Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polećcie podobne.
Autor Wiadomość
Rosmerta 

Wysłany: 2012-02-04, 17:28   Polećcie podobne.

Od jakiegoś czasu lubię czytać książki z tematyką kościelną w tle ( bądź na pierwszym planie) mam tu na myśli książki kontrowersyjnie opisujące kościół, duchownych, intrygi Watykanu. Czytałam Rodzinę Borgiów, Cienie purpury niedawno skończyłam czytać Filary ziemi. Czy ktoś mógłby mi polecić coś w tym stylu? :zlo Ponadto ( po Filarach ziemi) zainteresowałam się tematyką średniowiecza, szukam podobnych powieści, o władzy, królach, intrygach i trudach średniowiecznego życia.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-02-04, 18:27   

Witaj, Rosmerto. :) Zapraszam do działu powitalnego, przywitaj się z nami i czuj się dobrze na FK. A wracając do Twojego pytania, to polecam Ci bardzo dobrą moim zdaniem książkę Falconesa "Katedra w Barcelonie", jest dość podobna do "Filarów", ale w przeciwieństwie do nich tłem dla zmyślonej fabuły jest prawdziwa budowa jak najprawdziwszej katedry Maria del Mar w Barcelonie. :) Generalnie polecam książki z serii historycznej wydawnictwa Albatros -> http://www.wydawnictwoalb...toryczna,F.html :)
Caroline*

carpintero 
carpintero

Wysłany: 2012-02-08, 11:22   

No bez wahania polecam w temacie wtedy "Imię Róży" Umberto Eco. Jest kościół, jest średniowiecze, jest intryga. A poza tym książka świetnie napisana!!

Cthulhu 

Wysłany: 2012-02-08, 11:48   

Może Dan Brown?

beakwi
www.ebooksearch.pl

Wysłany: 2012-02-08, 11:49   

Folet napisał kontynuacje "Filarów" (w pewny sensie, bo książka dzieje się później): "Świat bez końca". Niestety nie mogę jej polecić, dla mnie była nieznośnie naiwna i zupełnie niezgodna z prawdą historyczną. Niektórzy jednak ją sobie chwalą. Czyta się ją wartko i łatwo, jak wszystkie jego książki.

beakwi
www.ebooksearch.pl

Wysłany: 2012-02-08, 11:51   

I jeszcze całą serię Maurice Druon o średniowiecznych władcach.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-08, 12:26   

Ja ostatnio czytałam "Mgły Avalonu" - feministyczne podejście do legendy arturiańskiej. Tam dość mocno ściera się stara wiara w Boginię z młodym chrześcijaństwem, może ci się spodoba.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Rosmerta 

Wysłany: 2012-02-11, 18:42   

Królów przeklętych Druona własnie czytam, czekam aż się zwolni w bibliotece 5 tom, Świat bez końca czytałam, podobała mi się, głównie dlatego że jak napisał beakwi łatwo się ją czyta. Dzięki Córa, na pewno przeczytam Mgły, chyba już gdzieś o tym słyszałam.

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2012-02-20, 14:11   

Polecam "Krystynę, córkę Lavransa" :) "Olaf, syn Auduna" tej samej Autorki też był ciekawy, choć już mniej. Akcja toczy się w średniowiecznej Norwegii, sporo tam o codziennym życiu właśnie.

Co prawda ni czytałam, ale słyszałam dobre opinie o "Księdze Małgorzaty".

A co do religii, to kiedyś widzialam w Empiku książkę o papieżycy Joannie - "Której imię wymazano". Raczej to nie jest wyjątkowe dzieło, ale na pewno będzie sporo o religii (choć Joanna to prawie na pewno postać wymyślona).

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-20, 20:35   

Aura, "Której imię wymazano" to świetna powieść. Ja akurat polecam ją z czystym sumieniem, tym bardziej że świetnie pasuje do

Rosmerta napisał/a:
książki kontrowersyjnie opisujące kościół, duchownych, intrygi Watykanu

"Księga Małgorzaty" to miła powieść, i realia przedstawia całkiem nieźle, natomiast pełna jest aniołów stróżów i innych cudów, więc wkraczamy na trochę mniej pewny grunt.

W klimatach średniowiecza niezły jest jeszcze "Medicus" Noah Gordona. To pierwsza część trylogii, ale tylko ta dzieje się w XI w. Tego samego autora "Medicus z Saragossy" i "Rabin".

Aha, i jeszcze Barry Unsworth "Opowieść o czynach złego ducha" i "Tajemnica Madonny". Te dwie ostatnie to takie prawie kryminały, "Tajemnica" dzieje się na przestrzeni kilku wieków, od XV do współczesności.

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2012-02-21, 12:59   

O, skoro polecasz, to postaram się ją upolować :)

Nie przyjrzałam jej się zbyt dokładnie :oops:

To jeszcze polecę cykl powieści piastowskich Karola Bunscha.

Koyot_com_pl

Wysłany: 2012-02-22, 10:58   

A może Browna "Anioły i Demony" ? Wg mnie bardzo dobra propozycja z tłem religijnym,zresztą podobnie jak słynny,chociaż moim zdaniem nieco gorszy "Kod Leonarda".

carpintero 
carpintero

Wysłany: 2012-02-22, 17:56   

A może po prostu Apokryfy Nowego Testamentu?? :mrgreen:

Dana Browna osobiście nie polecam. Czyta się szybko, i to w sumie jedyny atut jego książek... :P

Goldi_91 

Wysłany: 2012-02-26, 20:31   

Przeczytaj ''Byłem księdzem'' a na pewno nie pożałujesz. Jest to książka pisana przez byłego księdza jak sam tytuł sugeruje. Skończyłem ją czytać kilka dni temu, ale zostanie mi w pamięci na bardzo długo. Dan Brown ze swoim 'Kodem...' oraz 'Aniołami...' do pięt mu nie dorasta. Warto też poczytać o losach ''Romana Jonasza'', bo pod takim pseudo pracuje (pracował) autor. Z tego, co wiem, to kościół zaproponował mu takie potężne pieniążki za milczenie, iż zaniechał pisania kolejnej książki na temat swoich przeżyć z seminarium oraz 3 letniego służenia Bogu. Jest aktualnym członkiem Ruchu Odnowy Kościoła Katolickiego w Polsce Ja osobiście podzielam jego zdanie... Wierzyć należy w Boga, a nie instytucje kościelne, które są zbyt komercyjne ! Ta książka jest jedyna w swoim rodzaju ! POLECAM :!:

Dodam jeszcze, że nie napisał ją zawodowy pisarz, lecz ksiądz zgorszony instytucjami Kościoła Katolickiego. Nie znajdziesz w niej żadnych intryg oraz ''quizów'' jak u Browna. Czyste słowo, czysta prawda napisana dość prostym językiem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-27, 10:46   

Goldi_91 napisał/a:
Przeczytaj ''Byłem księdzem'' a

Dla mnie to taka trochę książka-yeti, co to wszyscy o niej słyszeli, a nikt nie widział. Przeróżne rzeczy na temat treści sobie opowiadano swego czasu...
Poszukam, może teraz łatwiej ją dostać. :)

Odpowiedz do tematu