Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od czytania
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-02, 19:55   

Nieznany napisał/a:
sklecę jeszcze jedną szafkę

Eva, popatrz, jakże praktyczne umiejętności z tego Nenka wyłażą. Cóż za mężczyzna...! :-P

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Trzech entuzjastów książki w księgarni to długie godziny chodzenia między regałami.

Trzech, trzydziestu, trzechset albo... jeden. Entuzjasta w księgarni zawsze kończy tak samo. Choć nie przeczę, że im większa gromadka, tym weselej. (Tak, to jest aluzja. 8-) )

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-12-03, 09:09   

Córka Lavransa napisał/a:
Eva, popatrz, jakże praktyczne umiejętności z tego Nenka wyłażą. Cóż za mężczyzna...!

Prawdziwy człowiek renesansu ^^ Z takim mężczyzną w domu kobieta nie ma prawa się o nic martwić (O, ale pojechałam :hehe: )
(Tak, to jest aluzja. )

W takim razie, byle do zlotu ;-) Na spotkaniu z Raveną nie udało nam się ominąć antykwariatu, choć wyraźnym prowodyrem była Zielona :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-12-03, 09:17   

Eva del Dolores napisał/a:
Prawdziwy człowiek renesansu ^^ Z takim mężczyzną w domu kobieta nie ma prawa się o nic martwić (O, ale pojechałam )
Bez komentarza. :oops:

W takim razie, byle do zlotu Na spotkaniu z Raveną nie udało nam się ominąć antykwariatu, choć wyraźnym prowodyrem była Zielona
Tak, Ravi już taka jest, kiedy spotkaliśmy się w Mielcu zamiast "cześć" powiedziała "prowadź mnie do księgarni". :shock: :lol:
Caroline*

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-12-03, 15:41   

Na spotkaniu z Raveną nie udało nam się ominąć antykwariatu, choć wyraźnym prowodyrem była Zielona :)

Ani antykwariatu ani księgarni ani sklepu plastycznego :-P
Nieznany napisał/a:
Tak, Ravi już taka jest, kiedy spotkaliśmy się w Mielcu zamiast "cześć" powiedziała "prowadź mnie do księgarni".

Ależ powiedziałam! Ale moje życzenie tak Cię zaskoczyło, że nie dosłyszałeś! 8-)

Lektury Kawoholiczki

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2011-12-05, 11:54   

Ravena napisał/a:
Na spotkaniu z Raveną nie udało nam się ominąć antykwariatu, choć wyraźnym prowodyrem była Zielona :)

Ani antykwariatu ani księgarni ani sklepu plastycznego :-P
Nieznany napisał/a:
Tak, Ravi już taka jest, kiedy spotkaliśmy się w Mielcu zamiast "cześć" powiedziała "prowadź mnie do księgarni".

Ależ powiedziałam! Ale moje życzenie tak Cię zaskoczyło, że nie dosłyszałeś! 8-)

Pasje jednak lacza! :D Kiedy ja spotykam sie w Polsce z moja przyjaciolka Kamilka czesc czasu spedzamy w ksiegarniach i antykwariatach a czesc w kawiarniach zajadajac lody, bo obie kochamy czytac i jesc. (mniam mniam mniam)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-12-05, 12:04   

elfrun napisał/a:
czytac i jesc
To najprzyjemniejsze połączenie! :mg:
Caroline*

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-10, 18:45   

Uzależnienie od czytania to jedno, ale jest też uzależnienie od czytania, od zaglądania do księgarń. :) To o tyle groźniejsze, że bije po kieszeni. Zawsze jednak można sobie wytłumaczyć rozrzutność, że wydaje się przecież na szlachetny cel. Książka ma same zalety przecież. :)

Trochę książek kupuję w normalnym czasie, ale przed świętami zwykle jest to już książkowe szaleństwo. Z jednej strony prezenty wszelakie. Ale też w tym czasie i sobie chce się sprawić większy prezent, odrobić zaległości, książki, które wcześniej chodziły po głowie, ale zawsze zakup się odkładało. A tu proszę, pojawił się dobry argument - Święta. :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2011-12-11, 11:45   

Ostatnio moje uzależnienie od czytania aż mnie niepokoi :shock:
Zrobiłam w zeszłym roku listę książek, ktore chciałabym przeczytać. Owszem, sporo już wykreśliłam, ale nadal to jest kilkaset ksiażek. I niemal przy każdej wizycie w bibliotece znajduję kolejną wartościową pozycję... Wchodze na bloga, czytam felieton literacki, forum - i znów, następne książki, które zapowiadają się smakowicie! I co teraz? Ta lista książek do przeczytania będzie mi chyba starczyć na kilka wcieleń.
A tu jeszcze wzrok się pogarsza...

