Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na Esej 2011 - Rozstrzygnięcie
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-12, 20:08   Konkurs na Esej 2011 - Rozstrzygnięcie

No to nadeszła ta oto wiekopomna chwila... :D
Na początku chciałabym podziękować wszystkim uczestnikom za odzew i udział w Konkursie.
Nadeszło, jak wiecie dziewięć prac, uważam, że jak na pierwszy konkurs tego typu to całkiem sporo, nieprawda? Rozumiem, że i nagroda była niezłą motywacją ;-)
Wszystkie prace zostały przeczytane z uwagą. Każdą oceniło pięciu różnych, nie kontaktujących się ze sobą Jurorów. Ich uwagi możecie przeczytać poniżej.
Ze swojej strony dodam, że wszystkie prace były ciekawe i nie było takiej, która by mi się w jakiś sposób nie podobała.

Ze względu na wahania i różnice zdań pomiędzy Jurorami ostatecznie wyłoniono dwóch zwycięzców. Padła propozycja podzielenia nagrody na pół, uznałam jednak, że nie należy zmieniać tego, co obiecano, zatem zwycięzca może być tylko jeden. Przypadł mi bardzo niewdzięczny obowiązek przeważenia szali, a decyzja była bardzo, bardzo trudna!

No dobrze, dosyć tego blablabla... :D

Zwycięzcą Konkursu na Esej 2011 został:
Nieznany

Gratulujemy!!! :D

Ale...
To jeszcze nie koniec.

Wspominałam, że było dwóch Faworytów. Nie zdecydowałam się na podział nagrody. Natomiast uznałam, że szkoda byłoby w żaden sposób nie nagrodzić tak pięknej pracy. Dlatego:

Wyróżnienie, w postaci nagrody o wartości 50 zł, w Konkursie na Esej 2011 zdobywa:
Córka Lavransa

Gratulacje!!! :D

Wszystkim uczestnikom dziękuję i również gratuluję udziału w konkursie.
Zwycięzców proszę o kontakt na pw w celu ustalenia szczegółów dotyczących wyboru i przesyłki nagród.

Uzasadnienie ocen Jury:

Nieznany

Ginewra - Spodobał mi się niewymuszony humor i oryginalne ujęcie tematu, zwłaszcza ta część o dealerach i bibliotekach... Aha i jeszcze jedno: HoMM V jest lepszy. I nie ma dyskusji!
Monique – Bardzo przewrotna, inteligentna, niesamowicie zabawna praca z mnóstwem trafnych spostrzeżeń. Każdy „książkowy świr” odnajdzie w tym tekście siebie. Mój faworyt, już po pierwszej lekturze.
Incognito - Rewelacja! Genialna! Genialna rewelacja! Nietuzinkowa, zabawna, ironiczna, na opak (ale do rzeczy). Mój drugi faworyt.
Czytelnik Amator - Wielki plus za oryginalne podejście do tematu, nietypowe, ale udane. I dowiedziałem się o istnieniu organizacji, o której nie miałem pojęcia. Proszę o wtajemniczenie w arkana działalności światowego lobby bibliotekarskiego ;-) Humorystyczne wstawki w moich oczach podnoszą wartość tekstu. Po pierwszej lekturze wszystkich dziewięciu esejów ten był moim faworytem. Oceniam z punktu widzenia czytelnika, a nie polonisty. Chociaż ten drugi też by się nie krzywił. Gdybym uczył w szkole i uczeń napisał mi takie wypracowanie domowe, na pewno dostałby piątkę.
Ravena: Rozbawiła mnie niesamowicie i ujęła diabelską pokrętnością w potraktowaniu tematu. Poza tym, że dobrze napisana, to jest tu i oryginalność i poczucie humoru. Cieszy czytelnika przewrotnym wdziękiem.

Córka Lavransa

Ginewra - Opowieść bardzo ciepła, chwyta za serce, wyróżnia się na tle innych prac, jedyna wada jak dla mnie - za krótkie! Takie sympatyczne historie, urwane i pełne niedopowiedzeń, mogę czytać i czytać. Jeżeli to prawdziwa historia autorki – zazdroszczę.
Monique – Cudowne impresje czytelnicze. Opis dorastania Autorki z książkami wzbudza w Czytelniku rozczulenie i nostalgię. Piękna praca.
Incognito - Takiego dziecka jak Autorka mogłabym pilnować nawet w czynie społecznym! Praca odcina się od reszty. Ciekawy pomysł, ładnie zbudowana - ta klamra bardzo efektowna. Do tego ciepła, zabawna, łatwa w odbiorze. Przekaz ma wyraźny, choć nie wyłożony na tacy, czytelnik ma przyjemność sam się go domyślić . Mój zdecydowany faworyt (zaraz obok mojego drugiego faworyta).
Czytelnik Amator - Może nie jest ten tekst esejem, ale ma bardzo ciekawą konstrukcję. (...) przypominał mi „Mikołajka”, później wpisy w pamiętniku bądź dzienniku. Albo fragmenty notek na blogu, co bardziej współczesne. Całkiem ładnie oddający temat. I co więcej, nie muszę „zawieszać niewiary”, żeby uwierzyć, żeby przekonać się do słów autorki. Nawet jeśli są fikcją literacką, to tak właśnie mogłoby wyglądać życie miłośniczki książek.
Ravena – piękny tekst, urzekający klimatem ciepła i pewnej intymności, coś na kształt zwierzenia, uroczego wyznania. Zgrabnie pomyślana kompozycja, stylistycznie bardzo dobra, czyta się gładko i z prawdziwą przyjemnością.

