Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakładki, papierki, a może bez?
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-22, 17:55   Zakładki, papierki, a może bez?

Tak się zaczęłam zastanawiać czy używacie jakiś zakładek? Ja mam kilka takich z jakąś reklamą, dodaną do książki czy coś w tym guście. nic osobistego, ani szczególnie ładnego. Ostatnio także zdarzyło mi się po prostu zapamiętywać strony, chociaż przyznam, że kiedy książka długo leży odłogiem to potem zapominam, gdzie to było i muszę wertować tekst, żeby sprawdzić czy już to czytałam.
Moja znajoma ma taką piękną zakładkę, składająca się z metalowego... patyczka(?), tak prześlicznie wyprofilowanego i paciorków na wstążce, które majtają na zewnątrz książki.
Czasem zdarzy mi się wepchnąć w tę książkę byle jaki świstek, paragon, kawałek urwanej kartki gdy się bardzo spieszę :D Chociaż nie wiedzieć dlaczego, taki rodzaj zakładki jest najmniej trwałym ze wszystkich bo zawsze mi się gubi!
Najbardziej nie przepadam za takimi śmiesznymi urządzeniami, które "zakłada się" na kartkę, niby dobrze trzyma, ale zawsze tak paskudnie powygina stronę :/

A czy wy macie swoje ulubione zakładki z którymi się nie rozstajecie? może to małe arcydzieła sztuki? może pokażecie, pochwalicie się?
A może wcale ich nie potrzebujecie ?

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-06-22, 18:59   Re: Zakładki, papierki, a może bez?

Radament napisał/a:
Tak się zaczęłam zastanawiać czy używacie jakiś zakładek? Ja mam kilka takich z jakąś reklamą, dodaną do książki czy coś w tym guście.

Mam kilka zakładek tego rodzaju + jedną trochę inną, którą kiedyś dostałam, z jakimś fajnym zdaniem, w tej chwili nie pamiętam jakim :-P
Ale zwykle używam długi czas jednej, aż ją wykończę. Obecna już ledwo się trzyma :/
Z różnych papierków czy paragonów też zdarza mi się czasem korzystać, jak nie mam pod ręką zakładki.

Kamil 

Wysłany: 2012-06-22, 19:37   

Mam dwie ulubione, ale używam różne, głównie takie co dodają do książek, sporo z Selkara.
Te ulubione to oczy Voldemorta, a na końcu jest dziurka, przewleczony sznureczek i z takim wisiorkiem małym metalowym, a druga to taka duża co dostałem na premierze Pottera 7 :mrgreen:

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-06-22, 19:39   

Ja robię zakładki z tego co pod ręką, wydruków, chusteczek itp. Najdłużej przetrwał zbiór zadań z matematyki - 3 lata mi służył przed nieco wspomaganą biodegradacją :-P
www.lowking.pl

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-22, 20:07   

Raziel napisał/a:
Najdłużej przetrwał zbiór zadań z matematyki

Ale taki... Cały? Nie za gruby xD ?

Najaa 

Wysłany: 2012-06-22, 20:56   

Ja używam wszelkie rodzaju kartek pocztowych, najczęściej tych przysyłanych na wszelkiego rodzaju święta - tak kartka jest w książce już na stałe, a kartki z życzeniami nie walają się po szufladach

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-06-22, 21:01   

kenaz napisał/a:
Te ulubione to oczy Voldemorta

Ja mam jeszcze Hermionę, Rona i Dumbledore'a - wszystkie wetknięte w polskie wydania Pottera. :)

Nie potrafię czytać bez zakładek, od dłuższego czasu używam tego zestawu:
http://www.panik-design.c...op-bookmark.jpg
z tym, że ja mam trochę ładniejsze kolory... ;-)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-06-22, 21:18   

Radament napisał/a:
Raziel napisał/a:
Najdłużej przetrwał zbiór zadań z matematyki

Ale taki... Cały? Nie za gruby xD ?

Właściwie to kartka z zadaniami :-P
www.lowking.pl

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-06-23, 07:36   

Ja mam jakieś zakładki z książek i różne takie, ale jak nie mam zakładki pod ręką to biorę jakąś inną kartkę czy coś, choć chodzi za mną od jakiegoś czasu kupno jakiejś ładnej :)

Procella 

Wysłany: 2012-06-23, 10:51   

U mnie raczej co popadnie, nierzadko opakowania po rajstopach :-P

Zdarza mi się też robić STRASZNE RZECZY, w rodzaju kładzenia książki grzbietem do góry czy nawet zaginania rogu kartki.

Kamil 

Wysłany: 2012-06-23, 11:18   

Procella napisał/a:
Zdarza mi się też robić STRASZNE RZECZY, w rodzaju kładzenia książki grzbietem do góry

Nie moge oduczyć tego zwyczaju swojej mamy :-/

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-23, 11:23   

Procella napisał/a:
Zdarza mi się też robić STRASZNE RZECZY, w rodzaju kładzenia książki grzbietem

Czasem też tak robię :D Zwłaszcza gdy odkładam książkę na podłogę, bo nie chce mi sięj uż wyciągać łózka i sięgać na stolik. Ostatnie jednak oprócz strasznych rzeczy, robią jeszcze głupie rzeczy. Położyłam książkę otwartą na danej stronie okładką w dół... I zostawiłam przy otwartym oknie x]

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-06-23, 13:50   

Procella napisał/a:

Zdarza mi się też robić STRASZNE RZECZY, w rodzaju kładzenia książki grzbietem do góry czy nawet zaginania rogu kartki.

To pierwsze też mi się zdarza, głównie wtedy, gdy odkładam książkę 'na chwilę', a znów zapodziałam zakładkę. Kiedyś też zaginałam kartki, ale się oduczyłam.

Czasem robię też inną 'straszną rzecz' - chowam książkę pod poduszkę.

Żabka 

Wysłany: 2012-06-25, 13:06   

Ja swego czasu miałam fazę na robienie zakładek, tzn. jakiś kartonik, kawałek zeschniętego liścia czy jakiegoś kwiatka i z drugiej strony jakiś cytat...
I tak o to tym sposobem dorobiłam się około 30 takich zakładek, które oczywiście są w jakiś książkach nigdy nie do czytanych...
Ostatnio mam taką tendencję, że zaginam róg strony, bo nie mam żadnej zakładki... Ale staram się używać zakładek, a nie jakiś karteczek czy paragonów... Lubię zakładki takie gdzie zawsze mogę coś dopisać :)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Kitty 

Wysłany: 2012-06-25, 13:18   

Jeszcze nigdy w życiu nie zagięłam rogu kartki albo położyłam okładką do góry żadnej z moich ukochanych książek (nie licząc szkolnych podręczników ;-) ). Za to nawyk ten niesamowicie mnie irytuje u mojej mamy. :lol:
Zwykle używam zakładek promujących moją szkołę albo takich ze śmiesznymi hasłami czy bohaterami kreskówek, które przypadkiem znalazły się w moich rękach. :)

Odpowiedz do tematu