Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maciąg Robb "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę&qu
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-12-03, 16:55   Maciąg Robb "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę&qu

Tytuł: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę
Autor: Robert Maciąg
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: Grudzień 2008
ISBN: 978-83-7506-220-5
Liczba stron: 184

Za opisaną w tej książce podróż rowerem do Chin i Azji Południowo-Wschodniej autor otrzymał nagrodę Traveler przyznawaną przez National Gerographic. Robert Maciąg rozpoczął swoją samotną wyprawę w lutym 2004 roku. Przez pięć miesięcy pokonał rozległe tereny Chin, górzyste obszary Wietnamu, piaszczysto-błotniste drogi Kambodży i dżunglę Laosu. Dysponując dziennym budżetem w wysokości zaledwie 25 złotych przejechał 7 tysięcy kilometrów. Jego dietę stanowiły ryż, makaron, ale także gotowane węże i koniki polne. W czasie podróży zrobił prawie 2 000 zdjęć i poznał tereny dalekie od centrów turystycznych. ("National Geographic")
Robert Maciąg - urodzony w 1974 roku we Wrocławiu. Mieszka w Londynie - stąd imię zmienione na Robb. Z zawodu pedagog specjalny; pracuje z dziećmi. Z zamiłowania podróżnik i fotograf. Wyjechał z Polski w roku 2001 w podróż i... jakoś do tej pory nie wrócił na stałe. W roku 1997 przejechał południową drogą do Nepalu, by stanąć u podnóża Mount Everestu. Potem były kolejno: Bałkany, USA, ponownie Nepal, Turcja, Chiny i Azja Południowo-Wschodnia, a ostatnio rowerowa podróż do Indii.

Za: Merlin.pl

No i kolejna pozycja do Biblioteczki Podróżnika. Wiele osób mówi, że warto. A jak wiele osób mówi to znaczy, że jest to albo Vox Dei albo wielkie głupstwo. Sami musicie sprawdzić ;-)

Lektury Kawoholiczki

Spotkanie:)
Gość
Wysłany: 2009-05-25, 11:54   

można przyjść na spotkanie i się przekonać:
http://www.mbp.katowice.p...kspotkania_2009

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-01-06, 08:49   

Chociaż mam sporo książek z serii Poznaj Świat, książka Robba Maciąga nadal jest na mojej liście zakupów. Nadal leży w księgarni i czeka. Być może już niedługo. W każdym razie taka edycja książek podróżniczych to jest coś pięknego.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-01-06, 15:08   

Zdecydowanie, te ksiazki są fantastycznie wydane, aż chce się po nie sięgnąć! cieszy mnie również i to, że w tej serii wznowiono Fiedlera, kóry przecież pisał znakomicie i z pewnością zasługuje na piękne, błyszczące wydanie. No i ze starych wydań Fiedlerowskich podreperowano jakość zdjęć, cudnie to wszuystko wygląda. Przyznam, że po "Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę", choć zakupiłam do biblioteki, jakoś nie miałam okazji do tej pory sięgnąć. Ale ta książka czeka, jak wiadomo dalekowschodnie klimaty są mi bliskie, więc na pewno w którymś momencie książka mi w łapki wpadnie :)

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-01-06, 16:34   

Ravena napisał/a:
cieszy mnie również i to, że w tej serii wznowiono Fiedlera

Wznowiono już 3 książki Fiedlera a ponoć czwarta jest w planach. :)

Odpowiedz do tematu