bieda ).

Tak, tu im trzeba przyznać. Dramat też. I dużo rzeczy historycznoliterackich.
Camelai napisał/a:
Jakby jeszcze wstawili sobie w Matrasie sofy to już w ogóle bym stamtąd nie wychodziła

Pewnie dlatego nie wstawili :mrgreen:

Lektury Kawoholiczki

andy 

Wysłany: 2009-08-19, 13:53   

Zołzikiewicz napisał/a:
Nawet w tych mniejszych księgarniach ludzie co pracują to nie zawsze są w stanie komuś coś doradzić.

Bo wcześniej wypadało by to przeczytać. A ci ludzie tam pracują czyli przekładają towar z jednej strony lady na drugą - jak w normalnym sklepie

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-08-19, 13:55   

Są jednak księgarnie, gdzie sprzedający dość dobrze wiedzą co mają na półkach i orientują się na rynku wydawniczym. W Białymstoku jest taka jedna, do której bardzo lubię zachodzić. W empikach zawsze sprawdzają w komputerze czy mają daną książkę. Ja, żebym trochę popracował wśród książek myślę, że wiedziałbym co jest na półce, a co nie.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-08-19, 14:20   

andy napisał/a:
Bo wcześniej wypadało by to przeczytać. A ci ludzie tam pracują czyli przekładają towar z jednej strony lady na drugą - jak w normalnym sklepie

Teoretycznie ja też tak pracuję, ale uważam za wiedźmi obowiązek orientować się "co i gdzie". A w niektórych ksiegarniach pytasz o zwyczajne nowości to patrzą na Ciebie jak na kosmitę. W Novie np dziewczyny zawsze wiedzą, o co pytam, orientują się konkretnie, co, gdzie w jakim wydawnictwie. Ja nie chcę cudów i wiedzy jak stąd do Afryki, tylko orienatcji w tym, co mają na stanie w księgarni. I sympatycznej obsługi :) To chyba nie tak wiele?

Lektury Kawoholiczki

andy 

Wysłany: 2009-08-19, 15:51   

Ravena napisał/a:
Ja nie chcę cudów i wiedzy jak stąd do Afryki, tylko orienatcji w tym, co mają na stanie w księgarni. I sympatycznej obsługi

O tera jak ni ma w komputerze to nie ma. Kiedyś bywało ciut inaczej, bo i z księgarzem ups. przepraszam sprzedawcą się dało pogadać czy warto to kupić bez patrzenia na okładki. No ale to było ponad 30 latek temu, zie nikomu się nie śniło o megastorach - nawet pod firmą Empik (tego też nie było wtedy :-P

Erendis 

Wysłany: 2009-08-19, 19:31   

Tina napisał/a:
Jak jestem w Krakowie to zawsze odwiedzam Skład tanich książek (możliwe, że przekręciłam nazwę) na Grodzkiej - byłam tam dwa razy, a kupiłam już 9 książek :) W Centrum Taniej Książki też byłam, ale nie wypatrzyłam tam niczego interesującego, chyba wejdę tam kiedyś ponownie.

Hmm, ostatnio, kiedy byłam w Krakowie, jakoś przypadkowo natknęłam się na ten skład. Trzeba przyznać, że świetne miejsce, sporo ciekawych książek po naprawdę niskich cenach. Tylko warto tam się wybrać z trochę większymi funduszami, bo człowieka aż ściska, że tyle tanich książek, a on akurat wydał ostatnią złotówkę... :roll: W Chrzanowie mamy jednego, małego Matrasa - dawniej jakoś zanim nie przepadałam, ale ostatnio coraz chętniej tam zaglądam, ale jak na razie tylko po to, żeby pooglądać :-(
my home is your head

Bruixa 

Wysłany: 2009-08-24, 22:37   

Nie trawię "Kulturomaniaka" przy Leclercu, choć tam mi najbliżej. Książki tam jacyś analfabeci układali - groch z kapustą, za chińskiego boga nie można się rozeznać, gdzie czego szukać :zlo . Empiki przynajmniej są sensowniej rozplanowane, choć zgadazam się z przedmówcami, że zatrudniają sprzedawców, którzy opanowali tylko podstawy obsługi komputera i kasy fiskalnej. Nie wymagam, żeby księgarz był erudytą, ale niechby chociaż znał nazwiska popularnych autorów i potrafił sprawdzić, czy ich ksiązki są na stanie.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-08-25, 11:26   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
W empikach zawsze sprawdzają w komputerze czy mają daną książkę. Ja, żebym trochę popracował wśród książek myślę, że wiedziałbym co jest na półce, a co nie.

I tak wypada się cieszyć, że potrafią to sprawdzić. Ja do dziś nie zapomniałam, jak pani w chorzowskim Matrasie po kilku nieudanych próbach spytała mnie wreszcie z widocznym wstrętem, jak się pisze Dumas. :-/

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-08-26, 20:16   

Bruixa napisał/a:
Nie trawię "Kulturomaniaka" przy Leclercu, choć tam mi najbliżej. Książki tam jacyś analfabeci układali - groch z kapustą, za chińskiego boga nie można się rozeznać, gdzie czego szukać :zlo . /.../

Bo pchają wszystko na jedną półkę. Ludzie zatrudnieni w Leclercu dziś robią w Kulturomaniaku, a jutro na pieczywie...

Córka Lavransa napisał/a:
/.../ pani w chorzowskim Matrasie po kilku nieudanych próbach spytała mnie wreszcie z widocznym wstrętem, jak się pisze Dumas. :-/

Ręce opadają na takich ludzi...

montano 

Wysłany: 2009-08-26, 20:21   

Jeśli chodzi o takich wykwalifikowanych pracowników, to miałem kiedyś do czynienia z panem, który nie wiedział, co to "Burza" Shakespeare'a :roll: .
Ja raczej nie mam swojej ulubionej księgarni. Najczęściej bywam w Empikach, bo jest ich najwięcej. Czasami odwiedzę Kolportera. Ale generalnie wolę antykwariaty.

Odpowiedz do tematu