Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Harry Potter (Rowling J. R.)
Autor Wiadomość
sylwica87 
sylwiszon

Wysłany: 2014-11-21, 17:39   

Pierwszy raz HP czytałam będąc w gimnazjum, w sumie to pochłaniałam te części które już były w 1-2 noce. Z czytaniem w ciągu dnia było kiepsko, bo nic nie było w stanie oderwać mnie od książki co doprowadzało mamę do szału :) Ostatnia część wcale mi się nie podobała, jakoś tak dopiero za drugim podejściem ja przeczytałam. Ulubiona to Czara ognia :) Z postaci to najbardziej polubiłam Hagrida - chyba z powodu jego zamiłowania do zwierząt :) No i rozrywkowych bliźniaków oczywiście :)
Miałam też kilka podjeść do obejrzenia filmów, ale jakoś tam za każdym razem przerywałam i w całości nic nie obejrzałam. Zdecydowanie dużo bardziej podobają mi się książki niż ich ekranizację.

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 19:16   

wstyd się przyznać, ale serii jeszcze nie czytałam, a filmy dopiero w całości jakieś dwa lata temu obejrzałam, w sumie chciałabym przeczytać, ale obawiam się, że już by mi się to nie spodobało...

Kamil 

Wysłany: 2016-11-07, 19:21   

Skończyłem właśnie Harry Potter and the Cursed Child.
Nie miałem oczekiwań, nie czekałem, zorientowałem się że wyszła jak zobaczyłem w marketach i jakoś pare tygodni później wpadł mi w ręce ebook.

Wciągnąłem się właściwie już po pierwszych kilku stronach (a chciałem tylko sprawdzić pierwszy rozdział i kupić wersje PL książkową), a skończyło się szybko (na drugi dzień) i teraz czuje sie jak po skromnej przystawce, a nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie główne danie. Zasmuca mnie to niepomiernie, bo powrót do starych znajomych był może i niesatysfakcjonujący, ale dał mi sporo frajdy i uświadomił mi, jak bardzo lubie ten świat :) Do tego stopnia że chyba odświeżę sobie ostatnie tomy w wolnym czasie.
Książke polecam, jak ktoś nie ma zbyt wygórowanych oczekiwań i nie liczy na to, że to prawdziwy ósmy tom, to nie będzie zawiedziony.

PS. Może jakby jeszcze troche mniej tych fragmentów o problemach "ojciec-syn"... naciągane to, ludzie nie takich ojców mają, a synalek Harrego odwala niezły burdel tylko dlatego, że nie czuje sie wystarczająco kochany i akceptowany. No ale jakiś pretekst do opowieści musi być.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2016-11-08, 12:30   

Przyznam się, że ,mnie ta nowa część rozczarowała.
Czytając to miałam takie myśli,że wolę aby moi bohaterowie z młodszych lat nie dorastali i niemieli prblemów rodzinnych :P
Harry swoim zachowaniem mnie rozczarował.
Ale wśród znajomych jestem jedyna ze swoją opinią, wielu moich znajomych ocenią ją w skali 7-8/10 :)

Kamil 

Wysłany: 2016-11-09, 08:34   

Ishikawa napisał/a:
Harry swoim zachowaniem mnie rozczarował.

Był sobą po prostu, mnie rozczarował już wielokrotnie wcześniej, np. w tomie numer 5 :) Bardziej bym sie przyczepił do dorosłego Rona, tak świetna postać okazuje sie teraz mało znacząca i mało zabawna.

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2016-12-19, 15:43   

Cytat:
Ale wśród znajomych jestem jedyna ze swoją opinią, wielu moich znajomych ocenią ją w skali 7-8/10

Znajomi pewnie fanfików nie czytają :) Jest wiele świetnych, więc mieliby wyższe oczekiwania.
Ja za tę "8 część" nie mogę się zabrać, czytałam fragmenty i wydaje się bez sensu.
Też mam ostatnio fazę na Pottera, ale po prostu odświeżam książki i odkrywam nowe fanfiki, ogólnie mam opory przez uznaniem Cursed Child za oficjalną 8 część.

Za to podobał mi się bardzo film "Fantastyczne zwierzęta".

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-12-29, 08:40   

Kamil napisał/a:
teraz czuje sie jak po skromnej przystawce, a nie wiadomo czy i kiedy wyjdzie główne danie. Zasmuca mnie to niepomiernie, bo powrót do starych znajomych był może i niesatysfakcjonujący, ale dał mi sporo frajdy i uświadomił mi, jak bardzo lubie ten świat :)

Mam takie same odczucia. Chciałabym, żeby "Przeklęte Dziecko" było wstępem do napisania nowej książki przez Rowling.
Książkę dostałam od Mikołaja i bardzo szybko ją przeczytałam. Przez pierwsze strony przeszkadzał mi sposób zapisu tekstu (w końcu to scenariusz), ale potem się wciągnęłam i przestałam to zauważać. Sama fabuła mnie nie porwała, czytałam lepsze fanfiki, a to właśnie taki długi fanfik. Harry irytujący tak jak dawniej, ale przyjaźń Albusa i Scorpiusa to już ciekawie poprowadzony wątek.
Spoiler:
Delfi jako córka Voldemorta i Bellatrix- czytałam X opowiadań na ten temat, zazwyczaj to jednak Hermiona okazywała się córką Czarnego Pana. I to uważam za największą głupotę, samo to, że Voldemort miał dziecko.Same podróże w czasie i ich konsekwencje dosyć ciekawe- np. ślub Rona i Padmy.
Ale co chwilę jednak myślałam o tym, że wcale nie czuć tutaj tej atmosfery, która występowała w poprzednich częściach, oceniam 5/10

Odpowiedz do tematu