Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od czytania
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2011-11-29, 12:24   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Wstałem dziś o 3 rano i odczułem potrzebę poczytania Tańca ze smokami. Poczytałem godzinkę i poszedłem dalej spać.

Dobre :) A jak książka?

Ja po obudzeniu nie czytam, bo mam problemy ze skupieniem wzroku i ogólnie długo dochodzę do siebie...

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-29, 12:30   

kenaz napisał/a:
Dobre :) A jak książka?

W porządku. Po prostu wczoraj poszedłem dość wcześnie spać, przebudziłem się wczesnym rankiem, sen przeszedł, a że książka była na wierzchu podczytałem sobie dwa rozdziały. Bardzo często zdarza mi się czytać rano, może nie tak wcześnie, ale 6 godzina, przed wyjściem na uczelnie to mi się często zdarza. :)

Żabka 

Wysłany: 2011-11-29, 13:07   

Witajcie! Mam na imię Agata i jestem lekturo holikiem...

Mój mąż się śmieje ze mnie, bo znam na pamięć wszystkie przystanki autobusów, którymi choć raz jechałam, bo kiedy nie mam lektury w torebce to czytam rozkład jazdy do znudzenia...

Poza tym czytam przy jedzeniu i przed spaniem, w czasie jazdy czymkolwiek... Niemalże nie rozstaję się z książką... Co czasem bywa uciążliwe (jak się ma dużo w torebce to jaka ona ciężka jest!)

Uwielbiam czytać i nie umiem się od tego odzwyczaić... A może i po co? ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Procella 

Wysłany: 2011-11-29, 13:33   

M napisał/a:
To nie jest złe hobby - ja swoje uwielbiam - ale lepiej mieć na półce drobną kolekcję naprawdę ulubionych książek, że jak patrzysz na nie, to widzisz wyraźnie, dlaczego one tak ci się spodobały. W pewnym stopniu ulubione książki mówią o naszej osobowości, wyobraźni, ukrytych marzeniach.
Nie rozumiem do końca po co kupować książek zgodnie z zasadą "jak leci", przeczytać raz i zapomnieć co w jakiej książce było... Szkoda miejsca na półkach
M napisał/a:
A co robisz, jeśli kupujesz książkę i okazuje się ona gniotem? Jest to ryzyko, które podejmujesz kupując książkę "w ciemno". Ale co robisz potem? Sprzedajesz czy kolekcjonujesz specjalną półkę z gniotami niewartymi papieru, na którym zostały wydrukowane?

Na książki nigdy nie jest szkoda miejsca na półkach :mrgreen:

Ja lubię zbierać książki. Widok solidnie wypchanych regałów (zwłaszcza wypchanych książkami niekoniecznie ślicznymi, błyszczącymi i nowiutkimi oraz nieco zabałaganione) są dla mnie miłym widokiem i sprawiają, że dobrze się czuję w zawierającym je pomieszczeniu. A że czasem coś nie podejdzie - te półki to trochę taki "pamiętnik" zakupów i czytania.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-29, 15:34   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Wstałem dziś o 3 rano i odczułem potrzebę poczytania Tańca ze smokami. Poczytałem godzinkę i poszedłem dalej spać.

Uczniu, to jest wątek zdecydowanie dla Ciebie. Ale wiesz co, nie chodź na żadną terapię, z tego nie trzeba się leczyć :lol: Żabko, Ty też nie :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-29, 16:14   

Eva del Dolores napisał/a:
Uczniu, to jest wątek zdecydowanie dla Ciebie

Mój post na podstawie którego wnioskujesz jest mylący, gdyż wcale nie czytam tak wiele jakbym chciał, jak to było za czasów studiów i liceum. Ale trudno mi wyobrazić sobie mój świat bez książek. One tak jakoś wplotły się w moje życie, że nawet jeśli nie czytam to zawsze idąc miastem wzrok tęsknie zmierza w kierunku mijanej księgarni, gdy zajdę do kogoś w gości nie mogę nie spojrzeć na biblioteczne półki, przejrzeć tytuły. Miesiąc bez kupienia książki jest jakiś szary. :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-29, 16:15   

Mnie też się parę razy zdarzyło, że obudziłem się w środku nocy i nie mogąc usnąć sięgałem po książkę, bo jeśli mnie nie uśpi, to przynajmniej sobie poczytam. :mg: Oczywiście bywały też zarwane nocki przez książki oraz takie, kiedy długo leżałem wieczorem i aby nie marnować czasu w łóżku no i też po to, by się rozespać, schodziłem na dół, robiłem sobie herbatę i brałem się za książkę. I potem zamiast poczytać kwadrans i by zachciało się spać, na tyle, żebym usnął, kończyło się tak, że siedziałem godzinę, dwie, świt za oknem budził się do życia a ja wciąż zatopiony w lekturze. :lol:
Caroline*

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-29, 16:23   

Ja nie potrafię przerwać sobie lektury, gdy coś bardzo mnie zainteresuje, więc czasem zdarza mi się siedzieć nawet do 4, 5 rano, ale nie powiem, by zdarzało się to bardzo często. Takie książki zazwyczaj darzę później dozgonną miłością :) Generalnie o sobie mogę chyba powiedzieć, że może nie czytam dużo, ale intensywnie :lol:

Kamil 

Wysłany: 2011-11-29, 19:37   

więc czasem zdarza mi się siedzieć nawet do 4, 5 rano

Mi też czasami, ale to jest rzadkość... książka musi być naprawdę dobra. Tak myślę że spośród tych kilkudziesięciu książek które przeczytałem w tym roku było góra z pięć, które wciągneły mnie aż tak bardzo.

sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-11-29, 19:43   

czasem zdarza mi się siedzieć nawet do 4, 5 rano

Miałam tak, gdy pierwszy raz czytałam Władce Pierścieni, Pachnidło czy Trzech muszkieterów.
Za to, jak czytałam Przedwiośnie to wstałam o 4:00, żeby poczytać przed szkołą.

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2011-11-29, 20:22   

Ja tam nie jestem uzależniony. Naturalnie, że mógłbym odstawić ten paskudny zwyczaj w dowolnie wybranej chwili, gdybym tylko zechciał. To jest wersja oficjalna i bronić jej będę niczym Winony Ryder. Rzekłem.

Najdziwniejsze miejsce, czy też może sposób czytania jakiego doświadczyłem, to... czytanie w ruchu ;-) kilkukrotnie książka wciągnęła mnie na tyle, że po prostu nie mogłem jej zamknąć wysiadając z autobusu/tramwaju i trzymając knigę w ręku dzielnie próbowałem czytać dalej, jednocześnie usiłując na nikogo i na nic nie wpaść. Z, o dziwo, wcale niezłym skutkiem. Książki, jakie akurat dzierżyłem, każdorazowo były tego warte.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-29, 20:28   

Paleolog napisał/a:
Najdziwniejsze miejsce, czy też może sposób czytania jakiego doświadczyłem, to... czytanie w ruchu ;-) kilkukrotnie książka wciągnęła mnie na tyle, że po prostu nie mogłem jej zamknąć wysiadając z autobusu/tramwaju i trzymając knigę w ręku dzielnie próbowałem czytać dalej, jednocześnie usiłując na nikogo i na nic nie wpaść. Z, o dziwo, wcale niezłym skutkiem. Książki, jakie akurat dzierżyłem, każdorazowo były tego warte.

Mnie się zdarzyło kilka razy. W sumie nie jest to takie trudne, zwłaszcza jeśli chodniki szerokie/mało zaludnione. :)
Kiedyś opuściłam dwa zielone światła, stojąc przy pasach. I wiedziałam, że są, ale wolałam doczytać do końca rozdziału i dopiero przechodzić. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-29, 20:31   

kenaz napisał/a:
Tak myślę że spośród tych kilkudziesięciu książek które przeczytałem w tym roku było góra z pięć, które wciągneły mnie aż tak bardzo

Ja miałam chyba dwie takie w tym roku (m.in. "Złodziejkę książek" :) )

A niedawno przejechałam swój przystanek, czytając list od R. ^^

Kamil 

Wysłany: 2011-11-29, 21:34   

Ja miałam chyba dwie takie w tym roku (m.in. "Złodziejkę książek" )

Dokładnie ten tytuł miałem na myśli. Nie mogłem przestać czytać. Była jeszcze Ręka mistrza i Ostatnie życzenie/Miecz przeznaczenia - i to kolejny raz czytane pochłonęły mnie bez reszty.

W ruchu czytałem, ale nie tak na ulicy... w mieszkaniu co najwyżej przemieszczając się do lodówki :D

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-29, 21:34   

O, też mi się niejeden raz zdarzyło iść z nosem w książce ulicą, ale to zwykle kończy się fatalnie. Kilka razy stałam się niemal ofiarą wypadku drogowego, raz omal nie wpadłam pod jadącą na sygnale erkę (wtedy akurat chyba czytałam list od przyjaciółki), raz zderzyłam się z rowerzystą (on biedak ucierpiał bardziej niż ja), innym razem przeszłam na czerwonym świetle przez bardzo ruchliwe skrzyżowanie (kierowcy krzyczeli i pukali się w głowę, nie żebym im się dziwiła ^^"), a także zdarza mi się iść, czytać, ale jak dojdę do jakiegoś zwrotu akcji, zatrzymuję się nagle i dopóki punkt kulminacyjny nie zostanie minięty, nie ruszę dalej - jestem każdym nerwem skupiona na książce ^^

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu