Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od czytania
Autor Wiadomość
Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2011-11-28, 21:59   

Widzę, że ze mną nie jest jednak tak źle... ;-) uzależniona jestem tylko od czytania książek, natomiast regulaminy, rozporządzenia, instrukcje itd. w miarę możliwości pomijam :roll:

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-28, 22:05   

Mnie tez się zdarza czytywać regulaminy w autobusach, ale jak przychodzi co do czego, to i tak nie pamiętam nigdy zasad przewozu zwierząt czy bagażu :lol:

Nieznany napisał/a:
Czytywałem przeciętnie sześć książek tygodniowo.

No ja trochę mniej jednak ^^

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-28, 22:12   

kenaz napisał/a:
Ale czytanie w kolejce w sklepie?

No, ba. Bardzo mnie zasmuciła nagła a szokująca zmiana systemu na bezkolejkowy, pamiętam, jak moja mama stała w mięsnym, a ja z książką siedziałam na kaloryferze. Wszystkie "Anie" tak zaliczyłam.

Ratuje mnie jeszcze poczta, tam też czasami trzeba się wystać, to ja wyciągam z torby, co tam akurat ze sobą wożę (najczęściej coś takiego, co już kiedyś czytałam, wtedy mogę z przyjemnością zacząć i skończyć, kiedy trzeba, a nie wkurzam się, że tu środek rozdziału, a tu moja kolej przy okienku, żeby nadać/odebrać paczkę) i sobie czytam... :)

A! I pod dziekanatem. Tam ZAWSZE jest kolejka. Na ostatnich studiach już w warunkach cywilizowanych, nie jak nomada jakiś na kurtce i torbie, tylko na krzesełku sobie wygodnie przycupnęłam i jakieś dwa-trzy rozdziały zawsze gładko zleciały. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

jagus 

Wysłany: 2011-11-28, 22:19   

Choroba lokomocyjna u mnie rozwiązuję większość "dziwactw" :) Unikam słowa pisane jak ognia w autobusach i tramwajach, bo inaczej skończy się w najlepszym wypadku bólem głowy.

Dlatego też prawie nigdy nie mam przy sobie książki, moja torebka i tak zawiera różne niestworzone rzeczy, więc może i lepiej, że nie zarażam książek na nie ;)

Co innego w pociągu, ale ostatnio co raz rzadziej w nich przebywam.

Tak więc czytam tylko w domu, na łóżku w pozycji przeróżnej.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-28, 22:20   

jagus napisał/a:
Choroba lokomocyjna u mnie rozwiązuję większość "dziwactw" :)

Ja też mam. Ale to mnie nie zraża, czytam chwilę, potem chwilę oddycham, a potem znowu czytam... :mrgreen:

jagus 

Wysłany: 2011-11-28, 22:22   

Córka Lavransa napisał/a:
Ale to mnie nie zraża, czytam chwilę, potem chwilę oddycham, a potem znowu czytam...

Po przeczytaniu 2 stron muszę wysiąść by pooddychać, nie opanowałam jeszcze oddychania będąc ciągle w autobusie, nie mówiąc gdy np pada deszcz i jest duszno....

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-28, 22:27   

No, to masz zdecydowanie gorzej niż ja. Nie zazdroszczę. :-(

sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-11-29, 02:11   

kenaz napisał/a:
Wszyscy jesteście tu jacyś chorzy

Popatrz na to forum. Czy tu mogą być normalni, zdrowi ludzie? ;-)

Nieznany napisał/a:
W autobusach i pociągach (papierek i e-książka), w samotnych spacerach (a-książka), w każdej sytuacji, czekając w kinie na seans, na przystanku, w domu, w pracy, na basenie, w łóżku, w poczekalni u lekarza... czytam.

W kolejce do dziekanatu, w teatrze przed spektaklem (że niby taka kulturalna).

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-29, 08:37   

kenaz napisał/a:
nie lubie czytać w komunikacji miejskiej, nie warto otwierać książki na te 10-15 min.

Oczywiście, że warto! Jak książka jest wciągająca, to ją noszę w torebce (no chyba, że ma rozmiary Dukajowskiego "Lodu" wtedy nie ^^) i dopadam w każdej wolnej chwili, przez piec minut w kolejce można duuużo przeczytać! :)
sushi napisał/a:
w teatrze przed spektaklem (że niby taka kulturalna).

A mnie to tylko prospekty :D
No i przed egzaminami mi się zdarzało. Kiedy akurat nie zdawał nikt z mojej paczki (jak zdawaliśmy razem, to nam głupawka odbijała i strasznie się wygłupialiśmy) wszyscy naokoło panikowali, a ja sobie cichutko z jakąś książką... :roll:

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2011-11-29, 09:29   

Witam, nazywam się Marcin... i jestem uzależniony... :mg:

Podobnie jak moi szacowni przedmówcy, również uwielbiam czytać, co wcale nie jest jakąś zaskakującą sytuacją, bo w końcu wszyscy piszemy namiętnie na forum o tematyce książkowej ;-) Oczywistym jest, że dużo czytam, ale uważam, że w moim przypadku to nie jest uzależnienie. Uwielbiam od czasu do czasu iść do księgarni, oglądać, trochę poczytać, zaznajomić się z nowościami - i rzadko kiedy wychodzę z tej księgarni z książką. Tak naprawdę, jestem hmm... nieco wybredny. Mało która książka przypadnie mi do gustu, a jeśli już jakaś się znajdzie - to tutaj choćbym nie wiem ile miała stron, to pożeram ją w dość krótki okres czasu. Dodatkowo zdarza się, że z przyjemnością do niej wracam ;-)

To nie jest złe hobby - ja swoje uwielbiam - ale lepiej mieć na półce drobną kolekcję naprawdę ulubionych książek, że jak patrzysz na nie, to widzisz wyraźnie, dlaczego one tak ci się spodobały. W pewnym stopniu ulubione książki mówią o naszej osobowości, wyobraźni, ukrytych marzeniach.
Nie rozumiem do końca po co kupować książek zgodnie z zasadą "jak leci", przeczytać raz i zapomnieć co w jakiej książce było... ;-) Szkoda miejsca na półkach :mg:

Kamil 

Wysłany: 2011-11-29, 10:28   

M napisał/a:
Nie rozumiem do końca po co kupować książek zgodnie z zasadą "jak leci", przeczytać raz i zapomnieć co w jakiej książce było... Szkoda miejsca na półkach

A ja rozumiem. Nie każdy lubi wyświnione książki z biblioteki. A że nie każdy zakup okazuje sie wartościowy - takie już jest ryzyko, nie zawsze po okładce i opisie (których raczej staram się nie czytać) można rozpoznać dobrą książkę. Nie mam też w zwyczaju stać w księgarni czy empiku i czytać pierwszych paru rozdziałów jak robią niektórzy.
M napisał/a:
To nie jest złe hobby

Tak tak.... hobby. Nazywajmy rzeczy po imieniu: nałóg. :D

M 

Wysłany: 2011-11-29, 10:56   

kenaz napisał/a:
A ja rozumiem. Nie każdy lubi wyświnione książki z biblioteki. A że nie każdy zakup okazuje sie wartościowy - takie już jest ryzyko, nie zawsze po okładce i opisie (których raczej staram się nie czytać) można rozpoznać dobrą książkę. Nie mam też w zwyczaju stać w księgarni czy empiku i czytać pierwszych paru rozdziałów jak robią niektórzy.
Oczywiście, masz prawo do własnego zdania. Myślę jednak, że nie do końca zrozumiałeś to, co chciałem przekazać. Prawdopodobnie dlatego, że jestem ograniczony jeśli chodzi o przekazywanie treści, co już niejednokrotnie miało miejsce na forum, kiedy to bywałem nierozumiany ;-) Musze chyba popracować ostro nad poprawą przekazu :mg: Nieważne. A co robisz, jeśli kupujesz książkę i okazuje się ona gniotem? Jest to ryzyko, które podejmujesz kupując książkę "w ciemno". Ale co robisz potem? Sprzedajesz czy kolekcjonujesz specjalną półkę z gniotami niewartymi papieru, na którym zostały wydrukowane? :mg:

Kamil 

Wysłany: 2011-11-29, 11:09   

M napisał/a:
Prawdopodobnie dlatego, że jestem ograniczony jeśli chodzi o przekazywanie treści,

Prawodopodobnie po prostu nie zrozumiałem prostego przekazu.. ;-)
M napisał/a:
A co robisz, jeśli kupujesz książkę i okazuje się ona gniotem? Jest to ryzyko, które podejmujesz kupując książkę "w ciemno". Ale co robisz potem? Sprzedajesz czy kolekcjonujesz specjalną półkę z gniotami niewartymi papieru, na którym zostały wydrukowane?

Gniot sprzedaje albo się wymieniam (bywa, że ktoś chce), ale nie powiedziałbym, że mam na półkach małą kolekcje tylko swoich ulubionych książek, dużą część trudno nazwać wartościową literaturą, a jednak cieszy mnie ich widok na półce :D Nie mam powodu się ich pozbywać, chociaż w ramach zyskania miejsca kilka przeznaczę na wymianę (ale to dopiero jak nie będę miał co czytać).

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-29, 11:34   

Wstałem dziś o 3 rano i odczułem potrzebę poczytania Tańca ze smokami. Poczytałem godzinkę i poszedłem dalej spać. :)

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2011-11-29, 12:08   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Wstałem dziś o 3 rano i odczułem potrzebę poczytania Tańca ze smokami. Poczytałem godzinkę i poszedłem dalej spać. :)

Często po obudzeniu (o ile nie muszę się śpieszyć) sięgam po książkę i prawie zawsze mam tą obecnie czytaną gdzieś w zasięgu ręki :)
Ale tak o 3 rano jeszcze mi się chyba nie zdarzyło ;-)

Odpowiedz do tematu