Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę kupiliście ostatnio?
Autor Wiadomość
Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2018-10-18, 11:55   

Córka Lavransa napisał/a:
Ja nie rozumiem fenomenu tej pisarki, ale co do kolekcjonowania, to też lubię mieć. Wszystkie Austen(...)

Austen właśnie sobie stopniowo wymieniam na wydania z serii Angielskiego ogrodu, które ogromnie mi się podobają:)

Panna Jeż 

Wysłany: 2018-10-18, 12:19   

Mam podobnie, początkowo zależało mi żeby mieć jakiekolwiek wydania Austen i Bronte. Teraz żałuję, że nie postarałam się skompletować egemplarzy z jednej serii.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2018-10-19, 16:57   

Deina Eldathiel napisał/a:
Austen właśnie sobie stopniowo wymieniam na wydania z serii Angielskiego ogrodu, które ogromnie mi się podobają:)

Ładne są, to prawda, ale ja jestem przywiązana do mojego Prószyńskiego. Nie wyobrażam sobie innej "Dumy i uprzedzenia", niż w pomarańczu... :hehe:

Panna Jeż napisał/a:
Teraz żałuję, że nie postarałam się skompletować egemplarzy z jednej serii.

Ja mam już sporo z tej pierwszej serii MG (teraz jest jakaś nowa), ale np. nie wymienię sobie Jane Eyre, bo to jest inne tłumaczenie. A dokupować tylko po to, żeby zamknąć serię, nie chcę, bo i tak nie będę miała wszystkiego, co wydali (tam chyba były jakieś niedokończone powieści i zbiory młodzieńczych wprawek, które mnie nie bawią). Te kilka, które mam, wygląda ładnie. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2018-10-20, 17:17   

Ja mam taką mieszankę, że nawet ustawić na półce obok siebie nie mogę, żeby mi się to ładnie komponowało. Mi również najbardziej zależało na tłumaczeniu A.P-T. i wydaniu Prószyńskiego - mam z niego Emmę, Perswazje i Sanditon. Z Angielskiego Ogrodu kupiłam Rozważną i romantyczną (wymieniłam w ten sposób wydanie z gazetki drukowane na papierze toaletowym :roll: ) i Opactwo Northanger. Mansfield Park ze starej serii Świata Książki, a Dumę i uprzedzenie z niegdysiejszej kolekcji Hachette. Też będzie kiedyś do wymiany, bo ma zdecydowanie za drobny druk. Przyszły czasy, że rozmiar czcionki jest dla mnie tak samo ważny jak tłumaczenie. A jeśli chodzi o Bronte, to jeszcze większy miszmasz. :-?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2018-10-20, 21:10   

Dziś pod wpływem chwili kupiłem:

Płomień i Krzyż tom II Jacka Piekary

nasty już tom opowiadań z inkwizytorskiego cyklu. Jestem do niego przywiązany mimo, że kolejne tomy są coraz słabsze. Okładka obiecuje trochę tematów, które mnie w cyklu interesowały szczególnie - aniołowie, perscy czarnoksiężnicy, tajemnice klasztoru Amszilas.

Daje autorowi jeszcze jedną szansę. :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2018-10-21, 19:40   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Dziś pod wpływem chwili kupiłem:

Płomień i Krzyż tom II Jacka Piekary

Trochę już straciłam rachubę, które części części przygód Mordimera czytałam i nawet mój zeszyt z tytułami nie jest w stanie rozwiać tych wątpliwości. A może jest to też kwestia mojego koszmarnego charakteru pisma, który nie ułatwia tego zadania. :P
Ale sporo pamiętam z tego cyklu, może warto coś sobie przypomnieć?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2018-10-21, 19:49   

Akurat "Płomień i krzyż" pamiętam dość nieźle, więc chętnie sięgnę po drugi tom, chociaż cały cykl już mocno mnie znużył. Wolałabym gdyby autor rozwiązał stare wątki, zamiast wciąż tworzyć nowe!

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2018-10-27, 07:30   

Ravena napisał/a:
Akurat "Płomień i krzyż" pamiętam dość nieźle, więc chętnie sięgnę po drugi tom, chociaż cały cykl już mocno mnie znużył. Wolałabym gdyby autor rozwiązał stare wątki, zamiast wciąż tworzyć nowe!

Drugi tom w całości poświęcony jest Klasztorowi Amszilas i jego mieszkańcom. Również perskim magom i podróżom do nie-świata. Coś, co w książkach Piekary najbardziej mnie interesowało.
Ale wiecie co? Z klasztorem Amszilas jest tak samo jak z Vilgefortzem Sapkowskiego, jest najbardziej intrygujący kiedy go nie widać. Bywa, że autorzy doskonale budują atmosferę tajemnicy, tworzą piękny mit, z którym później nie potrafią się zmierzyć, gdy decydują się wreszcie ten mit przedstawić.

A w temacie: leży przede mną świeżutkie Ucho igielne Wiesława Myśliwskiego.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2018-10-31, 14:43   

Planujecie coś książkowego kupić swoim bliskim na Mikołajki (ewentualnie już pod choinkę?) Na 6 grudnia chcę Piotrkowi sprawić "Mężczyznę z klasą" Łukasza Kiełbana, za którą się rozglądał od jakiegoś czasu. Pod choinkę pewnie raczej wyceluję w Red Dead Redemption II:) Swoją drogą szkoda, że zatrudnienie w redakcji głównego pisma o grach w Polsce nie daje mi żadnych bonusowych zniżek;)

Pieńkowa Dama 

Wysłany: 2018-11-13, 17:15   

Postanowiłam zająć czymś głowę na dłużej i kupiłam sobie dwie cegłówki: "Dekameron" i "Rękopis znaleziony w Saragossie". Oprócz tego "Nagi lunch" i edycję specjalną "Mechanicznej pomarańczy", a przez neta z antykwariatu "Słońce też wschodzi". Łącznie około 2500 stron i mam zamiar się delektować. 8-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2018-11-14, 09:14   

Swoją drogą szkoda, że zatrudnienie w redakcji głównego pisma o grach w Polsce nie daje mi żadnych bonusowych zniżek;)

To jest skandal. :-D Gdybym ja miała zniżki u wszystkich naszych klientów, żyłabym prawie za darmo... :mrgreen:

Planujecie coś książkowego kupić swoim bliskim na Mikołajki (ewentualnie już pod choinkę?)

Na pewno będę kupowała dzieciom - synowi Kroniki Rodu Kane Riordana (albo Percy Jacksona, jeszcze nie zdecydowałam), a córce chciałabym kupić jakies klasyczne bajki, choć patrzę też na Nowe przygody skarpetek.

U mnie w pracy zniżek nie ma, ale za to dla dzieci dostanę karty upominkowe do smyka i empiku (chyba się nie powstrzymam i trochę nadużyję... :P ), a firma zezwoliła nam ostatnio na program Książka+ - co miesiąc zgłaszamy propozycje i z nich wybieramy książki do zakupu dla pracowników (taka firmowa biblioteczka). W tym miesiącu kupiłam "Opowiem ci o zbrodni" (już przeczytane). "Ślepnąc od świateł" (w drodze) i "Imperium księżyca" - historię Komanczów. Super sprawa, mam wreszcie jaki-taki dostęp do nowości. :-D

Procella 

Wysłany: 2018-11-14, 15:51   

1. Faszyzm. Ostrzeżenie
ISBN: 978-83-7561-945-4, autor: Madeleine Albright
2. Yurei. Niesamowite duchy w kulturze japońskiejr
ISBN: 978-83-233-4502-2, autor: Zack Davisson
3. Domostwo błogosławionych
ISBN: 9788366065291, autor: Catherynne M. Valente

Córka Lavransa napisał/a:
firma zezwoliła nam ostatnio na program Książka+ - co miesiąc zgłaszamy propozycje i z nich wybieramy książki do zakupu dla pracowników (taka firmowa biblioteczka).

Super.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2018-11-15, 09:23   

Procella napisał/a:
Super.

Jam to, nie chwaląc się, wywalczyła. :-D Ciekawe, jak długo pociągniemy, zanim ktoś uzna, że to jednak za dużo zbytku... ;)

Procella 

Wysłany: 2018-11-15, 11:00   

Co do tego czasu kupicie i przeczytacie, to i tak Wasze ;)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2018-11-15, 22:04   

Pieńkowa Dama napisał/a:
Postanowiłam zająć czymś głowę na dłużej i kupiłam sobie dwie cegłówki: "Dekameron" i "Rękopis znaleziony w Saragossie". Oprócz tego "Nagi lunch" i edycję specjalną "Mechanicznej pomarańczy", a przez neta z antykwariatu "Słońce też wschodzi". Łącznie około 2500 stron i mam zamiar się delektować. 8-)

Kocham wyszczególnione pozycje.

Lem - Powrót z gwiazd

Bukiniści mnie kiedyś wykończą.
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu