Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podróże po Egipcie
Autor Wiadomość
marco-polo

Wysłany: 2011-09-28, 12:43   Podróże po Egipcie

Hej a czy ktoś z Was czyta książki podróżnicze dotyczące Egiptu?

marco-polo

Wysłany: 2011-10-03, 09:54   

He he, widzę że chyba nikt nie interesuje się Egiptem.

marco-polo

Wysłany: 2011-10-04, 10:26   

A to bardzo piękny Kraj, szkoda że nie ma z kim porozmawiać o nim.

M 

Wysłany: 2011-10-04, 11:32   

Drogi kolego, po pierwsze świadomie łamiesz regulamin forum pisząc jednego posta pod drugim, a po drugie twoje celowe zabiegi zmobilizowania nas do dyskusji, są z twojej strony dużym nietaktem i świadczy o braku dobrego wychowania. Nie uważasz, że gdyby ktoś miał coś sensownego do napisania w tym temacie, to już dawno by to zrobił? Zupełnie niepotrzebnie się napinasz i starasz wywołać polemikę, choć nikt nie jest nią zainteresowany.

Co zaś się tyczy samego Egiptu, to muszę przyznać, że dla mnie osobiście w tym kraju nie ma nic interesującego. Turyści wybierają się w ten rejon świata głównie w celu kąpieli morskich i wygrzewaniu zadków na piaszczystych plażach, zaś sfera historyczno-turystyczna jest na ostatnim miejscu. W związku z powyższym, z uwagi na fakt, iż preferuję zupełnie inny sposób spędzania urlopu i wolnego czasu - nie jest to miejsce dla mnie. Zresztą, moim skromnym zdaniem - oglądanie Sfinksa czy Piramid w ogóle nie jest interesujące i szczerze powiedziawszy, nie rozumiem fascynacji tym zjawiskiem ;-) Do tego dochodzi kwestia odmiennej kultury muzułmańskiej, wszechobecnych wojsk egipskich itd., które skutecznie zniechęcają mnie do wyjazdu w ten rejon świata. Zdecydowanie bardziej wolałbym wybrać się do Turcji, choć tak naprawdę te kraje są na ostatnich pozycjach na mojej liście krajów do zwiedzenia ;-)

marco-polo

Wysłany: 2011-10-04, 11:45   

Widzisz,negujesz mnie a sam wchodzisz w dyskusję ze mną,naprawdę nie interesuje Cie Egipt, nawet nie wiem czy byłeś w nim że mógłbyś w jakimś stopniu o nim mówić. Jeżeli Twoja wiedza zatacza koło na Sfinksie oraz piramidach to zajrzyj do książki i poczytaj trochę o Egipcie a dopiero potem zawieraj głos..... Pozdrawiam:)

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-10-04, 11:46   

Jeśli chodzi o Egipt, jestem zdecydowanie bardziej zainteresowana jego historią i mitologią, praktycznie nie spądzam wczasów poza moim miastem, więc sorry, Winnetou :-P
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

marco-polo

Wysłany: 2011-10-04, 11:55   

o to się świetnie składa, może wiesz coś na temat polskich podróżników odwiedzających Egipt?

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-10-04, 12:12   

Nie wiem, czemu moja wypowiedź skłoniła Cię do tego pytania :-P Wszak mówię, że nie interesują mnie podróże do Egiptu ^^ A historia raczej ta z czasów faraonów, nie nowożytna.
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

M 

Wysłany: 2011-10-04, 12:24   

marco-polo napisał/a:
Widzisz,negujesz mnie a sam wchodzisz w dyskusję ze mną
Owszem, co uczyniłem z czystą premedytacją. Co prawda nie jestem administratorem niniejszego forum i nie mam zadatków na moderatora ani chęci nim pozostania, ale uzurpuję sobie prawo do napominania użytkowników w zastępstwie członków Grupy Trzymającej Władzę, którzy wiadomo że nie zawsze są obecni na forum duchem i ciałem. Uznałem, że nie zachowałeś się odpowiednio i powinieneś pokajać się chociaż, a nie dyskutować z oczywistymi faktami.

marco-polo napisał/a:
naprawdę nie interesuje Cie Egipt
Czy uważasz, że kwestia interesowania się jakimkolwiek krajem jest obligatoryjna? Mam nadzieję, że nie, bo to kwestia nie dość że mocno kontrowersyjna i dyskusyjna, to byłaby pogwałceniem prawa obowiązującego w naszym kraju. Każdy ma prawo interesować się tym, co go rajcuje i do niego przemawia, a nie tym, co nakazuje jakaś osoba. Jednych interesuje Egipt, a innych zagadnienia związane z Somalią czy Zimbabwe... i nikomu nic do tego.

