Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
BRZEZIŃSKA, Anna - Saga o zbóju Twardokęsku i inne
Autor Wiadomość
Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2012-01-25, 22:29   

Hmmm, czytalam wszystkie czesci jakis czas temu i w duzych odstepach czasu. Moze dlatego mam mieszane udczucia. Nie co do stylu ale klimatu. Te filozofie o umarlych Bogach itp. I Szarka, ciagle jakas pogubiona i niespelniona. To gdzies plynie bardzo wazna , to spi wykluczona na dlugie rozdzialy ... Jakas taka za zimna mi sie wydala. Niesamowicie smutkiem mi tchnelo z tych ksiag. A najbardziej utkwij w pamieci .....Pan Krzeszcz :-/
Saga o Twardokésku raczej nie znajdzie sie na mojej liscie ulubionych ksiazek.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-09-09, 10:26   

Wczoraj skończyłam ''Wody głębokie jak niebo''. Czytało mi się książkę fantastycznie. Nie było tutaj humoru Brzezińskiej, który tak mi się podobał w przygodach Babci Jagódki, książka jest raczej utrzymana w smutnym tonie. Ale skłania do przemyśleń, dlaczego ludzie są okrutni, czy zemsta nie powoduje, że tracimy dla niej życie. Każde opowiadanie to inna, piękna historia. Świat przedstawiony kojarzył mi się z renesansowymi Włochami (nazwy, miasta rządzone przez władców). Myślę, że kiedyś przeczytam to jeszcze raz. :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2014-01-20, 15:48   

Mi również podobała się książka, o której pisze Tifa. Opowiadania były bardzo liryczne, pełne poezji, takie przemyślane. Lubię dobrze napisane opowieści o kobietach, szczególnie z ich punktu widzenia. To prawda, opowiadania mają w sobie atmosferę smutku, ale zauroczyły mnie. I też chyba jeszcze sięgnę po tę pozycję :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-01-20, 16:37   

To wspaniale, że podobało Ci się Auro. :) Bardzo dobrze wspominam tę książkę.

A gdyby ktoś chciał, to w marcu mogłabym puścić ją w obieg z Niewidocznej Biblioteki. :D

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-01-20, 16:53   

Ja, ja! Bardzo proszę :) Wprawdzie czytałam w ubiegłym roku, ale jestem tak zauroczona "Wodami", że z dziką przyjemnością do nich powrócę :)

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-01-20, 23:31   

Bruixa napisał/a:
Ravena odesłała mnie do tego wątku ;-)

I trzy lata później... :lol:

Jeżeli coś Brzezińskiej pojawi się w NB, to ja się chętnie zapoznam, bo "Zbójecki gościniec" jak na razie mi się podoba.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-02-28, 23:49   

Ja się wzięłam za "Twardokęska", potem przerzuciłam się na drugie wydanie, czyli "Plewy" i mnie zemdliło. "Wody..." też, niestety, nie zrobiły na mnie szczególnego wrażenia. Jakieś to takie natchnione, nadęte i przegadane wszystko...

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-03-01, 00:04   

Katya napisał/a:
No może trochę jest przegadane, ale ja jakoś to lubię.

Święte twoje prawo. :) Mnie zniechęciło to, że różnica pomiędzy "Zbójeckim gościńcem" a "Plewami" była olbrzymia. "Gościniec" był żwawy, interesujący, a "Plewy" to takie lanie wody, że wszystko mi opadło. :-/

Czarna Stopa 

Wysłany: 2015-03-01, 08:29   

"Plewy na wietrze" podobały mi się bardzo, ale żeby je porównać do "Zbójeckiego gościńca", musiałbym, podobnie jak Córka, przeczytać obie książki w niewielkim odstępie czasu.
Sama autorka w wywiadzie powiedziała tak:

"Musiałam napisać poprawioną wersję pierwszej części Sagi z dwóch powodów. Po pierwsze, prawnicy NOWEJ interpretują mój kontrakt w sposób skrajnie dla mnie niekorzystny i bez procesu nie mogłabym wznowić tamtej książki ani opublikować nowej wersji pod starym tytułem, a zależy mi, żeby początek historii był dostępny na rynku, kiedy pojawi się na nim zakończenie. Po drugie, podczas prac nad „Letnim deszczem. Kielichem” przeczytałam „Zbójecki gościniec”. Nie mam zwyczaju wracania do starych tekstów i nie rozczytuję się w nich, więc z przykrością i zaskoczeniem odkrywałam potknięcia i ułomności tej książki. Jest na tyle niespójna z resztą cyklu, że wymagała poprawienia."

Cały wywiad:
http://katedra.nast.pl/art.php5?id=1985

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2015-03-01, 11:02   

Ta saga jest w moich planach na najblizsza przyszlosc.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-03-01, 18:35   

Czarna Stopa napisał/a:
"Jest na tyle niespójna z resztą cyklu, że wymagała poprawienia."

Czyli słusznie zrobiłam, porzucając sagę po pierwszym tomie. "Gościniec" czytało się szybko, akcja rozwijała się dynamicznie, było ciekawie. "Plewy" w pełni zasługują na tę nazwę, przegadane, rozbuchane bezsensownie czytadło. Jeśli taka jest reszta sagi - patrz zdanie pierwsze tej wypowiedzi. ;)

Odpowiedz do tematu