Ale się nie poddaję :lol: Zaraz znów zabieram się do czytania :!:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-11, 12:02   

Aura napisał/a:
Zrobiłam w zeszłym roku listę książek, ktore chciałabym przeczytać. Owszem, sporo już wykreśliłam, ale nadal to jest kilkaset ksiażek.

Różnorodność książek do przeczytania nie jest zła. Gorzej jakby nie było co czytać. Wyobraź sobie np. życie w Korei Północnej. Totalna cenzura, praktycznie zakaz wolnego myślenia. A za posiadanie 'zachodnich' książek być może grożą represje.
To byłoby straszne.

Wszystkie nieprzeczytane książki na moich regałach pewnie starczyły mi na 2-3 lata. Ale w międzyczasie przybyłoby na pewno dużo innych. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-11, 15:58   

Wszystkie nieprzeczytane książki na moich regałach pewnie starczyły mi na 2-3 lata.

To by mnie wpędziło w psychozę. Ja mam tak ze 20 książek do przeczytania i jestem bardzo nerwowa na tym tle, ciągle mi się wydaje, że muszę szybko-szybko się z tym załatwić, bo mam jakieś "tyły".
A jeszcze za chwilę przyjdzie Klaudyna, którą przecież chętnie sobie odświeżę, czeka mnie spotkanie z przyjaciółką, która ma dla mnie całego "Pana Lodowego Ogrodu", i koleżanka z pracy obiecała mi przynieść kilka książek absolutnie dla niej kultowych.
Strasznie jestem zestresowana tym nadmiarem nagłym. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-12-11, 19:45   

To by mnie wpędziło w psychozę. Ja mam tak ze 20 książek do przeczytania i jestem bardzo nerwowa na tym tle, ciągle mi się wydaje, że muszę szybko-szybko się z tym załatwić, bo mam jakieś "tyły".

Mam to samo, tylko u mnie tych książek trochę ponad trzydzieści ^^" A ciągle dochodzą jakieś pozycje z biblioteki, siłą rzeczy - musiałabym przestać chodzić do pracy! :]

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-11, 20:14   

Ravena napisał/a:
A ciągle dochodzą jakieś pozycje z biblioteki, siłą rzeczy - musiałabym przestać chodzić do pracy! :]

Ależ ja Ci tej pracy zazdroszczę... Są dwa takie miejsca na świecie, gdzie bym się zawodowo absolutnie nie sprawdziła - biblioteka i sklep mięso-wędliny. :hehe:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-11, 20:17   

Ależ ja Ci tej pracy zazdroszczę... Są dwa takie miejsca na świecie, gdzie bym się zawodowo absolutnie nie sprawdziła - biblioteka i sklep mięso-wędliny. :hehe:

Z tym sklepem to nie wiem, nie zastanawiałem się, ale w bibliotece bardzo chętnie bym popracował. Doskonałe miejsce dla kogoś, kto lubi książki. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-11, 20:21   

Doskonałe miejsce dla kogoś, kto lubi książki. :)

Na pewno... ale nie dla nałogowców. Wyobrażasz sobie bibliotekarkę, która swoje ulubione książki chowa przed ludźmi, żeby nie zrobili im krzywdy, a podczas pracy czyta, zatopiona w lekturze tak, że nie wie, co się wokół niej dzieje...? Przy każdej próbie nawiązania kontaktu może nawet ugryźć... :lol:

Procella 

Wysłany: 2011-12-11, 20:31   

Ja na liście książek do przeczytania na GoodReads mam ponad 1100 pozycji, a kupionych i czekających na swoją kolej - koło setki (nie licząc nieprzeczytanych z domowego księgozbioru "sprzed moich czasów", ale tam już zostały raczej pozycje mniej dla mnie ciekawe) :roll:

Odpowiedz do tematu