Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świetne okładki książek
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-02, 20:59   Nie okładka zdobi książkę, ale...

... ale czy pamiętacie z Waszych czytelniczych doświadczeń książki, które przyciągnęły was nie interesującą fabułą czy nazwiskiem autora, ale właśnie projektem okładki? Szczególnie intrygującym czy po prostu pięknym estetycznie?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-02, 21:06   

Miasto śniących książek! :) Po prostu genialna okładka, przypominająca stosy ułożonych na sobie książek a w centrum umieszczono przesympatycznego stworka - buchlinga.

Piękna okładka, ale zawartość również.

Utopiste

Wysłany: 2008-11-06, 19:55   

"Cień wiatru" ma fantastyczną okładkę i to ona w dużej mierze zwróciła moją uwagę. Zawartość była jeszcze lepsza :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-08, 13:01   

Ja szczerze mówiąc jeśli idę do księgarni to pierwsze co zwracam uwagę na opracowanie graficzne książki. Rzadko się zdarza że kupuję książkę która nie ma ciekawej okładki, no chyba że wiem że książka jest świetna, ale wtedy też zwykle okładki są piękne i dopracowane w każdym szczególe.

Jeśli chodzi o okładki to bardzo denerwujące są napisy na nich: "Dla fanów...." burzą piękno okładki. Ni z gruszki ni z pietruszki wydawcy wstawiają takie duperele :/ no, ale tego nie da się niestety obejść.

Jeśli chodzi o konkretne przykłady to ogromnie podobała mi się okładka "Diuny" - tego nowego wydania. :mrgreen:

— Joe Black

Erendis 

Wysłany: 2008-11-09, 12:43   

Mój faworyt to ,,Pachnidło" - wydanie w twardej oprawie, biało-brązowe, z taką cudowną czcionką, przepiękne. I uwielbiam jeszcze dwutomowe wydanie "Opowieści z Narnii" (:
my home is your head

Lumen 
Zimowy spioch

Wysłany: 2008-11-10, 00:10   

Mnie sie zawsze rzucają w oczy okladki Supernovej. Może dlatego że Sapkowskiego wydawali. Potem przez jakis czas kusilam sie na to co wydawali bo czekiwalam ze bedzie równie dobre...

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-15, 13:02   

Ostatnio najbardziej mnie zachwycily okladki:
1. "Pachnidla"
2. Paullina Simmons "Jezdziec miedziany". Najstarsze wydanie w czarnym odcieniu z posagiem opisywanym w poemacie Puszkina i twarzami glownych bohaterow.
3. Phillipa Gregory "Meridon"
4. Lisa See "Milosc Peonii"
5. Isabel Allende "Ines, pani mej duszy"
6. Angielskie wydanie "Bridy" Paulo Coelho - odwrocona kobieca postac w pieknej sukni wsrod morza traw.
Wiecej grzechow nie pamietam... :D

algreholt 

Wysłany: 2009-01-28, 21:34   

Okładki Pratchett'a za to że są kolorowe i takie bajkowe, a tak naprawdę to nie zwracam uwagi na okładki, bardziej mnie interesuje autor :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-04-19, 09:35   

Nie ksiązka zdobi okładkę, ale są okładki, które przemawiają bardziej niż najlepsza recenzja. :) Przykład:

Strzyga 
zębata królewna

Wysłany: 2009-04-19, 11:04   

prawda jest taka, że gdy idę do biblioteki nie mając ze sobą mojej listy książek do przeczytania i szukam czegoś ciekawego, to mój wzrok przebiega po okładkach i grzbietach i niejednokrotnie udało mi się w ten sposób zdobyć ciekawą książkę. oczywiście, są książki ze wspaniałymi okładkami i nudnym opisem, również nie odpowiadające mojemu aktualnemu nastrojowi czy po prostu gustowi. wtedy odpuszczam. ale dzięki ciekawej okładce odkryłam całkiem niezłe książki.
najważniejsze jednak, to nie kierować się tylko i wyłącznie okładką ;)

Utopiste

Wysłany: 2009-04-19, 11:06   

Zgadzam się z Uczniem w stu procentach, to jest jedna z najpiękniejszych okładek jakie widziałam i choćby dla niej warto mieć książkę na półce ;-)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-04-19, 14:24   

Mnie urzekła okładka do "Złodziejki książek" i przyrzekłam sobie, że któregoś dnia włączę tę powieść do swojego księgozbioru. Bardzo pięknie wydana. Treściowo nie ustępuje zresztą edycji.

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-04-19, 14:47   

Strzyga napisał/a:
najważniejsze jednak, to nie kierować się tylko i wyłącznie okładką ;)

Oczywiście, że nie, ale czasem są takie okładki, które tak urzekają, że aż się chce książkę przeczytać. Rzadko się takie zdarzają, ale bywają. W wielu przypadkach jednak piękna okładka niesie ze sobą równie dobrą treść. Ja przynajmniej się dotychczas, w tych kilku przypadkach, kiedy zdarzyło mi się kupić książkę po okładce, nie zawiodłem.

rygor
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 18:36   

Ostatnio w księgarni moją uwagę również przykuła ta książka, Uczniu. Choć mnóstwo teraz pięknie wydanych powieści, i to nie tylko nowych. Najnowsze wydania starych książek naprawdę cieszą oczy... Mam jednak nieodparte wrażenie, że to powoli zaczyna przekraczać granice i niedługo w tym wszystkim treść będzie najmniej ważna. Piękne, ilustrowane wydania w formacie A4 są chyba przeznaczone dla fanów danej powieści do postawienia na półce, natomiast do samego czytania nie są wygodne. W każdym razie ostatnio moją uwagę zwróciła np. "Diuna" (i inne książki cyklu) w nowej odsłonie, nie wspominając o "Władcy pierścieni", którego różne wydania mogłyby zapełnić sporą część biblioteki ; ). Zresztą WP to niezłe pole do popisu dla grafików. Ja mam książkę "Silmarillion" dużego formatu z ilustracjami i rzeczywiście robi niezłe wrażenie.

Natomiast odnośnie zwodniczości okładek, podam jeden przykład - "Czarne światło" E. Hand. Mała książeczka o czarnej okładce z niewielkim rysunkiem zwróciła moją uwagę w bibliotece. Opis też wydał się interesujący. Napiszę krótko: trzymajcie się od tej ksiażki z daleka. Beznadziejna.

karinka 
gamoniowa ;)

Wysłany: 2009-04-23, 10:26   

ja to chyba jestem inna
bo ja nie lubie tych okladek, ktore wiekszosc ludzi uwaza za piekne :lol:
przede wszystkim okladka musi byc miekka bo ja lubie ksiazke wymietolic

ideałem sa dla mnie okladki wydawnictwa Vintage
mam w domu 4 ksiżki Murakamiego z tego wydawnictwa i dla mnie tak własnie wygladaja okladki idealne:

Odpowiedz do tematu