Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Collins, Suzanne: "Igrzyska śmierci"
Autor Wiadomość
awalanz

Wysłany: 2012-11-23, 08:01   

Ja nawet nie wiedziałem, że jest drugi tom tej książki :D

Julietta 

Wysłany: 2012-11-27, 11:13   

awalanz napisał/a:
Ja nawet nie wiedziałem, że jest drugi tom tej książki :D

jaja sobie robisz??

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-11-29, 09:39   

Sierota ze mnie. Nie wiem dlaczego miałam temat w ignorowanych i dziwiłam się, że nie wyświetla nowych postów w temacie. -_- Jakoś nie lubię głosu Anny Dereszowskiej. I ciągle miałam wrażenie, że nawet zwykłemu zdaniu nadaje płaczliwą wymowę. Wczoraj w nocy skończyłam ''Kosogłosa''. Tak jak pierwszą część zdobyłam ją w formie audiobooka. I stwierdzam, że coraz bardziej podoba mi się słuchanie książek. Oczywiście przekładam nad to zapach, dotyk kartek. :) Ale audiobooki to fajna sprawa jak spaceruję po parku albo jak moja współlokatorka rano śpi i nie chcę jej budzić paląc światło.
Zacznę od ''Igrzysk śmierci''. Zapoznałam się z tą książką już po obejrzeniu filmu, co było błędem i czego bardzo nie lubię. Ale więcej już tak nie zrobię. Przygody Katniss pochłonęły mnie całkowicie. Nie mogłam skupić się na czytaniu niczego innego, nawet jadłam śniadania ze słuchawkami na uszach. :D Autorka wykreowała ciekawy świat, szkoda tylko, że nie opisała jak wyglądają też inne kontynenty. Podziwiam główną bohaterkę za jej hart ducha. We wtorek skończyłam ''Kosogłosa''. Ta część jest o wiele smutniejsza od dwóch poprzednich tomów. Widać tutaj jak wojna odciska swoje piętno w ludzkich umysłach. Szkoda mi było Katniss. A także mieszkańców Dystryktów i mimo wszystko Kapitolu. Zdenerwowałam się kiedy padł pomysł zrobienia
Spoiler:
Głodowych Igrzysk z dziećmi z Kapitolu. Rozumiem, że Ci, którzy musieli wcześniej wysyłać swoje potomstwo na śmierć chcieli zemsty, ale to by doprowadziło po prostu do zamiany ról.
Myślę, że przypomnę sobie coś jeszcze i dopiszę potem do tematu. :D

Kamil 

Wysłany: 2012-12-12, 12:03   

o, to jest dobre:
http://www.youtube.com/watch?v=_hp_xsUg9ws

:)

Julietta 

Wysłany: 2012-12-12, 14:55   

hehe, nie widziałam tego :P

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-12-12, 17:30   

Świetne :lol:
Caroline*

Julietta 

Wysłany: 2013-01-17, 13:34   

A tak bardziej filmowo, to ta dziewczuszka - Jennifer Lawrence dostała nominacje do oscara :D

Camena

Wysłany: 2013-01-31, 22:13   

Igrzyska... zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Chociaż zasadniczo już wyrosłam z literatury młodzieżowej, to od czas do czasu lubię do niej wrócić. Ma w sobie coś, czego zdecydowanie brak bardziej dorosłej beletrystyce.
Głodowe Igrzyska jeszcze kilka dni po skończeniu lektury nie chciały wyjść mi z głowy i nie było mowy o ty, by zacząć nową książkę... (Tak już czasem mam.)

Lektury, takie jak ta, mocno uświadamiają mi, jak ogromne szczęście mamy, że żyjemy sobie spokojnie w kraju, który wyrwał sie przeszło dwie dekady temu z reżimu radzieckiego, że nie targają nim żadne wojny, panuje demokracja, a nad głową nie wiszą nam portrety władcy absolutnego.
Mam nieodparte wrażenie, że Susanne Collins napisała bardzo ważną książkę i dobrze, że stała się ona popularna. Oby tylko dzisiejszym nastolatkom, którzy po nią sięgają, nie zabrakło inteligencji, niezbędnej do zrozumienia tej książki, analogii i metafor, jakie w sobie kryje. Staram się być dobrej myśli, chociaż z autopsji znam przypadek, w którym liczenie pocałunków i kibicowanie Peecie było motywem przewodnim wrażeń z lektury ... :evil:

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-02-01, 11:43   

Camena napisał/a:
Mam nieodparte wrażenie, że Susanne Collins napisała bardzo ważną książkę i dobrze, że stała się ona popularna.

Mnie dla odmiany się wydaje, że Collins napisała porządnie jeden tom tej książki. Tom drugi to była powtórka z rozrywki, choć jeszcze trzymała poziom. Tom trzeci natomiast przynudzał, główna bohaterka znienacka zrobiła się irytująca i rzeczywiście właściwą akcję przesłania kibicowanie jednemu lub drugiemu chłopaczkowi.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Julietta 

Wysłany: 2013-02-01, 11:44   

Camena napisał/a:
Igrzyska...
Mam nieodparte wrażenie, że Susanne Collins napisała bardzo ważną książkę i dobrze, że stała się ona popularna. Oby tylko dzisiejszym nastolatkom, którzy po nią sięgają, nie zabrakło inteligencji, niezbędnej do zrozumienia tej książki, analogii i metafor, jakie w sobie kryje. Staram się być dobrej myśli, chociaż z autopsji znam przypadek, w którym liczenie pocałunków i kibicowanie Peecie było motywem przewodnim wrażeń z lektury ... :evil:

Witaj, mam podobne zdanie :)
Czytałaś dalsze części?
Jakoś tak dziwnie porzuciłam czytanie przy drugim tomie, ale może wrócę przed premierą filmu :P

Kamil 

Wysłany: 2013-02-01, 12:26   

Julietta napisał/a:
Jakoś tak dziwnie porzuciłam czytanie przy drugim tomie, ale może wrócę przed premierą filmu

Ja drugi tom skończyłem, ale już ciężko było. Po trzeci nigdy nie sięgnąłem.
Katnis stała sie strasznie irytująca, wątek romantyczny tandetny i męczący, skutecznie odciągnął uwage od ważniejszych treści.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2013-02-01, 13:21, w całości zmieniany 1 raz  

Camena

Wysłany: 2013-02-01, 12:26   

Julietta napisał/a:
Czytałaś dalsze części?

Ciurkiem, jedna po drugiej, by nie wybić się z rytmu. Moja opinia jest całościowa - a im dalej w las, tym więcej przenikliwości potrzeba. (Choć fabularnie tendencja jest leciutko spadkowa - niemniej jednak nie na tyle, aby w jakiś wyraźny sposób rzutowało to na lekturę.)

Julietta 

Wysłany: 2013-02-01, 12:35   

kenaz napisał/a:
Julietta napisał/a:
Jakoś tak dziwnie porzuciłam czytanie przy drugim tomie, ale może wrócę przed premierą filmu

Ja drugi tom skończyłem, ale już ciężko było. Po trzeci nigdy nie sięgnąłem.
Katnis stała sie strasznie irytująca, wątek romantyczny tandetny i męczący, skutecznie odciągnął uwage od ważniejszych treści.

U... Własnie to mi się podbało, że ten wątek był na dalszym planie, a wybijały się te społeczne, antyutopijnie itd. :?
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2013-02-01, 13:22, w całości zmieniany 1 raz  

Kamil 

Wysłany: 2013-02-01, 13:18   

Cytat:
U... Własnie to mi się podbało, że ten wątek był na dalszym planie, a wybijały się te społeczne, antyutopijnie itd. :?

Może i był na dalszym, ale miał większą siłę rażenia :lol:

Julietta 

Wysłany: 2013-02-05, 14:30   

cóż... już nie raz potwierdzone, że sprzedaje się taniocha :P

Odpowiedz do tematu