Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Collins, Suzanne: "Igrzyska śmierci"
Autor Wiadomość
Renata122 

Wysłany: 2012-02-16, 17:47   

Oj dziewczyny, jeśli chodzi o zdobycie 3 części tą drogą to powiem wam, że będzie ciężko.. Wiem, bo sama próbowałam i niestety nieskutecznie.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-16, 18:17   

Złapałam trylogię po angielsku. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

elemental 
elemental

Wysłany: 2012-02-17, 13:33   

Jestem w posiadaniu części trzeciej w pdf i mp3. Ale ciiii... jak coś to na priv ;)

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2012-02-22, 07:37   

A czy ja mogę prosić o drugą część na priv? Pierwsza była fajna. Tzn. nie jest to traktat filozoficzny, ale jest dobrze napisana, utrzymuje tempo, są elementy zaskoczenia i zmusza do jakiś przemyśleń. Chętnie dowiem się co było dalej.

Renata122 

Wysłany: 2012-03-10, 23:45   

Ja również zdobyłam 3 część jakby ktoś chciał to służę pomocą :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-03-11, 15:47   

Przeczytałam część drugą.
Spoiler:
Pomysł z ponownym wysłaniem zwycięskich trybutów na arenę nieco mnie rozczarował,
ale muszę przyznać, że drugi tom utrzymuje dobre tempo pierwszego. Czyta się przyjemnie, wciąga i nie nudzi. :) Bardzo jestem ciekawa części trzeciej.

Renata122 

Wysłany: 2012-03-11, 20:58   

Podejrzewam, że tym bardziej nie zawiedzie. W końcu rozwikła cały problem. I z powstaniem dystryktów i z miłością Katniss. :P

KwaśnaŚliwa 

Wysłany: 2012-03-16, 23:06   

A czy mogłabym prosić na priv, bo nic nie dostałam :(.

annaK 

Wysłany: 2012-04-03, 20:54   

Fajna jest ta trylogia :) ) Na prawdę. I nie jest to ksiązka tylko dla młodziezy wbrew temu, co sie niektórym wydaje.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-04-04, 05:06   

Mam na to okropną ochotę. Jeśli nie kupię książki na wiosnę, to choć film obejrzę. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-04-08, 20:13   

Skończyłam dzisiaj "Kosogłosa" i odczuwam lekkie rozczarowanie trzecią częścią trylogii.
Spoiler:
Przede wszystkim, znikło to, co interesujące, czyli wymyślne okrucieństwo Kapitolu. Sprowadzony nagle do małego punkciku na mapie Panem, broniącego się przed ogarniającą dystrykty rebelią, jest o wiele mniej ciekawy.
Akcja - trudno mi powiedzieć, czy nagle przyspieszyła, czy zwolniła. Z jednej strony dzieje się wiele, rebelia rozwija się z rozmachem, ale z drugiej czytelnik zostaje wrzucony w schemat walka-szpital, powtarzający się raz po raz.
Końcówka najsłabsza, ale to jest wiadome, że trudno jest nagle pokończyć wątki rozwijające się przez trzy tomy. Szereg śmierci, pozwalający pozbyć się części postaci, niestety nie rozwiązuje sprawy.
Epilog dodatkowo banalizuje całość, miałam wrażenie, że czytam źle przepisany monolog końcowy Sarah Connor z Terminatora. I żyli razem długo i szczęśliwie, pełni niepokoju o przyszłość.

Mimo wszystko polecam, warto przeczytać, żeby dopełnić trylogii.

Renata122 

Wysłany: 2012-04-24, 17:06   

A ja tak zwlekałam z tą 3 częścią do premiery i w końcu przyznam wam się, że nadal nie zaczęłam jej czytać. :P Ale jak skończę "Strażników historii" to biorę się za "Kosogłosa" !! :P

Kamil 

Wysłany: 2012-05-17, 10:23   

Przeczytałem "Igrzyska śmierci". Rzeczywiście całkiem dobra książka, ciężko się oderwać a o to głównie chodzi. A i nie głupia. I wątek romansowy nie denerwuje. Tylko czemu tytuł to "Igrzyska śmierci" a nie "Głodowe igrzyska"? W treści książki pada właśnie takie sformułowanie. Oceniam 7 na 10. Szału nie ma tak jak z Potterem (albo ja za stary), ale spokojnie może stać na półce "młodzieżowe-dobre" zaraz obok.
Chętnie sięgnę po następne tomy.

Wszystkie części kupiłem za 50 zł, nowe :) Papier biały, dobry jakościowo, okładki ze skrzydełkami, każda po około 360 stron (to tyle tekstu co 450 a może nawet 500 stron z Fabryki Słów). Tylko taka jakaś sztywna i ciężko trzymać.

Oprawa graficzna też bardzo mi się podoba, proste, estetyczne okładki, miła odmiana od efekciarskich z FC czy Runy (co nie znaczy złych, bo często mają świetne).

Dziwna rzecz zrobiła sie u mnie na koncie w LC, licznik pokazuje jedną książkę... :-( Głupie LC.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-05-17, 12:47   

kenaz napisał/a:
to "Igrzyska śmierci" a nie "Głodowe igrzyska"

Też się nad tym zastanawiałam, ale, co ciekawe - nie wiem, może to kwestia przyzwyczajenia, tyle razy już ten tytuł słyszałam - uznałam, że "Igrzyska śmierci" dobrze brzmią. No i chwytliwe chyba bardziej. :D

kenaz napisał/a:
Głupie LC.

A muli ostatnio tak, ze szkoda gadać... :-/

domi 

Wysłany: 2012-06-28, 19:51   

A wg. mnie ta 3 część nie była znowu taka młodzieżowa. Teoretycznie taka tam opowiastka, młodzi bohaterowie, miłość w tle..ale jak spojrzeć głębiej..Mi się 3 część podobała najbardziej. Chciałam film obejrzeć, ale w necie ciągle nie ma. :evil:

Odpowiedz do tematu