Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam, szukam, szukam ... !!!
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-12-15, 19:46   

Nie, nie. To jeszcze trochę za późno, chodziło mi raczej o coś dość odległego może sprzed roku 1800. Z resztą udało mi się je już wygrzebać. Chociaż w sumie zastanawiam się czy w tamtym okresie takie książki w ogóle powstały... Ale bardzo dziękuje za chęci ^^

Procella 

Wysłany: 2011-12-15, 19:48   

Szkoda, że nie napisałaś od razu, że chodzi o aż tak stare, myślałam, że chodzi tylko o poprzedników Stokera.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-12-15, 19:51   

Przepraszam, wyraziłam się nieprecyzyjnie masz rację.

Bruixa 

Wysłany: 2011-12-15, 22:19   

Tifa Lockhart napisał/a:
Koleżanka poprosiła mnie o pomoc. Temat jej pracy maturalnej to:Motyw dzieła muzycznego w literaturze i jego funkcje. Na razie ma do tego jedną książkę- ''Cudzoziemkę''. Znacie inne takie książki? :)

"Warszawianka" Wyspiańskiego, w której uzyta jest tytułowa pieśń.
"Abaddon - Anioł Zagłady" Ernesto Sábato - nastoletni bohater ciągle słucha "Julii" Beatlesów.
Bohater "Wilka stepowego" Hessego, samotnik, jest wielbicielem Mozarta, ale nie pamiętam, czy pada nazwa konkretnego utworu, którego słucha na koncercie. Dziewczyna, którą poznaje, wprowadza go w świat kabaretów i jazzu, zupełnie dla niego egzotyczny.
Na pewno więcej by się znalazło, ale chwilowo nie pamiętam.

Kamil 

Wysłany: 2011-12-15, 23:34   

Tifa Lockhart napisał/a:
Motyw dzieła muzycznego w literaturze i jego funkcje. Na razie ma do tego jedną książkę- ''Cudzoziemkę''. Znacie inne takie książki?

Pewnie troche nie na temat ale: Murakami. On dużo o muzyce pisze i dla mnie to element istotny choć nie jest to istotne z punktu widzenia akcji, raczej z pkt widzenia budowania klimatu. Mam nawet oddzielną książkę, która traktuje o muzyce u Murakamiego :D

libellle 

Wysłany: 2012-05-01, 23:16   

KŁOPOTY RODU POŻYCZALSKICH - szukam! :)

Witam,

kompletuję właśnie dla córki serię książek Mary Norton o przygodach Pożyczalskich z serii wydanej przez Prószyński i Spółka pod koniec lat 90-tych.

Zwiedziłam już chyba wszystkie internetowe antykwariaty, allegro, świstaka, gumtree, tablicę, podaj.net, biblioNEtkę, Fintę, bookandmore, lubimyczytac, nakanapie... i nie wiem co jeszcze. Ufff...
Mam już 4 części, brakuje tylko tej najważniejszej - pierwszej...

A może przypadkiem ktoś z was posiada rzeczony egzemplarz i jest chętny do odsprzedania go...?
Albo do wymiany?
W swojej desperacji skłonna jestem kupić nowy egzemplarz innej książki na wymianę, byle tylko uzupełnić cykl...

Będę baaaardzo wdzięczna

Aneta
netka78(at)interia.pl

Klapa
Gość
Wysłany: 2012-06-05, 09:17   

Licia Troisi "Kroniki świata wynurzonego tom 3 Talizman mocy" posiada ktoś na sprzedaż?:)

M 

Wysłany: 2012-06-05, 09:21   

Klapa napisał/a:
Licia Troisi "Kroniki świata wynurzonego tom 3 Talizman mocy" posiada ktoś na sprzedaż?:)

Ravena napisał/a:
ja bardzo proszę, żeby nie wklejać linków do aukcji na allegro. Uważamy to za spam, gdy robią to nowi użytkownicy, tym bardziej stali FKowicze powinni przestrzegać tej zasady.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-06-05, 15:38, w całości zmieniany 1 raz  

Klapa
Gość
Wysłany: 2012-06-05, 15:13   

tyle to widziałem;) ale nieco drogo za jedną książkę szukam jakiejś używki:)

BillieJean 

Wysłany: 2012-10-14, 23:03   

Poszukuję książki "Almagest" Ptolemeusza w j.angielskim,jak ktoś ma infomację gdzie ją można zdobyć będę wdzięczna, pozdrawiam

Caroline* 
Dumasoholiczka:)

Wysłany: 2012-10-26, 21:09   

Witajcie.

Szukam książek do matury ustnej. Mój temat brzmi: "Historia jako źródło inspiracji literackiej. Przedstaw różne sposoby nawiązywani a do przeszłości w literaturze polskiej i obcej".
Zamierzam wykorzystać "Potop" Sienkiewicza i "Królową Margot" Dumasa, mam już nawet literaturę podmiotu, ale potrzebuję jeszcze jednej książki z literatury obcej i jednej z literatury polskiej. Tylko z innych epok niż pozytywizm... No i literatury podmiotu też potrzebuję.

I jeszcze jedna prośba: chciałabym przeczytać książkę, w której jednym z bohaterów, najlepiej głównym, jest kot... Czytałam ostatnio świetną książkę o psie "Como, wróć!", ale na książkę o kocie nie mogę trafić:(
Czytał ktoś z was jakąś książkę, w której ważną postacią był kot? Tylko nie podawajcie tytułów bajek:D

Pomożecie?
"dzięki MP3 możesz biegać jak szalony, nie szkodząc piosenkom. Można słuchać Schuberta, bo Schubertowi nic się nie dzieje, choćby człowiek rozbijał się po wszystkich parkach miejskich, zatykając sobie uszy Schubertem. Ale ludzie wybierają co innego (...), co im rytm wybija."
GOLGOTA PICNIC

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-10-26, 21:25   

Hmm. Druon i jego cykl ''Królowie przeklęci'? ''Trylogia rzymska'' Waltariego? A opracowań szukałaś w bibliotece pedagogicznej już? :)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-10-26, 21:34   

Może "Imię róży" i "Krzyżowcy" Z. Kossak?
www.lowking.pl

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-10-26, 22:03   

"Kot w stanie czystym" i "Zadziwiający Maurycy i jego uczone szczury" Pratchetta. Pierwszego chyba nie czytałem (nadrobię, jak nic) a drugą jak najbardziej polecam - teoretycznie dla dzieci a praktycznie to bardzo mądra rozprawa filozoficzna jest, z użyciem jednego kota i kilku szczurów. :D O, proszę, dwa cytaty:

Cytat:
Ludzie tak bardzo lubią oszukiwać się wzajemnie, że wymyślili rząd, by robił to za nich.

Cytat:
Nie można powiedzieć, żeby się zgubił, bo koty nigdy się nie gubią. Po prostu nie wiedział, gdzie znajduje się wszystko co nie jest nim.

:mrgreen:
Caroline*

Caroline* 
Dumasoholiczka:)

Wysłany: 2012-11-01, 12:39   

Nie czytałam żadnej z tych książek, więc nie wiem, o czym są. Jakbyście napisali coś więcej o tych historycznych bardzo by mi to ułatwiło pracę nad egzaminem...

Dzięki, Nieznany. Będę szukać tych utworów. Gdzie można je znaleźć? Tytuły sugerują, że książki są o kotach :D Genialnie:)
Twoja recenzja, NN, jest wielce zachęcająca ;)

BARDZO WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ

Tifa Lockhart napisał/a:
A opracowań szukałaś w bibliotece pedagogicznej już? :)

Nie szukałam jeszcze. Ze szkolnej biblioteki mam "Trylogię Henryka Sienkiewicza. Studia, szkice, polemiki" oraz "Henryka Walezego" Stanisława Grzybowskiego, jak odzyskam moją "Królową Margot" (pożyczyłam krewnej) będę miała jeszcze opracowanie, które jest zamieszczone na końcu. Będę musiała wybrać się w wolnym czasie do biblioteki pedagogicznej ale najpierw... dowiem się, gdzie ona jest :-?

Więc do tych dwóch wybranych książek opracowania już mam. Z "Trylogii Henryka Sienkiewicza" wybiorę artykuł dotyczący "Potopu", a "Henryk Walezy" i opracowanie do "Królowej Margot" pomogą mi w pracy nad "Królową Margot".
"dzięki MP3 możesz biegać jak szalony, nie szkodząc piosenkom. Można słuchać Schuberta, bo Schubertowi nic się nie dzieje, choćby człowiek rozbijał się po wszystkich parkach miejskich, zatykając sobie uszy Schubertem. Ale ludzie wybierają co innego (...), co im rytm wybija."
GOLGOTA PICNIC

Odpowiedz do tematu