Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamulona
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-12, 19:43   Zamulona

Niewymuszona przyjemność czytania

Książka, setki kartek wypełnionych czarną czcionką. Słowa, mianowicie słów tysiące tworzących spójną całość. Wiedza, nabywana bez wysiłku, z przyjemnością.
W życiu przechodzimy etapy zaczynając od bajek dla najmłodszych, przez lektury szkolne, a zazwyczaj kończąc na czytanych dla zaspokojenia ciekawości nie tylko młodych umysłów kryminałów, dramatów, czy romansów Ja jednak odnalazłam się wśród książek o zupełnie odmiennej tematyce.
Od zawsze miałam wysoko wykształconą świadomość otaczającego mnie świata, chcę i potrzebuję czegoś więcej niż historii mających smutne granice jakimi są początek, rozwinięcie i zakończenie. Zagłębiając się w literaturę chcę otwartego świata, nieograniczonych możliwości, ciągłych zaskoczeń i przypływów nowych, pomocnych w życiu informacji. Dlatego zahipnotyzowana sięgam zawsze na tą samą półkę w księgarni. Wpatrzona wyłącznie w napis na ladzie „ Psychologia” wiem, iż każda na oślep wyciągnięta książka będzie rewelacyjna.
Wśród nich istnieją pozycje potrafiące odmienić życie osoby, która je przeczyta. Tak, tak teraz możesz powiedzieć, że twoje życie jest dobre, nic nie musisz zmieniać,a już na pewno nie siebie, ale nie wierzę, że nie masz złych dni i nie uwierzę, że nie potrzebujesz czasem intymnej rozmowy z człowiekiem o osobowości jakiej jeszcze w życiu nie udało Ci się spotkać. Taką osobowość, własną osobowość, którą sam możesz wybrać spośród wielu istniejących, mają książki psychologiczne.
W swojej małej domowej biblioteczce mam książki, które mogę czytać gdy humor nie pozwala mi na bezpośrednie kontakty z ludźmi, ponieważ książka się nie gniewa, przecież nawet nie interesuje ją jaki mam dziś humor, ona po prostu do mnie mówi, mówi tak jak najlepszy przyjaciel, a bywa, że nawet lepiej. Potrafi wytłumaczyć lub wmówić, co też jest całkiem niezłym sposobem wpłynięcia na człowieka, zachowania i sposoby myślenia wprowadzające w życie balans, równowagę tak poszukiwaną i potrzebną w dzisiejszych czasach kiedy wszystko odbywa się w tempie szybkim, z wyuczoną znajomością drogi na skróty podczas której zawsze omijamy to co najważniejsze, a mianowicie własne zdrowie. I bynajmniej nie mam na myśli zdrowia ciała, lecz o wiele ważniejsze zdrowie duchowe i psychiczne.
Książki z zakresu Psychologii, a także Filozofii wyprowadzają nasze zamknięte w pętli problemów, zmartwień i obowiązków umysły, a wprowadzają nas w nasz wewnętrzny świat, zwracają naszą uwagę na to w jakim stanie jesteśmy i wyciszają myśli, dopiero wtedy dostrzeżemy sygnały naszego organizmu orientując się na przykład, że nasze mięśnie są wiecznie spięte.
Dobra psychologiczna książka nie tylko odwróci twoją uwagę od zabierających Ci swobodę i wprowadzających Cię w stany nerwowe problemów, ale także da niezwykle cenne wskazówki na radzenie sobie w przyszłości w sytuacjach naprawdę ciężkich, nie mówiąc już o tym w jaki sposób poprawia ogólny samopoczucie. Dla mnie pozytywną energię każdego dnia dają książki Louise L. Hay, a niezaprzeczalnie najzabawniejszym autorem z jakim się spotkałam jest John C. Parkin, którego osobowość jest jak dla mnie na wagę złota. Możesz nie wierzyć w to, że zwykła książka może uzdrawiać. Sama pisząc tu określenie „uzdrawiać” stwierdzam, iż na tak zwany chłopski rozum brzmi to jak słowa nieświadomej brutalności świata osoby z nutką fantastyki tu i ówdzie. I nie udowodnię Ci, że się nie mylisz puki sam nie znajdziesz idealnej książki. I chociaż mogę podać z pamięci kilka to nie czekaj na tytuł, bo jak wiele jest cech ludzkich umysłów tak wiele tytułów książek, które mogą na nie wpłynąć.

Lektury Kawoholiczki

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-11-12, 20:22   

Ocena Jury:

Ginewra - Oryginalna - pisze nie o książkach z fabułą, a o nauce. I widać, że wie co pisze, i że się na tym zna. Więc duży plus za fascynację psychologią, a konkursowy plus za propagowanie tego typu książek (ale nie zgadzam się z tym, że każda psychologiczna książka jest fascynująca).
Czytelnik Amator - Czytało mi się przyjemnie, dopóki moje wyczulone na ortografię oko natknęło się na „puki” w ostatnim akapicie. Poza tym tekst jest w porządku. Niestety nie potrafię za wiele powiedzieć o książkach psychologicznych. Obawiam się, że nie podzieliłbym bezkrytycznego entuzjazmu autorki, ale przecież nie każdy musi pasjonować się tym samym.
Incognito – za bardzo skupia się na psychologii, taka praca powinna, moim zdaniem, traktować temat raczej ogólnie, żeby to się nie był panegiryk dla jakiegoś określonego gatunku
Ravena – ładna stylistycznie, poprawna, ale jednak czegoś mi tutaj zabrakło. Plus dla Autorki za umiejętność przekazania w tekście entuzjazmu do swojej pasji. Prawie się przekonałam do książek psychologicznych ^^

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu