Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ksiażki o wilkołakach
Autor Wiadomość
randomek 

Wysłany: 2012-08-22, 08:40   ksiażki o wilkołakach

HEJ! Znacie jakieś książki z wilkołakiem/łakami w roli głównej, ale w której nie są przedstawione jako dzikie bezmyślne bestie, a bardziej jak ludzie w pełni panujący nad swoim darem i zachowujący nad sobą pełną kontrolę, nawet po przemianie ?
Coś powiedzmy jak w "Underworld", Wilczy miot - S. Andrew Swann ," wilczy amulet ", ""Ritus", Markus Heitz"
Fajnie by było gdyby działo się to w czasach przeszłych a nie teraźniejszych !! :-/ znudziło mnie to że dziewczyna nie odpisuje na sms chłopaka itp... :P

TYLKO NIE PODAWAĆ ZMIERZCH ! !

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-08-22, 09:29   

To tak Steve Feasey napisał serię książek. Wszystkie mają podobne tytuł "Wilkołak. Coś, tam coś tam w zależności od tomu" Zdecydowanie głównymi bohaterami są tu wilkołaki, ale znajdzie się tez kilka innych stworzeń. Natomiast bardzo nie polecam, bo tak durnej książki (w łapkach miałam tylko jedną) jeszcze dawno nie czytałam.

Dużo przyjemniej czyta się za to serię o Mercedes Thompson autorstwa Patricii Briggs. Tez nie jest to wymagająca literatura i znajdzie się kilka głupawych momentów, ale zdecydowanie stoi na nieco wyższym poziomie. I przede wszystkim główna bohaterka nie jest jakoś szczególnie irytująca!

Ktoś mi kiedyś wspominał o "Roku wilkołaka" Kinga, natomiast słyszałam na ten temat różne komentarza.

Osobiście poluję także na "Rodzinę wilkołaka" Aleksieja Tołstoja. Miałam okazję czytać jego "Upiora" i mimo, że to Rosjanin (mam jakąś awersję) ma coś w sobie.

To są pierwsze fabularne książki jakie mi przychodzą na myśl. bo domyślam się, że takie typowo popularnonaukowe cię nie interesują?

randomek 

Wysłany: 2012-08-22, 13:47   

właśnie te typowo popularne to w większości przeczytałam :cry: znalazłam ostatnio jakąś taką ciekawą Glen Duncan „Ostatni wilkołak” podobno fajna ale jakoś jej znaleźć nie mogę ;x

randomek 

Wysłany: 2012-08-25, 08:04   

hm a znasz coś jeszcze ? bo ja to praktycznie już przeczytałam :D

Odpowiedz do tematu