Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anthony Piers
Autor Wiadomość
Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-25, 20:17   Anthony Piers

Ponoć autor żyje w wymyślonym przez siebie świecie i stamtąd przesyłał nam kolejne tomy cyklu ;)

Cykl Xanth to bardzo zabawna i barwna seria czystej i niezapomnianej bajki. Tam, w Xanthcie, magia jest czymś tak naturalnym, że posiada ją każdy, a stwory i potwory mnożą się swobodnie - że tak powiem - na każdym kroku.

To moje pierwsze fantasy ;-) Mam starszny sentyment, choć teraz autor jest raczej zapomniany, a szkoda. na Allegro łatwo dostać tanio jego książki, a ja mogę polecić je w ciemno.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Żabka 

Wysłany: 2011-09-26, 12:54   

Tego autora zaczęłam czytać cykl o "Adepcie" i chętnie bym go poleciła każdemu kto lubi dobre fantasy z domieszką sci-fi, tylko, że niestety nie przetłumaczono następnych części. Niestety przetłumaczone zostały tylko dwa tomy z pięciu i zostajesz z niczym w połowie akcji, bo drugi tom kończy się w okolicznościach, które są dosyć nieciekawe dla głównego bohatera. Wątpię, żeby ktoś przetłumaczył dalsze tomy, bo prawdopodobnie jest to zapomniany cykl... Gdyby ktoś coś wiedział na temat tego cyklu to niech pisze, bo na prawdę z chęcią bym przeczytał dalsze losy tego bohatera...

Podoba mi się styl tego autora i myślę, że sięgnę po cykl "Xanth" za jakiś czas. ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-26, 17:39   

O, nigdy nie słyszałam o tej pozycji. Muszę się więc bezwłocznie więcej o niej dowiedzieć *od razu idzie szukać*

A Xanth, jak powiedziałam, w ciemno ;-)
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Saule 

Wysłany: 2012-05-04, 10:01   

Zapoznałam się z czterema pierwszymi tomami cyklu "Xanth". Najbardziej spodobał mi się tom drugi, w którym zdecydowanie najwięcej jest pełnych humoru dialogów. W tym też tomie pojawił się golem Grundy, który szczególnie zjednał sobie moją sympatię:) Wszystkie części napisane są prostym i lekkim stylem. Choć z każdym następnym tomem przybywa gier słownych, które niespecjalnie sprawdzają się po przetłumaczeniu na język polski. Anthony znakomicie potrafi przedstawić bohaterów, ich myśli, wątpliwości, osobowości. Dzięki temu każda z postaci jest charakterystyczna i niepowtarzalna. Lubi też opisywać wygląd kobiet czy pięknych nimf i reakcje mężczyzn na ich walory;) Tak więc jest też i troszkę erotyki, ale w baardzo delikatnej formie. W stworzeniu samej krainy Xanth autor puścił wodze swojej wyobraźni. Magia niemalże wylewa się z każdej strony książki. Każdy mieszkaniec posiada jakiś talent magiczny (mniej lub bardziej wartościowy) lub też sam jest magiczny. Pełno jest przeróżnych stworzeń, również roślin (np. drzewo chlebowe dające świeże, pachnące bochenki chleba). Akcja jest tak budowana, że lektura powieści potrafi naprawdę wciągnąć, szczególnie w przypadku dwóch pierwszych tomów. Trzeci, a zwłaszcza czwarty tom są znacznie słabsze pod względem budowania klimatu i rozwoju akcji, przynajmniej według mnie. Wydaje się jakby ten aspekt zszedł na dalszy plan, dając pierwszeństwo nieprzetłumaczalnym gierkom słownym (z pewnością w wersji anglojęzycznej tak to nie przeszkadza i ma większy sens). Nie wiem czy będę jeszcze sięgać po następne tomy. Może kiedyś jak przypadkiem wpadnie w rączki to się skuszę...

Najaa 

Wysłany: 2012-05-04, 22:02   

Jak dla mnie cała twórczość tego autora to po prostu porażka, najgorsze książki fantasy jakie czytałam, a możecie mi wierzyć czytałam ich sporo

Odpowiedz do tematu