Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam, szukam, szukam ... !!!
Autor Wiadomość
Weronika 

Wysłany: 2011-02-07, 17:01   

Poszukuję książki - "Niemieckie niewolnice",nazwiska autorki(bo wiem napewno,że to kobieta).nie znam,wydawnictwo - Amber - jest wogóle takie w Polsce? Wydana była chyba w 2009 albo 2010. Czy ktoś może mi pomóc?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-02-08, 12:51   

Coś musiałaś pokręcić. Tak świeża książka wyskoczyłaby w Internecie, tymczasem wujek Google milczy na ten temat ^^ Jesteś pewna tytułu?

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-02-08, 13:17   

Amber istnieje, wydawał chociażby Władcę Pierścieni czy inne książki Tolkiena. Natomiast o wspomnianej przez Ciebie, Weroniko, książce nie słyszałem. Nie obił mi się ten tytuł o uszy.

Weronika 

Wysłany: 2011-02-08, 13:40   

Tak przypuszczałam,to chyba jakiś przekręt był - Było tak -
W polskiej gazecie,ukazującej się w Niemczech ,znalazłam anons,że ktoś chce sprzedać książkę-beseler,(używaną książkę).Pod tytułem "Polskie niewolnice W Niemczech".Rzecz miała dotyczyć pracujących nielegalnie opiekunek ludzi starszych,sprzątaczek,niań -Polek w Niemczech.Książka miała kosztować - 10 euro.W sumie nie dużo.Było podane konto.I nr telefonu.Przed wysłaniem forsy,zadzwoniłam pod ten numer,odebrał facet,jakoś wykrętnie sią tłumaczył,że niby księżkę napisała jego znajoma,opierając się na własnych przeżyciach i innych osób-kobiet tak w Niemczech pracujących.Chciałam pogadać z tą "autorką"- z jakiegoś powodu okazało się to niemożliwe i wtedy padła nazwa wydawnictwa - chyba Amber..Od tamtej rozmowy dzwoniłam jeszcze z 10 razy pod ten numer w różnych porach dnia,nikt sią nie zgłaszał.Dziwne to wszystko.To było jakieś 6-7 mieś.temu.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-02-08, 13:56   

Jedyne co znalazłam na ten temat to coś takiego. Ale czy ten tytuł ma polski odpowiednik?

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2011-02-08, 14:11   

Mi się nasuwa pytanie, czy książka ma dotyczyć czasów współczesnych czy np. czasów wojennych i kobiet pracujących przymusowo na ternie III Rzeszy...

Weronika 

Wysłany: 2011-02-08, 16:47   

Mi - twoje pytanie jest tendencyjne!
Z mojego postu,można wywnioskować,że rzecz dotyczy teraźniejszości!
Dobra,wiec jeszcze raz - Wodzu,to będzie pomału,tylko do Ciebie,inni już pochytali -
Książka opsuje losy polskich opiekunek ludzi starszych,sprzątaczek,opiekunek do dzieci:pisze ją(ponoć) pani,bezpośrednio zainteresowana czyli - "opiekunka,niania,sprzątaczka".
Czy słyszałeś o opiekunkach ludzi starszych pracująco przymusowo na terenie trzeciej rzeszy?Ja nie.

Do wiedźmy - dziękuję za zaangażowanie się w mój problem.
Namiar na książkę,który podajesz,jest nietrafiony.Słyszałam o tej książce" Spod łóżka".czy jakoś tak,też może być ciekawe.

M 

Wysłany: 2011-02-08, 17:53   

Weronika napisał/a:
Z mojego postu,można wywnioskować,że rzecz dotyczy teraźniejszości!
Faktycznie, nie doczytałem twojej wypowiedzi.

Weronika napisał/a:
Dobra,wiec jeszcze raz - Wodzu,to będzie pomału,tylko do Ciebie,inni już pochytali - Książka opsuje losy polskich opiekunek ludzi starszych,sprzątaczek,opiekunek do dzieci:pisze ją(ponoć) pani,bezpośrednio zainteresowana czyli - "opiekunka,niania,sprzątaczka".
Przytyk z twojej strony uważam za niepotrzebny. Podejrzewam jednak, że gdybyś pisała mniej chaotycznie byłabyś bardziej zrozumiana.

Weronika napisał/a:
Czy słyszałeś o opiekunkach ludzi starszych pracująco przymusowo na terenie trzeciej rzeszy?Ja nie.
To że nie słyszałaś, nie oznacza że takich zjawisk nie było.

Weronika napisał/a:
Namiar na książkę,który podajesz,jest nietrafiony.Słyszałam o tej książce" Spod łóżka".czy jakoś tak,też może być ciekawe.
Podejrzewam, że książka o której cały czas mówisz - najzwyczajniej w świecie nie istnieje. Ewentualnie były plany, że wyjdzie za naszą zachodnią granicą. Próbuj w Niemczech szukać, jeśli ufasz anonimowym pogłoskom ;-)

Ravena napisał/a:
Coś musiałaś pokręcić. Tak świeża książka wyskoczyłaby w Internecie, tymczasem wujek Google milczy na ten temat ^^ Jesteś pewna tytułu?
Dokładnie. Jesli w Google nie ma żadnej informacji, to znaczy, że tego czegoś nie ma. Kiedyś bodaj Bill Gates powiedział, że jeśli nie ma cię w Google, to znaczy, że nie istniejesz :mrgreen:

Procella 

Wysłany: 2011-02-08, 18:05   

Weronika napisał/a:
pisze ją(ponoć) pani

Skoro mówisz, że pisze - to może jeszcze nie wyszła?

Weronika 

Wysłany: 2011-02-09, 18:21   

Bo się qrna,wszyscy szczegółw czepiacie,i mi wątek się zgubił!

Droops 

Wysłany: 2011-02-23, 18:25   

Witam. Mam na oku książkę pana Rolanda Barthes'a pod tytułem "Mitologie". Chciałbym spytać czy warto ją przeczytać Waszym zdaniem. Słyszałem że ta książka porusza temat zapasów rozrywkowych (wrestlingu), lecz nie wiem czy to prawda. Podobno również utwór ten zawiera szereg innych tematów. Mógłby mi ktoś krótko wytłumaczyć jakie tematy zawiera? Po prostu chcę wiedzieć o czym jest to dzieło i czy warto je przeczytać.
Jeśli wstawiłem post w niewłaściwym temacie to bardzo przepraszam. Liczę na odpowiedzi :) .

Michalr 
Oczytany cham

Wysłany: 2011-03-07, 16:43   

Witam,

poszukuję dobrej książki/książek sensacyjnych w stylu powieści o Jamesie Bondzie. Chciałbym, żeby tematyka była podobna do tej z Jamesa Bonda.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-03-10, 16:35   

Hm, może spodoba ci się seria książek Teda Bella "Hawke" "Car", "Szpieg", "Lewiatan", "Skrytobójca"? ^^

Lektury Kawoholiczki

brzoza

Wysłany: 2011-03-25, 20:29   Szukam

Nocny patrol poszukiwany autorstwa Siergieja Łukjanienki.

W Empiku, Merlinie i Gandalfie są niedostępne... Znalazłem anglojęzyczną wersję, ale nie o to mi chodzi.

Znalazłem drugą i trzecią część trylogii, ale z pierwszą mam problemy :/

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-03-26, 05:44   

Może to? http://allegro.pl/nocny-p...1518151161.html

Odpowiedz do tematu