Lektury Kawoholiczki
Ostatnio zmieniony przez Uczeń Czarnoksiężnika 2011-11-22, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-11-12, 20:28   

Gratuluję Córuśce i Nieznanemu! Spisaliście się na medal (ale książki lepsze, więc dostaniecie książki :lol: ) Przeczytałam wszystkie prace i przyznam, że i mnie najbardziej urzekły Wasze (no i jeszcze Paleologa bym dodała). Nietypowe, zaskakujące, zabawne. No i niewymuszone, zupełnie jak "Niewymuszona przyjemność czytania" :D Świetnie :)

Gratuluję wszystkim :D

Żabka 

Wysłany: 2011-11-12, 20:33   

Gratuluję Nieznanemu i Córce :)

Fajnie było wziąć udział w tym konkursie. Atmosfera była rodzinna. ;-)
Dzięki i do następnego razu :D

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-12, 20:36   

Dziękuję bardzo. :oops:
Jestem naprawdę wzruszona i naprawdę nie spodziewałam się wyróżnienia. Dziękuję. :)

Raveno, możesz zacząć się do mnie uśmiechać. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-12, 20:40   

No i wyjdzie, że miałam w tym interes, tak? :D
Córko, uważam, że nagroda się należy Wam obojgu - Wasze prace na to zasługują :)

Lektury Kawoholiczki

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-12, 20:44   

Na tym kończy się moja elokwencja. :roll:

To ja teges... jak wyjdę z szoku, to pomyślę i się skontaktuję.

I jeszcze coś... a może przede wszystkim... Córko, wymiatasz, Twój esej jest wspaniały, złapał mnie za książkoholicze serducho i teraz puścić nie chce. :)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-11-12, 20:48   

Ravena napisał/a:
No i wyjdzie, że miałam w tym interes, tak? :D

Na szczęście decyzję podejmowało liczne i absolutnie nieprzekupne gremium. :)

Poza tym, póki co, nie witaj się z gąską, ponieważ księgarnie internetowe oferują to smaczne danie za przekraczającą budżet mojej wygranej kwotę 55 zł. Propozycję rozwiązania tego problemu przesłałam na pw. :)

Wszystkie prace są ciekawe, jedne podobały mi się bardziej, inne mniej, ale Nieznany rzeczywiście wygrał w cuglach. :) A urok majtek Paleologa i na mnie zrobił olbrzymie wrażenie. :)

Nieznany, Ty mnie za migdałki, ja Cię za serducho... i jesteśmy kwita. Gratulacje! :przytul:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2011-11-12, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-12, 20:49   

Córka Lavransa napisał/a:
Na szczęście decyzję podejmowało liczne i absolutnie nieprzekupne gremium

I na szczęście książkę, którą zakupisz, ja już posiadam ;-)
Nieznajomku, otrząśnij się! :D I pamiętaj, HoMM V jest lepsza! :lol: Miałam przekazać, więc przekazałam, inaczej Ginewra by mi głowę urwała ^^

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-11-12, 20:52   

Gratuluje serdecznie zwycięzcom, Nieznanemu i Córce. Ale gratuluje także wszystkim pozostałym, którzy poświęcili swój czas, żeby pochylić się nad tematem. Tak to już jest we wszelkiego rodzaju zawodach, że nie ma możliwości nagrodzenia wszystkich, choć niejednokrotnie by się chciało.
Ravena, być może przez poczucie, że admin powinien wiedzieć o wszystkim co się dzieje na forum :) , udostępniła mi wszystkie prace konkursowe. Przeczytałem z wielką przyjemnością. Oby takich czytelników było jak najwięcej, tak traktujących książki i czerpiących tak wielką radość z czytania.

Moi drodzy, po prostu - chapeau bas!

Ravena napisał/a:
Nieznajomku, otrząśnij się! :D I pamiętaj, HoMM V jest lepsza! :lol:

Gdzie tam, H3 rządzi. :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-12, 21:10   

Ravena napisał/a:
I pamiętaj, HoMM V jest lepsza! Miałam przekazać, więc przekazałam, inaczej Ginewra by mi głowę urwała ^^
A gdzieżby, to kalumnie są, i nawet tego komentarza nie przeczytałem, bo czytanie jest be! :-P
Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
H3 rządzi.
Nic dodać, nic ująć, H3 jest świetne a C2H5OH jest jeszcze lepsze. :hehe:
Caroline*

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2011-11-12, 21:48   

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców :)
www.lowking.pl

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-11-12, 22:11   

O ła! Już idę czytać wasze prace, a tym czasem ja także gratuluje zwycięzcom! ^^

Czarna_Smoczyca 

Wysłany: 2011-11-13, 10:19   

Wspaniale prace. Pozostaje mi tylko pogratulowac uczestnikom, w szczegolnosci zwyciezcom. Corko juz dawno sie tak nie wzruszylam

M 

Wysłany: 2011-11-13, 11:12   

Gratuluję zwycięzcom! W wolnej chwili przeczytam wszystkie prace.

Ja niestety, z wiaodmych przyczyn, udziału nie wziąłem, ale z następnej edycji nie zamierzam zrezygnować :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-11-13, 11:13   

Gratulacje. :) Chociaż ja bym Ciebie zdyskwalifikowała Nieznany, za zakończenie z okropnej książki Gombrowicza. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu