Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Krowa Matylda
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2018-05-13, 22:53   Krowa Matylda

Sympatyczna Krowa Matylda - jak to krowa - mieszka na wsi w sąsiedztwie świń i kur. Jej zawadiacka natura nie pozwala jej jednak wieść nudnego życia w oborze...
Nieświadoma swych gabarytów, niezdarna Matylda. co rusz wpada na pomysły, które wywracają do góry nogami życie nie tylko mieszkańców zagrody, ale i całej wsi.

Wydawnictwo Media Rodzina już od paru lat wydaje książki o Matyldzie, których autorem jest Alexander Steffensmeier. Słyszałam o nich co prawda przy okazji jakichś tam szkoleń czy wykładów, ale jakoś zawsze było mi z tą Matyldą nie po drodze, coś innego zainteresowało, coś innego wpadło w łapki. W końcu jednak koleżanka z biblioteki dziecięcej poleciła mi książkę dla mojego dwulatka, więc wzięłam.
Skoro wzięłam, to przejrzałam, zaczęłam czytać i... pękałam ze śmiechu.
Matylda jest fantastycznie narysowana, to po pierwsze. Zwierzęta gospodarskie z tak fantastycznie oddaną mimika i w takich anturażach, że nie sposób się choćby nie uśmiechnąć.
Jest świetnie opowiedziana, to po drugie.
I chociaż to lektura dla młodszych dzieci, dorośli doskonale się mogą przy niej bawić, to po trzecie. Potwierdzone własnym przykładem.
A po czwarte wykorzystuję ją teraz na wszystkich zajęciach bibliotecznych i zawsze jest to strzał w dziesiątkę. Matylda wspinająca się na drzewo, z którego potem nie może zejść, mająca kłopoty z zasypianiem, szukająca zakopanych skarbów, czy Matylda wybierająca się na urlop to historie, które w połączeniu z doskonałą ilustracją - działają na dziecięcą wyobraźnię.
Ze swojej strony polecam bardzo, bardzo :-)

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu