Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Koontz, Dean
Autor Wiadomość
Dolly 

Wysłany: 2012-02-24, 00:43   Koontz, Dean

W kategorii kryminał - thriller - horror nie może zabraknąć tego autora. Koontz jest doskonały w swym fachu, idealnie operuje słowem pisanym, tworzy grozę, wzmaga napięcie.
z książek Koontza mam na półce:

- Ostatnie drzwi przed niebem - niesamowita książka, polecam każdemu i nie tylko miłośnikowi Koontza.

- Intesywność - czytałam ten wyśmienity thriller bardzo trzymający w napięciu może z 10 razy i nadal mi się nie znudził. Fenomen w swym gatunku, gorąco polecam!!!!

Nie przeczytałam jeszcze, a czkają na swą kolej:
- Przepowiednia
- Apokalipsa
- Dar widzenia
- Trzynastu apostołów
- Oszukać strach
- Anioł stróż

A wy co myślcie na temat literatury Deana Koontza??? Czytał ktoś może jego książki... i jak wrażenia???

Goldi_91 

Wysłany: 2012-02-25, 12:08   

Czytałem ''Dar widzenia''. Szczerze mówiąc książka dość dobra, ale czułem dość spory niedosyt. Ze względu na akcję poleciłbym ją bardziej fanom Harry'ego Pottera, gdyż jest bardzo delikatna pod względem wydarzeń, choć niektórzy być może właśnie to cenią. Czekałem i czekałem aż się rozwinie akcja... w końcu się domyśliłem, że chyba już trwa :mrgreen: . Zawiera oczywiście elementy humorystyczne w stylu Koontza (Elvis Presley i tak dalej). Ja osobiście jestem fanem dużo mroczniejszej literatury :mrgreen: Oczywiście podejrzewam, iż bardzo wiele osób się nie zgodzi z moją opinią. Jeżeli lubisz twórczość tego autora, to myślę, że możesz być zadowolona z treści. Ja natomiast stwierdziłem, że to nie dla mnie...

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-02-25, 18:14   

Dolly napisał/a:
- Intesywność - czytałam ten wyśmienity thriller bardzo trzymający w napięciu może z 10 razy i nadal mi się nie znudził. Fenomen w swym gatunku, gorąco polecam!!!!

I tu się podpisuję. Jest to jedyna książka Koontza, która tak bardzo utkwiła mi w pamięci i jedyna, do której powróciłam po jakimś czasie. Co ciekawe, chociaż już znałam zakończenie, powieść nadal trzymała w napięciu, do ostatniej strony. Świetnie budowany klimat to wielka zaleta "Intensywności".

Lektury Kawoholiczki

Saule 

Wysłany: 2012-03-27, 12:15   

Przeczytałam cztery jego książki - "Groza", "Ściana strachu", "Tunel strachu" i "Jedyna ocalona". Na pewno są one całkiem dobrze napisane, sprawnym językiem, ale z tą grozą i budowaniem napięcia tutaj trochę słabo.

Dolly 

Wysłany: 2012-04-15, 10:49   

Jesli chodzi o Koontza to wypożyczyłam ostratnio:

Niezniszczalny
Mroczne popołudnie
Zwierciadło śmierci (jestem już w połowie)
i Nieznajomi

Czytał ktoś może już którąkolwiek z tych powieści?? ;)

mimoza 
człowiek demolka

Wysłany: 2014-08-02, 22:48   

Jestem dopiero na etapie poznawania tego autora, ale już mnie wciągnął. Ostatnio czytałam Intensywność - w jeden dzień, który był dla mnie upstrzony wielkimi wrażeniami.

Odpowiedz do tematu