marco-polo napisał/a:
nawet nie wiem czy byłeś w nim że mógłbyś w jakimś stopniu o nim mówić.
Przyznam szczerze, że nie byłem i jak już wspominałem w poprzedniej wypowiedzi - nie wybieram się. Natomiast o samym Egipcie dowiedziałem się od moich dziadków, którzy byli w tym roku, szwagra, który był w ubiegłym roku i od dwóch par znajomych którzy odwiedzi Egipt w ciągu ostatnich 3 lat. Konfrontacja informacji ze wszystkich tych źródeł, które są całkowicie niezależne, tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że Egipt to nie jest miejsce dla mnie. I tak naprawdę nie rozumiem twojego wstrząśnienia emocjonalnego na tym punkcie, bo w poprzedniej wypowiedzi nie zawarłem żadnego stwierdzenia szkalującego Egipt czy nawołującego do nieodwiedzania tego miejsca. Po prostu wyraziłem swoje zdanie, które wcale nie zawiera jakiś fundamentalnych fałszerstw ;-)

marco-polo napisał/a:
Jeżeli Twoja wiedza zatacza koło na Sfinksie oraz piramidach to zajrzyj do książki i poczytaj trochę o Egipcie a dopiero potem zawieraj głos.....
Widzisz, nie znasz mnie i mojej wiedzy, a postanowiłeś uszczypliwie dowalić mi, abym się nie pozbierał i uciekł z podkulonym ogonem. No cóż, nie udało ci się ;-) Gdybyś postudiował trochę wpisy na forum, to byś się dowiedział, że jestem przede wszystkim ogromnym miłośnikiem historii, więc choćby tylko z tego faktu historia Egiptu nie jest mi obca. Co prawda pasjonuję się historią starożytnego Rzymu, ale jak pewnie wiesz - dzieje Rzymu są nierozerwalnie związane z Egiptem (np. za pośrednictwem Ptolemeusza XII Auletesa czy głównie Kleopatry VII przez jej romanse z Juliuszem Cezarem i Markiem Antoniuszem), więc ten okres historii Egiptu jest mi dość dobrze znany. Doskonale wiem, że Egipt ma do zaoferowania o wiele więcej niż posąg Sfinksa i monumentalne Piramidy. Użyłem ich jako przykładu, gdyż po pierwsze właśnie te pomniki przychodzą ludziom na myśl jako pierwsze skojarzenie ze słowem "Egipt", a po drugie oferty wielu biur podróży choć z całą pewnością zróżnicowane, w dużej mierze mają opierają się głównie na tych właśnie najpopularniejszych zabytkach egipskich. Zaprzeczysz temu? Jest cała masa turystów, którzy jadą do Egiptu również po to, aby strzelić sobie fotkę na tle piramidy w celu wrzucenia jej na portal społecznościowy i pochwalenia się, że "było się w Egipcie" i "jest się światowym człowiekiem" ;-) Zaprzeczysz temu? ;-) Proszę, zaprzecz :)

marco-polo napisał/a:
Pozdrawiam:)
Również pozdrawiam i jednocześnie liczę, że twoje wypowiedzi nie będą ograniczać się do jednozdaniowych komentarzy, tylko będziesz je rozwijał. Wszak język polski jest pełen słów, zwrotów i daje przeogromne możliwości do wyrażenia własnego zdania czy opinii.

marco-polo

Wysłany: 2011-10-04, 13:56   

he he he ale się rozpisałeś no no. Szczerze jest wiele miejsc w Egipcie do których ludzie podążają nie wyłączając z tego Piramid i Sfinksa. Jeżeli chodzi o rozpisywanie się to owszem potrafię się rozpisać ale z osobą która potrafi mi przekazać coś od siebie pod warunkiem że wie o czym w ogóle pisze. Być może potrafisz rozmawiać na temat starożytnego Rzymu ale mnie osobiście Rzym nie fascynuje,więc sobie nie porozmawiamy.Swoją drogą ciekawe, pokajać się? przed kim :lol: ?he he he Znawca starożytnego Rzymu a nie potrafi nazwać okresu w Rzymie o jakim pisze he he he. Może mnie oświecisz o czym mowa?he he he
Pozdrawiam:)

M 

Wysłany: 2011-10-04, 14:20   

Drogi kolego, możesz się ze mną kompletnie nie zgadzać, możesz mieć zupełnie inne zdanie, całkowicie inny pogląd czy wizję, całkiem inne przekonania - masz do tego pełne prawo, a ja to szanuję. Zwracam ci jednak uwagę na elementarne zasady dobrego wychowania i kultury, jakie bezwzględnie obowiązują na niniejszym forum i jakie są bliskie forumowiczom biorącym udział w tutejszych dyskusjach. Delikatnie więc zwracam uwagę na twoje nieeleganckie zachowanie, które powinno być przez ciebie skorygowane. Regulamin i forumowe dobre obyczaje zostały przez ciebie bezwzględnie złamane i z całą pewnością zdajesz sobie z tego sprawę, więc w sytuacji zwrócenia ci uwagi powinieneś pokajać się i przeprosić. U nas nikt nie jest szczególnie pamiętliwy, więc nie zawracalibyśmy sobie głowy twoją przewiną. Szkoda, że tego nie rozumiesz. Idźmy dalej - zupełnie niepotrzebnie rozpoczynasz wycieczki osobiste, które nijak mają się do głównego nurtu dyskusji. Jeśli nie zgadzasz się z tym, co wcześniej napisałem, to możesz polemizować. Jest to twoje prawo dyskutanta - podawać argumenty, kontrargumenty, udowadniać że to ty masz rację i ciągnąć dyskusję w swoją stronę. Zwracam ci jednak uwagę, że nie powinieneś robić tego w taki sposób, jak dotychczas. Ja twoich wpisów nie oceniam pod kątem tego czy są one mądre czy też nie, czy masz coś do powiedzenia czy nie. Polemizować zawsze można, argumenty są jak najbardziej mile widziane i te za i również przeciw, zaś każdy rozsądny argument lub inicjatywa jest do przyjęcia. Możemy się różnić, co jest jasne i oczywiste, ale róbmy to w KULTURALNY sposób. Przeczytaj uważnie to co napisałem i zrozum kontekst moich wypowiedzi, który jest dość jasny i klarowny.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-10-04, 20:54   

Hmm, przyznam, że celowo nie zastosowałam praw i powinności moderatorskich, albowiem uprawiam hazard z samą sobą :-) Założyłam się mianowicie, kto pierwszy naprowadzi wielbiciela Egiptu na ścieżkę forumowej praworządności... i wygrałam! :D
A teraz już na poważnie: Martinus słusznie zwrócił Ci uwagę. Nasze forum tego nie określa, ale to zasady, że tak się wyrażę ogólne: w krótkim czasie nie piszemy postów jeden pod drugim. Jeśli chcemy coś dodać do wcześniejszej wypowiedzi, polecam taką milutką ikonkę w prawym górnym rogu "Edytuj" :)
Po drugie, zarówno miłośnicy książek jak i miłośnicy podróży na pewno wiedzą, co to kultura osobista (i potrafią ją znaleźć nie tylko w słowniku pod literą k ^^), zatem przypomnę tylko, że osobiste wycieczki i prztyczki nie są u nas czymś, co tolerujemy.
Po trzecie, jednozdaniowy post to za mało, by rozpocząć racjonalną, solidną dyskusję. Oczekujemy raczej rozwiniętych wypowiedzi, szczególnie jeśli mają rozpoczynać jakiś wątek. Rozwiń swoją myśl, określ czy chodzi o literaturę stricte podróżniczą czy także o beletrystykę z tematem Egiptu?
Tytułem wstępu tyle. Jeśli zastosujesz się do tych, nie takich trudnych w końcu zasad, jestem pewna, że będzie nam się miło na Forum rozmawiało.

A wracając do meritum - nigdy nie czytałam książek podróżniczych o Egipcie. Moje zainteresowania bardzo krótko oscylowały wokół tego regionu, a jeśli już to tylko i wyłącznie pod względem archeologicznym. Stąd znam Egipt starożytny, niemal wyłącznie od strony dziejów archeologii. Ostatnim tytułem, który mnie zafascynował była książka Egipt : jak zaginiona cywilizacja została na nowo odkryta Joyce Tyldesley, ale również Cerama Bogowie groby i uczeni i to chyba cała moja styczność z Egiptem, nie licząc kilku powieści z egipskim tłem historycznym...

Lektury Kawoholiczki

marco-polo

Wysłany: 2011-10-05, 08:54   

W takim razie proponuję Ci do przeczytania książkę pt: Egipt Zapomniany, jest to pamiętnik z podróży hrabiego Michała Tyszkiewicza który podróżuje do Egiptu i Nubii w XIX wieku. Takiego Egiptu już nie zobaczysz. Naprawdę bardzo ciekawa, pisana lekkim piórem.Polecam serdecznie:) A jeżeli lubisz archeologiczne książki, to polecam również W cieniu piramid Jadwigi Lipińskiej, książka jest pełna szczegółów archeologicznych-jeżeli takowe lubisz czytać. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu